Mason Greenwood
England · Attacker

Mason Greenwood

YAŞ24
BOY181
KİLO70
DOĞUM YERİBradford
LİGUEFA Champions League
BU SEZON4G · 2A
Gol20.51 / 90
Asist10.25 / 90
Şut82.03 / 90
Kilit pas61.52 / 90
Başarılı dripling20.51 / 90
Kazanılan ikili82.03 / 90
Rating6.80
OYUNCU PROFİLİUEFA Champions League 2026 · 48 orta sahalar
Kilit pas — %70 (1.52) Asist — %68 (0.25) Drible — %45 (0.51) Pas isabeti — %49 (%85) Top kapma — %9 (0.51) İkili mücadele — %0 (%23) 40 ORT. % 70 68 45 49 9 0
  • Kilit pas 1.52 %70
  • Asist 0.25 %68
  • Drible 0.51 %45
  • Pas isabeti %85 %49
  • Top kapma 0.51 %9
  • İkili mücadele %23 %0
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 355 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
🥇 Coupe de France2025 · Marseille · 4 maç 6gol1. 3asist4.
🥇 Trophée des Champions2025 · Marseille · 1 maç 1gol1.
🥇 Ligue 12024 · Marseille · 34 maç 21gol1.
🥈 Ligue 12025 · Marseille · 32 maç 16gol2. 7asist3.
🥉 Süper Lig2026 · Fenerbahçe · 3 maç 2gol3. 1asist4.
5. UEFA Champions League2026 · Fenerbahçe · 6 maç 2gol5. 1asist12.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🏆 League Cup2022/2023 · England
🥈 Ligue 12024/2025 · France · 2nd Place
🥈 FA Cup2022/2023 · England · 2nd Place
🥈 Premier League2020/2021 · England · 2nd Place
🥈 UEFA Europa League2020/2021 · Europe · 2nd Place
🥈 Premier League 2 Division Two2019/2020 · England · 2nd Place
🥈 U18 Premier League2017/2018 · England · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2024/25 · 27 G+A
2020 12 2021 8 2023 14 2024 27 2025 27 2026 6
GolAsist
2026/27 10 619 4 2 6.85
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
UEFA Champions LeagueFenerbahçe 6 355 2 1 6.80
Süper LigFenerbahçe 4 264 2 1 6.92
Şut17%59 isabet
Kilit pas11
Drible7%44 başarı
İkili kazanılan18%34
Müdahale3
Faul86 kazanılan
Ofsayt3
İlk 1173 yedek
G+A / 900.87
Kart1
2025/26 41 3.151 19 8 7.39
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Marseille 33 2.494 16 7 7.37
UEFA Champions LeagueMarseille 8 657 3 1 7.45
Şut108%58 isabet
Kilit pas71
Drible68%53 başarı
İkili kazanılan134%47
Müdahale21
Faul2943 kazanılan
Ofsayt1
Penaltı62 kaçan
İlk 11374 yedek
G+A / 900.77
Kart4
2024/25 34 2.814 22 5 7.58
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Marseille 34 2.814 22 5 7.58
Şut90%63 isabet
Kilit pas50
Drible54%45 başarı
İkili kazanılan133%45
Müdahale35
Faul2436 kazanılan
Ofsayt2
Penaltı72 kaçan
İlk 11322 yedek
G+A / 900.86
Kart3
2023/24 33 2.667 8 6 7.15
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
La LigaGetafe 33 2.667 8 6 7.15
Şut72%49 isabet
Kilit pas36
Drible72%58 başarı
İkili kazanılan130%43
Müdahale11
Faul3942 kazanılan
Ofsayt1
Penaltı21 kaçan
İlk 11303 yedek
G+A / 900.47
Kart61
2021/22 26 1.582 6 2 7.08
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueManchester United 21 1.278 5 1 7.07
UEFA Champions LeagueManchester United 5 304 1 1 7.12
Şut41%54 isabet
Kilit pas22
Drible35%57 başarı
İkili kazanılan78%50
Müdahale20
Faul1819 kazanılan
Ofsayt6
İlk 11197 yedek
G+A / 900.46
Kart2
2020/21 49 2.748 9 3 6.77
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueManchester United 35 1.829 7 2 6.79
UEFA Europa LeagueManchester United 9 710 1 0 6.67
UEFA Champions LeagueManchester United 5 209 1 1 6.90
Şut63%52 isabet
Kilit pas20
Drible53%54 başarı
İkili kazanılan108%41
Müdahale18
Faul2630 kazanılan
Ofsayt5
İlk 113118 yedek
G+A / 900.39
Kart2
TOPLAM GOL7022 penaltı
İLK 1113721 yedek girdi
KART19
VAR2onu ilgilendiren karar
FORMA10
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR70 gol
1-15' — 8 16-30' — 18 31-45' — 9 46-60' — 12 61-75' — 10 76-90+' — 13 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 18 16-30'
  • 1-15' 8 %11
  • 16-30' 18 %26
  • 31-45' 9 %13
  • 46-60' 12 %17
  • 61-75' 10 %14
  • 76-90+' 13 %19
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 78 3-4-2-1 — 29 4-4-2 — 17 4-1-4-1 — 5 4-2-2-2 — 5 4-3-3 — 5 139 maç
  • 4-2-3-178%56
  • 3-4-2-129%21
  • 4-4-217%12
  • 4-1-4-15%4
  • 4-2-2-25%4
  • 4-3-35%4
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
05.09.2026 BeşiktaşH 1-2 89 3 5.7
30.08.2026 SamsunsporA 0-2 64 2 6.6
26.08.2026 LyonA 1-2 80 1 1 7.0
22.08.2026 KonyasporH 4-2 82 2 1 4 8.5
18.08.2026 LyonH 1-1 90 1 4 7.5
15.08.2026 Gençlerbirliği S.K.A 2-1 29 6.9
11.08.2026 Sturm GrazA 0-1 63 6.0
05.08.2026 Sturm GrazH 2-0 69 1 2 7.3
29.07.2026 Gornik ZabrzeA 1-1 44 6.7
21.07.2026 Gornik ZabrzeH 1-0 9 1 6.3
17.05.2026 RennesH 3-1 89 1 3 8.9
10.05.2026 Le HavreA 0-1 87 1 1 7.3
02.05.2026 NantesA 3-0 91 4 6.5
26.04.2026 NiceH 1-1 31 1 6.5
18.04.2026 LorientA 2-0 92 2 6.6
10.04.2026 MetzH 3-1 82 2 5 7.9
22.03.2026 LilleH 1-2 18 1 6.7
13.03.2026 AuxerreH 1-0 93 4 7.3
07.03.2026 ToulouseA 0-1 66 1 2 7.7
01.03.2026 LyonH 3-2 94 5 7.0
20.02.2026 Stade Brestois 29A 2-0 92 6 5.9
14.02.2026 StrasbourgH 2-2 95 1 4 7.6
08.02.2026 Paris Saint GermainA 5-0 80 6.2
31.01.2026 Paris FCA 2-2 96 1 1 2 8.7
28.01.2026 Club Brugge KVA 3-0 80 5 6.5
24.01.2026 LensH 3-1 29 6.9
21.01.2026 LiverpoolH 0-3 86 1 7.9
17.01.2026 AngersA 2-5 62 1 3 7.7
04.01.2026 NantesH 0-2 73 2 6.2
14.12.2025 MonacoH 1-0 90 1 5 8.2
09.12.2025 Union St. GilloiseA 2-3 88 2 2 9.0
05.12.2025 LilleA 1-0 90 1 7.7
29.11.2025 ToulouseH 2-2 90 2 7.7
25.11.2025 NewcastleH 2-1 88 1 7.0
21.11.2025 NiceA 1-5 90 2 5 9.2
08.11.2025 Stade Brestois 29H 3-0 79 1 3 7.2
05.11.2025 AtalantaH 0-1 90 2 7.2
01.11.2025 AuxerreA 0-1
29.10.2025 AngersH 2-2 90 3 5.9
25.10.2025 LensA 2-1 90 1 2 7.6
22.10.2025 Sporting CPA 2-1 45 3 7.2
18.10.2025 Le HavreH 6-2 79 4 5 10.0
04.10.2025 MetzA 0-3 90 5 6.9
30.09.2025 AjaxH 4-0 90 1 4 8.2
26.09.2025 StrasbourgA 1-2 32 1 6.7
22.09.2025 Paris Saint GermainH 1-0 89 6.7
16.09.2025 Real MadridA 2-1 90 1 5 6.6
12.09.2025 LorientH 4-0 90 1 1 4 7.7
31.08.2025 LyonA 1-0 45 6.5
23.08.2025 Paris FCH 5-2 90 1 2 2 9.0
15.08.2025 RennesA 1-0 90 2 7.3
17.05.2025 RennesH 4-2 90 2 1 5 8.9
10.05.2025 Le HavreA 1-3 89 1 4 7.9
04.05.2025 LilleA 1-1 90 1 6.7
27.04.2025 Stade Brestois 29H 4-1 83 1 1 2 7.9
19.04.2025 MontpellierH 5-1 90 2 5 8.7
12.04.2025 MonacoA 3-0 85 2 6.9
06.04.2025 ToulouseH 3-2 89 1 1 7.7
29.03.2025 ReimsA 3-1 90 5 7.2
16.03.2025 Paris Saint GermainA 3-1 27 1 6.9
ŞUT142
GOL20
xG16.3
xG FARKI+3.7over performing
DÖNÜŞÜM%14.1
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
55' · xG 0.788 · GOL 52' · xG 0.056 59' · xG 0.043 43' · xG 0.04 41' · xG 0.035 43' · xG 0.096 19' · xG 0.019 6' · xG 0.023 65' · xG 0.102 59' · xG 0.033 39' · xG 0.073 31' · xG 0.026 30' · xG 0.094 13' · xG 0.066 10' · xG 0.025 90' · xG 0.018 90' · xG 0.025 89' · xG 0.017 85' · xG 0.22 73' · xG 0.025 48' · xG 0.186 19' · xG 0.032 14' · xG 0.047 70' · xG 0.096 66' · xG 0.076 61' · xG 0.028 52' · xG 0.02 48' · xG 0.092 27' · xG 0.019 3' · xG 0.02 83' · xG 0.033 45' · xG 0.194 14' · xG 0.328 · GOL 13' · xG 0.06 85' · xG 0.019 82' · xG 0.788 75' · xG 0.077 39' · xG 0.011 25' · xG 0.06 20' · xG 0.016 8' · xG 0.033 54' · xG 0.11 47' · xG 0.018 31' · xG 0.027 25' · xG 0.085 23' · xG 0.033 13' · xG 0.062 9' · xG 0.09 18' · xG 0.093 · GOL 16' · xG 0.019 62' · xG 0.05 73' · xG 0.028 41' · xG 0.044 18' · xG 0.788 · GOL 15' · xG 0.121 25' · xG 0.023 82' · xG 0.117 · GOL 77' · xG 0.035 71' · xG 0.115 70' · xG 0.105 68' · xG 0.023 27' · xG 0.101 15' · xG 0.037 50' · xG 0.029 25' · xG 0.033 23' · xG 0.064 53' · xG 0.05 45' · xG 0.029 24' · xG 0.052 · GOL 4' · xG 0.046 80' · xG 0.146 53' · xG 0.073 · GOL 41' · xG 0.121 33' · xG 0.079 · GOL 31' · xG 0.069 63' · xG 0.039 49' · xG 0.016 12' · xG 0.02 76' · xG 0.398 46' · xG 0.02 86' · xG 0.014 65' · xG 0.013 47' · xG 0.072 17' · xG 0.05 · GOL 4' · xG 0.024 72' · xG 0.028 62' · xG 0.035 23' · xG 0.186 67' · xG 0.027 46' · xG 0.059 33' · xG 0.788 · GOL 19' · xG 0.038 5' · xG 0.049 4' · xG 0.009 88' · xG 0.023 90' · xG 0.107 50' · xG 0.129 30' · xG 0.065 29' · xG 0.012 5' · xG 0.033 76' · xG 0.675 · GOL 72' · xG 0.312 · GOL 67' · xG 0.066 · GOL 54' · xG 0.009 35' · xG 0.788 · GOL 11' · xG 0.021 76' · xG 0.135 60' · xG 0.704 13' · xG 0.788 · GOL 5' · xG 0.025 83' · xG 0.052 82' · xG 0.037 75' · xG 0.023 41' · xG 0.02 38' · xG 0.017 13' · xG 0.042 85' · xG 0.788 18' · xG 0.788 · GOL 71' · xG 0.0 86' · xG 0.0 66' · xG 0.065 59' · xG 0.0 45' · xG 0.0 · GOL 23' · xG 0.0 56' · xG 0.0 70' · xG 0.0 47' · xG 0.0 · GOL 42' · xG 0.0 36' · xG 0.0 54' · xG 0.0 20' · xG 0.0 90' · xG 0.027 78' · xG 0.025 71' · xG 0.035 79' · xG 0.137 49' · xG 0.085 · GOL 20' · xG 0.393 · GOL 20' · xG 0.788 15' · xG 0.043 38' · xG 0.043 35' · xG 0.019 33' · xG 0.088
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 74 (%52) Korner — 15 (%11) Kontra atak — 13 (%9) Açık oyun — 11 (%8) Duran top — 11 (%8) Penaltı — 9 (%6) Diğer — 9 (%6) 142 şut
  • Asist sonrası74%52
  • Korner15%11
  • Kontra atak13%9
  • Açık oyun11%8
  • Duran top11%8
  • Penaltı9%6
  • Diğer9%6
Vücut bölgesine göre
Sol ayak — 75 (%53) Sağ ayak — 63 (%44) Kafa — 4 (%3) 142 şut
  • Sol ayak75%53
  • Sağ ayak63%44
  • Kafa4%3
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR142 şut
1-15' — 23 16-30' — 26 31-45' — 23 46-60' — 24 61-75' — 23 76-90+' — 23 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 26 16-30'
  • 1-15' 23 %16
  • 16-30' 26 %18
  • 31-45' 23 %16
  • 46-60' 24 %17
  • 61-75' 23 %16
  • 76-90+' 23 %16
AKSİYON HARİTASI2373 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 9 9 9 9 9 9 9 9 10 10 10 10 10 10 10 11 11 11 11 11 11 11 11 11 12 12 12 12 12 12 12 12 13 13 13 13 14 14 14 14 14 14 14 14 15 15 15 16 17 17 17 18 18 18 19 19 19 20 20 20 20 21 23 23 24 24 25 26 26 27 27 28 29 29 30 31 33 36 37 39 39 40 42 44 46 46 49 50 51 55 65 67 73
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %63 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 9 9 9 9 9 9 10 10 10 10 10 10 10 11 11 11 11 11 11 11 12 12 12 12 12 13 13 13 14 14 16 16 16 16 16 16 17 17 17 17 18 19 19 19 21 21 22 22 22 23 23 25 25 29 31 31 32 32 35 37 38 46 49 56 62
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %63 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 6 7 7 7 7 7 8 8 8 9 9 10 10 10 10 10 10 10 11 12 12 14 14 18 18 18 26
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %60 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 4 5 7 7 7 7 7 7 7 8 10 11 11 11
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %54 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR2373
Pas 1562 Pas — 1562 (%68) Çalım 179 Çalım — 179 (%8) Top… 124 Top kazanma — 124 (%5) Faul 111 Faul — 111 (%5) Top t… 101 Top teması — 101 (%4) Kurtar… 85 Kurtarılan şut — 85 (%4) Top kaptırma — 48 (%2) İsabetsiz şut — 42 (%2) Korner kazandırma — 32 (%1) Müdahale — 23 (%1)
  • Pas1562%68
  • Çalım179%8
  • Top kazanma124%5
  • Faul111%5
  • Top teması101%4
  • Kurtarılan şut85%4
  • Top kaptırma48%2
  • İsabetsiz şut42%2
  • Korner kazandırma32%1
  • Müdahale23%1
PİYASA DEĞERİ€55.00M+37.5%
KAÇIRDIĞI MAÇ75
DİSİPLİN1kart krallığı tablolarında
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2017–2026 · 193 maç
Fenerbahçe 10maç 2026
Marseille 75maç 2024–2025
Getafe 33maç 2023
Manchester United 75maç 2020–2021
England 2020–2021
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2026-07-13 Marseille Fenerbahçe
2024-07-18 Manchester United Marseille € 26M
2024-07-18 Man Utd Marseille €26.00m
2024-07-01 Getafe Manchester United
2024-06-30 Getafe Man Utd End of loan
2023-09-01 Manchester United Getafe
2023-09-01 Man Utd Getafe loan transfer
2019-07-01 Man Utd U18 Man Utd -
2017-07-01 Man Utd Youth Man Utd U18 -
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
04.2026 Sarı kart cezasıKadroda yok 2 maç
09.2023 Kadro dışıKadroda yok 71 maç
11.2021 HastalıkKadroda yok 2 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟥 La Liga2023 · Getafe 1kırmızı · 33 maç
SCOUT RAPORUAyrıntılı olay verisi · 2494 dk

Öne çıkıyor: Skor tehdidi yüksek hücumcu

Skoru, performansı ve veri güvenilirliği bir adım atmaya yetecek düzeyde.

Güçlü yönler
Topla aksiyon değeriTopla yaptığı aksiyonların kalitesi, ayrıntılı olay verisinde olumlu ayrışıyor.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Hücum tehdidiGol, şut ve ceza sahası aksiyonları öne çıkıyor.
Soru işaretleri
Savunma profili zayıfSavunma aksiyonları ve ikili mücadele etkisi takip edilmeli.
Model primi riskiModelin beklediği değer, güncel piyasa değerinin altında kalıyor.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç maçlık görüntü incelemesi ve rol uyumu kontrolü.
  • Bonservis ve sözleşme durumunun bütçeye oturup oturmadığı.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU79.7Ligue 1 2025
PERFORMANS96.72494 dk
KARARİzlemeye değer71/100
Güvenilir dakikaDüzenli forma şansı buluyor, rotasyon riski düşük. Yüksek üretimGol ve asist katkısı emsallerinin üstünde.
ROL UYUMU2025
İçe kat eden kanat 99.0
Pivot forvet 98.3
Bağlantı kuran forvet 97.2
Role fit pozitif; video, market ve baglam kontrolu ile shortlist'e alinabilir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 187 oyuncu
Scout skoru %99
Performans %100
Dakika %97
Değer / getiri %2
Tüm ligler · 6526 oyuncu
Scout skoru %99
Performans %100
Dakika %97
Değer / getiri %2
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Performans skoru 96.7 76 100
Gol / 90 0.58 0.5 100
İsabetli şut / 90 1.7 1.6 100
Dakika güvenliği 100 72 100
Tahmini xG / 90 0.519 0.35 100
Şut / 90 3.07 3.4 90
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam