Liam Gordon
England · Midfielder

Liam Gordon

YAŞ24
BOY183
KİLO72
KULÜPBarcelona
DOĞUM YERİLiverpool
LİGWorld Cup
BU SEZON1G · 6A
Gol10.22 / 90
Asist30.66 / 90
Şut51.10 / 90
Kilit pas61.32 / 90
Başarılı dripling81.76 / 90
Kazanılan ikili245.29 / 90
Rating6.85
OYUNCU PROFİLİWorld Cup 2026 · 133 orta sahalar
Kilit pas — %70 (1.32) Asist — %97 (0.66) Drible — %89 (1.76) Pas isabeti — %28 (%82) Top kapma — %35 (1.76) İkili mücadele — %11 (%39) 55 ORT. % 70 97 89 28 35 11
  • Kilit pas 1.32 %70
  • Asist 0.66 %97
  • Drible 1.76 %89
  • Pas isabeti %82 %28
  • Top kapma 1.76 %35
  • İkili mücadele %39 %11
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 408 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
🥈 La Liga2026 · Barcelona · 2 maç 2asist2.
🥉 Premier League2023 · Newcastle · 35 maç 10asist3.
4. League Cup2020 · Everton · 2 maç 2asist4.
5. UEFA Champions League2025 · Newcastle · 12 maç 10gol5. 2asist47.
8. World Cup2026 · England · 6 maç 3asist8.
14. League Cup2024 · Newcastle · 6 maç 2gol14.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🏆 League Cup2024/2025 · England
🏆 UEFA U21 Championship2023 Romania/Georgia · Europe
🏆 Florida Cup2021 · World
🏆 Premier League Cup2018/2019 · England
🏆 Premier League 22018/2019 · England
🥈 UEFA European Championship2024 Germany · Europe · 2nd Place
🥈 A-Leagues All Stars Men2023/2024 · World · 2nd Place
🥈 League Cup2022/2023 · England · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2023/24 · 21 G+A
2020 0 2021 6 2022 4 2023 21 2024 12 2025 20 2026 7
GolAsist
2026/27 11 589 1 6 7.00
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
World CupEngland 8 408 1 3 6.85
La LigaBarcelona 3 181 0 3 7.33
Şut10%70 isabet
Kilit pas10
Drible13%42 başarı
İkili kazanılan34%42
Müdahale6
Faul413 kazanılan
Ofsayt2
İlk 1174 yedek
G+A / 901.07
2025/26 42 2.575 16 4 7.17
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueNewcastle 30 1.816 6 2 7.04
UEFA Champions LeagueNewcastle 12 759 10 2 7.47
Şut57%60 isabet
Kilit pas34
Drible47%48 başarı
İkili kazanılan136%47
Müdahale25
Faul1655 kazanılan
Ofsayt5
Penaltı8
İlk 11339 yedek
G+A / 900.7
Kart41
2024/25 39 2.631 7 5 7.07
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueNewcastle 34 2.444 6 5 7.07
World Cup - Qualification EuropeEngland 5 187 1 0 7.08
Şut48%48 isabet
Kilit pas56
Drible41%45 başarı
İkili kazanılan158%51
Müdahale34
Faul2475 kazanılan
Ofsayt10
Penaltı11 kaçan
İlk 11309 yedek
G+A / 900.41
Kart3
2023/24 41 3.339 11 10 7.36
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueNewcastle 35 2.900 11 10 7.44
UEFA Champions LeagueNewcastle 6 439 0 0 6.87
Şut58%57 isabet
Kilit pas60
Drible57%47 başarı
İkili kazanılan214%49
Müdahale65
Faul4281 kazanılan
Ofsayt8
Penaltı1
İlk 11392 yedek
G+A / 900.57
Kart131
2022/23 33 1.587 4 0 6.67
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueEverton 17 1.096 3 0 6.73
Premier LeagueNewcastle 16 491 1 0 6.54
Şut24%75 isabet
Kilit pas14
Drible17%29 başarı
İkili kazanılan97%39
Müdahale48
Faul2723 kazanılan
Ofsayt4
İlk 111617 yedek
G+A / 900.23
Kart7
2021/22 37 2.284 4 2 6.89
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueEverton 37 2.284 4 2 6.89
Şut28%64 isabet
Kilit pas36
Drible38%48 başarı
İkili kazanılan173%49
Müdahale54
Faul2564 kazanılan
Ofsayt8
İlk 112512 yedek
G+A / 900.24
Kart4
2020/21 28 601 0 0 6.65
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
ChampionshipPreston 17 513 0 0 6.66
Premier LeagueEverton 11 88 0 0 6.60
Şut7%43 isabet
Kilit pas9
Drible10%48 başarı
İkili kazanılan38%48
Müdahale7
Faul818 kazanılan
Ofsayt2
İlk 11622 yedek
Kart1
TOPLAM GOL499 penaltı
İLK 1114960 yedek girdi
KART33
VAR9onu ilgilendiren karar
FORMA10
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR49 gol
1-15' — 5 16-30' — 8 31-45' — 12 46-60' — 11 61-75' — 6 76-90+' — 7 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 12 31-45'
  • 1-15' 5 %10
  • 16-30' 8 %16
  • 31-45' 12 %24
  • 46-60' 11 %22
  • 61-75' 6 %12
  • 76-90+' 7 %14
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-3-3 — 132 4-2-3-1 — 30 3-4-2-1 — 10 4-4-1-1 — 10 4-4-2 — 9 3-4-3 — 7 198 maç
  • 4-3-3132%67
  • 4-2-3-130%15
  • 3-4-2-110%5
  • 4-4-1-110%5
  • 4-4-29%5
  • 3-4-37%4
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
31.08.2026 Rayo VallecanoH 5-2 77 1 3 6.9
27.08.2026 Athletic ClubH 2-0 80 1 7.2
23.08.2026 ElcheA 0-5 24 2 1 7.9
18.07.2026 FranceA 4-6
15.07.2026 ArgentinaH 1-2 72 1 1 6.9
11.07.2026 NorwayA 1-2 71 1 6.6
06.07.2026 MexicoA 2-3 100 1 7.3
01.07.2026 Congo DRH 2-1 28 2 1 7.2
27.06.2026 PanamaA 0-2
23.06.2026 GhanaH 0-0 65 1 6.9
17.06.2026 CroatiaH 4-2 72 1 6.2
24.05.2026 FulhamA 2-0
17.05.2026 West HamH 3-1
10.05.2026 Nottingham ForestA 1-1
02.05.2026 BrightonH 3-1
12.04.2026 Crystal PalaceA 2-1 71 6.3
22.03.2026 SunderlandH 1-2 87 1 3 8.2
18.03.2026 BarcelonaA 7-2 79 1 6.7
14.03.2026 ChelseaA 0-1 95 1 3 7.9
10.03.2026 BarcelonaH 1-1 23 6.3
04.03.2026 Manchester UnitedH 2-1 85 1 3 7.9
28.02.2026 EvertonH 2-3 86 1 6.3
24.02.2026 QarabagH 3-2 35 1 7.3
21.02.2026 Manchester CityA 2-1 78 2 6.3
18.02.2026 QarabagA 1-6 68 4 6 10.0
10.02.2026 TottenhamA 1-2 88 1 2 7.0
31.01.2026 LiverpoolA 4-1 86 1 3 7.3
28.01.2026 Paris Saint GermainA 1-1 15 1 6.3
25.01.2026 Aston VillaH 0-2 63 1 7.2
21.01.2026 PSV EindhovenH 3-0 72 1 2 7.7
18.01.2026 WolvesA 0-0 67 6.7
07.01.2026 LeedsH 4-3 81 1 7.3
04.01.2026 Crystal PalaceH 2-0 63 6.7
30.12.2025 BurnleyA 1-3 80 1 6.5
26.12.2025 Manchester UnitedA 1-0 90 2 6.9
20.12.2025 ChelseaH 2-2 72 1 2 8.0
14.12.2025 SunderlandA 1-0 59 6.7
10.12.2025 Bayer LeverkusenA 2-2 89 1 1 2 8.3
06.12.2025 BurnleyH 2-1 74 1 3 8.6
02.12.2025 TottenhamH 2-2 24 1 1 7.5
29.11.2025 EvertonA 1-4 1
25.11.2025 MarseilleA 2-1 72 1 6.2
05.11.2025 Athletic ClubH 2-0 41 6.3
02.11.2025 West HamA 3-1 45 1 7.3
25.10.2025 FulhamH 2-1 76 7.3
21.10.2025 BenficaH 3-0 85 1 1 2 9.3
18.10.2025 BrightonA 2-1 70 1 6.3
14.10.2025 LatviaA 0-5 71 1 3 8.2
05.10.2025 Nottingham ForestH 2-0 70 6.3
01.10.2025 Union St. GilloiseA 0-4 90 2 3 7.6
28.09.2025 ArsenalH 1-2 67 1 6.9
18.09.2025 BarcelonaH 1-2 90 1 1 7.6
09.09.2025 SerbiaA 0-5 69 4 7.3
06.09.2025 AndorraH 2-0 22 6.6
25.08.2025 LiverpoolH 2-3 48 3 6.3
16.08.2025 Aston VillaA 0-0 90 3 6.3
07.06.2025 AndorraA 0-1 9 1 6.7
25.05.2025 EvertonH 0-1 45 1 6.9
18.05.2025 ArsenalA 1-0 90 6.3
11.05.2025 ChelseaH 2-0 65 6.6
ŞUT57
GOL6
xG9.7
xG FARKI-3.7under performing
DÖNÜŞÜM%10.5
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
82' · xG 0.05 69' · xG 0.104 18' · xG 0.931 · GOL 85' · xG 0.033 80' · xG 0.049 10' · xG 0.395 · GOL 22' · xG 0.038 31' · xG 0.047 17' · xG 0.16 78' · xG 0.026 60' · xG 0.051 66' · xG 0.51 53' · xG 0.023 45' · xG 0.788 · GOL 78' · xG 0.066 39' · xG 0.029 36' · xG 0.135 · GOL 72' · xG 0.02 66' · xG 0.034 48' · xG 0.057 30' · xG 0.374 81' · xG 0.038 38' · xG 0.031 55' · xG 0.528 56' · xG 0.049 33' · xG 0.045 73' · xG 0.024 45' · xG 0.788 · GOL 28' · xG 0.039 7' · xG 0.509 4' · xG 0.443 85' · xG 0.128 67' · xG 0.072 86' · xG 0.788 · GOL 39' · xG 0.06 26' · xG 0.052 49' · xG 0.131 53' · xG 0.073 90' · xG 0.019 72' · xG 0.013 27' · xG 0.079 16' · xG 0.02 11' · xG 0.358 8' · xG 0.015 3' · xG 0.044 29' · xG 0.102 29' · xG 0.302 28' · xG 0.119 69' · xG 0.025 56' · xG 0.241 85' · xG 0.077 72' · xG 0.068 46' · xG 0.249 69' · xG 0.067 45' · xG 0.126 43' · xG 0.033 36' · xG 0.027
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 32 (%56) Kontra atak — 8 (%14) Korner — 5 (%9) Açık oyun — 5 (%9) Duran top — 4 (%7) Penaltı — 3 (%5) 57 şut
  • Asist sonrası32%56
  • Kontra atak8%14
  • Korner5%9
  • Açık oyun5%9
  • Duran top4%7
  • Penaltı3%5
Vücut bölgesine göre
Sağ ayak — 43 (%75) Sol ayak — 9 (%16) Kafa — 5 (%9) 57 şut
  • Sağ ayak43%75
  • Sol ayak9%16
  • Kafa5%9
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR57 şut
1-15' — 6 16-30' — 11 31-45' — 11 46-60' — 9 61-75' — 10 76-90+' — 10 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 11 16-30'
  • 1-15' 6 %11
  • 16-30' 11 %19
  • 31-45' 11 %19
  • 46-60' 9 %16
  • 61-75' 10 %18
  • 76-90+' 10 %18
AKSİYON HARİTASI659 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 9 9 9 9 9 9 10 10 11 11 11 11 12 12 12 14 15 15
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %63 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 7 7 7 8 8 9 9 10 11 11
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %65 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 5 5 5
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %61 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %51 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR659
Pas 353 Pas — 353 (%57) Çalım 61 Çalım — 61 (%10) Top tem… 52 Top teması — 52 (%8) Top kazan… 41 Top kazanma — 41 (%7) Faul 38 Faul — 38 (%6) Kurtarılan şut — 20 (%3) Hava topu — 18 (%3) Top kaptırma — 14 (%2) Korner kazandırma — 11 (%2) Bloke edilen pas — 10 (%2)
  • Pas353%57
  • Çalım61%10
  • Top teması52%8
  • Top kazanma41%7
  • Faul38%6
  • Kurtarılan şut20%3
  • Hava topu18%3
  • Top kaptırma14%2
  • Korner kazandırma11%2
  • Bloke edilen pas10%2
PİYASA DEĞERİ€60.00M-7.7%
KAÇIRDIĞI MAÇ14
DİSİPLİN17kart krallığı tablolarında
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2016–2026 · 231 maç
England 13maç 2024–2026
Barcelona 3maç 2026
Newcastle 133maç 2022–2025
England U21 2023–2025
Everton 65maç 2020–2022
Preston 17maç 2020
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2026-06-30 Newcastle Barcelona
2026-06-29 Newcastle Barcelona
2023-01-29 Everton Newcastle € 45.6M
2021-07-01 Preston Everton
2021-05-31 Preston Everton End of loan
2021-02-01 Everton Preston
2019-07-01 Everton U23 Everton -
2018-07-01 Everton U18 Everton U23 -
2017-07-01 Everton Youth Everton U18 -
2012-07-01 Liverpool Youth Everton Youth free transfer
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
04.2026 Kalça sakatlığıKadroda yok 1 maç
02.2026 Uyluk sakatlığıKadroda yok 1 maç
11.2025 Kalça sakatlığıŞüpheli 1 maç
11.2025 Kas sakatlığıKadroda yok 1 maç
09.2025 Kırmızı kart cezasıKadroda yok 4 maç
04.2025 Kasık sakatlığıŞüpheli 1 maç
05.2024 Ayak bileği sakatlığıŞüpheli 1 maç
10.2023 Sarı kart cezasıKadroda yok 2 maç
03.2023 Ayak bileği sakatlığıKadroda yok 1 maç
01.2023 HastalıkŞüpheli 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟥 Premier League2025 · Newcastle 1kırmızı · 2 maç
🟨 League Cup2024 · Newcastle 2sarı · 6 maç
🟥 FA Cup2024 · Newcastle 1kırmızı · 2 maç
🟨 Premier League2023 · Newcastle 11sarı · 35 maç
🟨 FA Cup2021 · Everton 2sarı · 4 maç
SCOUT RAPORUAyrıntılı olay verisi · 1816 dk

İzlemede: Dengeli hücum profili

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Güvenilir veri kapsamıVeri kapsamı, bu okumayı yapmak için yeterli.
Soru işaretleri
Savunma profili zayıfSavunma aksiyonları ve ikili mücadele etkisi takip edilmeli.
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Model primi riskiModelin beklediği değer, güncel piyasa değerinin altında kalıyor.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU61.6Premier League 2025
PERFORMANS60.61816 dk
KARARİzlemeye değer63/100
Güvenilir dakikaDüzenli forma şansı buluyor, rotasyon riski düşük.
ROL UYUMU2025
Baskıcı forvet 83.1
Bağlantı kuran forvet 82.8
Pivot forvet 81.3
Role fit pozitif; video, market ve baglam kontrolu ile shortlist'e alinabilir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 158 oyuncu
Scout skoru %77
Performans %82
Dakika %77
Değer / getiri %5
Tüm ligler · 6526 oyuncu
Scout skoru %80
Performans %78
Dakika %91
Değer / getiri %10
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 100 76 100
Ortalama rating 7.04 7.15 98
Performans skoru 60.6 76 80
Gol / 90 0.3 0.42 71
İkili mücadele kazanma 47.37 50 95
Müdahale / 90 0.89 1.4 64
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam