Maximiliano Javier Araújo Vilches
Uruguay · Midfielder

Maximiliano Javier Araújo Vilches

YAŞ25
BOY179
KİLO73
DOĞUM YERİMontevideo
LİGWorld Cup
BU SEZON3G · 2A
Gol10.30 / 90
Asist10.30 / 90
Şut30.89 / 90
Kilit pas61.77 / 90
Başarılı dripling20.59 / 90
Kazanılan ikili113.25 / 90
Rating6.92
OYUNCU PROFİLİPrimeira Liga 2026 · 66 defanslar
Müdahale — %12 (0.59) Pas arası — %23 (0.59) Blok — %0 (0.00) İkili mücadele — %2 (%35) Pas isabeti — %65 (%88) Faul (az iyi) — %14 (1.48) 19 ORT. % 12 23 0 2 65 14
  • Müdahale 0.59 %12
  • Pas arası 0.59 %23
  • Blok 0.00 %0
  • İkili mücadele %35 %2
  • Pas isabeti %88 %65
  • Faul (az iyi) 1.48 %14
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 305 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
🥉 Copa America2024 · Uruguay · 6 maç 2gol3. 1asist6.
10. Primeira Liga2026 · Sporting CP · 3 maç 1asist10.
33. World Cup2026 · Uruguay · 2 maç 2gol33. 1asist38.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2022/23 · 15 G+A
2020 2 2021 8 2022 15 2023 6 2024 12 2025 10 2026 5
GolAsist
2026/27 7 560 3 2 7.11
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Primeira LigaSporting CP 4 305 1 1 6.92
World CupUruguay 3 255 2 1 7.33
Şut7%71 isabet
Kilit pas16
Drible7%39 başarı
İkili kazanılan25%40
Müdahale3
Faul713 kazanılan
Ofsayt7
İlk 117
G+A / 900.8
Kart1
Kaptan1maçta
2025/26 40 3.158 6 4 6.85
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Primeira LigaSporting CP 29 2.204 5 3 6.86
UEFA Champions LeagueSporting CP 11 954 1 1 6.84
Şut36%53 isabet
Kilit pas45
Drible23%37 başarı
İkili kazanılan214%50
Müdahale90
Faul6575 kazanılan
Ofsayt5
İlk 11364 yedek
G+A / 900.28
Kart111
2024/25 46 2.950 7 5 7.11
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Primeira LigaSporting CP 28 1.774 3 4 7.20
UEFA Champions LeagueSporting CP 10 625 1 0 6.77
Copa AmericaUruguay 6 448 2 1 7.25
Liga MXToluca 2 103 1 0 7.10
Şut31%52 isabet
Kilit pas57
Drible42%41 başarı
İkili kazanılan212%51
Müdahale78
Faul5467 kazanılan
Ofsayt7
İlk 113313 yedek
G+A / 900.37
Kart101
2023/24 34 2.222 3 3 6.92
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Liga MXToluca 34 2.222 3 3 6.92
Şut24%67 isabet
Kilit pas29
Drible46%43 başarı
İkili kazanılan143%45
Müdahale35
Faul4445 kazanılan
Ofsayt4
İlk 11259 yedek
G+A / 900.24
Kart51
2022/23 38 3.248 8 7 6.83
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Liga MXToluca 19 1.649 6 4 7.08
Liga MXPuebla 19 1.599 2 3 6.57
Şut56%50 isabet
Kilit pas47
Drible75%44 başarı
İkili kazanılan220%46
Müdahale50
Faul5276 kazanılan
Ofsayt4
İlk 1138
G+A / 900.42
Kart91
2021/22 38 3.191 4 4 6.78
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Liga MXPuebla 38 3.191 4 4 6.78
Şut37%38 isabet
Kilit pas51
Drible63%41 başarı
İkili kazanılan242%50
Müdahale52
Faul51105 kazanılan
Ofsayt7
İlk 11371 yedek
G+A / 900.23
Kart4
2020/21 27 1.134 2 0 6.61
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Liga MXPuebla 27 1.134 2 0 6.61
Şut19%37 isabet
Kilit pas12
Drible24%50 başarı
İkili kazanılan92%46
Müdahale19
Faul2338 kazanılan
Ofsayt1
İlk 111413 yedek
G+A / 900.16
Kart1
TOPLAM GOL16
İLK 117617 yedek girdi
KART24
VAR5onu ilgilendiren karar
FORMA20
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR16 gol
1-15' — 2 16-30' — 1 31-45' — 4 46-60' — 4 61-75' — 0 76-90+' — 5 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 5 76-90+'
  • 1-15' 2 %12
  • 16-30' 1 %6
  • 31-45' 4 %25
  • 46-60' 4 %25
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 5 %31
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 55 3-4-2-1 — 21 3-4-3 — 7 4-4-2 — 7 3-2-4-1 — 1 4-3-3 — 1 92 maç
  • 4-2-3-155%60
  • 3-4-2-121%23
  • 3-4-37%8
  • 4-4-27%8
  • 3-2-4-11%1
  • 4-3-31%1
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
05.09.2026 NacionalH 2-0 78 2 7.5
28.08.2026 Rio AveA 0-4 91 1 6.3
22.08.2026 AlvercaHC 3-1 42 1 1 7.7
14.08.2026 GuimaraesH 3-2 94 6.2
27.06.2026 SpainH 0-1 93 6.6
21.06.2026 Cape Verde IslandsH 2-2 81 1 1 2 7.9
15.06.2026 Saudi ArabiaA 1-1 81 1 2 7.5
16.05.2026 GIL VicenteH 3-0 90 7.2
11.05.2026 Rio AveA 1-4 87 6.2
04.05.2026 GuimaraesH 5-1 80 1 1 8.5
29.04.2026 TondelaH 2-2 90 1 7.9
26.04.2026 AVSA 1-1 12 1 6.5
19.04.2026 BenficaH 1-2 90 6.3
15.04.2026 ArsenalA 0-0 87 2 6.3
11.04.2026 EstrelaA 0-1 94 1 6.6
07.04.2026 ArsenalH 0-1 84 2 6.9
03.04.2026 Santa ClaraH 4-2 45 6.2
17.03.2026 Bodo/GlimtH 5-0 94 7.9
07.03.2026 SC BragaA 2-2 89 1 6.3
27.02.2026 EstorilH 3-0 89 7.0
21.02.2026 MoreirenseA 0-3 91 1 1 7.2
15.02.2026 FamalicaoH 1-0 86 2 7.3
09.02.2026 FC PortoA 1-1 90 6.6
01.02.2026 NacionalH 2-1 91 3 7.2
28.01.2026 Athletic ClubA 2-3 89 1 7.2
24.01.2026 AroucaA 1-2 96 1 1 6.3
20.01.2026 Paris Saint GermainH 2-1 90 6.3
02.01.2026 GIL VicenteA 1-1 90 2 5.9
28.12.2025 Rio AveH 4-0 64 1 2 7.6
23.12.2025 GuimaraesA 1-4 84 1 2 6.6
13.12.2025 AVSH 6-0 55 2 2 8.3
09.12.2025 Bayern MünchenA 3-1 89 5.6
05.12.2025 BenficaA 1-1 90 2 6.9
30.11.2025 EstrelaH 4-0 45 6.9
26.11.2025 Club Brugge KVH 3-0 86 1 7.5
08.11.2025 Santa ClaraA 1-2 90 2 6.2
04.11.2025 JuventusA 1-1 90 1 1 7.3
31.10.2025 AlvercaH 2-0 90 1 6.2
26.10.2025 TondelaA 0-3 85 1 6.5
22.10.2025 MarseilleH 2-1 89 6.3
05.10.2025 SC BragaH 1-1 90 7.3
01.10.2025 NapoliA 2-1 90 6.7
27.09.2025 EstorilA 0-1 90 1 6.7
22.09.2025 MoreirenseH 3-0 36 2 6.6
18.09.2025 Kairat AlmatyH 4-1 66 7.2
13.09.2025 FamalicaoA 1-2 22 6.9
08.08.2025 Casa PiaA 0-2 53 2 6.9
17.05.2025 GuimaraesH 2-0 90 1 1 8.3
10.05.2025 BenficaA 1-1 82 1 7.3
04.05.2025 GIL VicenteH 2-1 90 1 1 7.2
27.04.2025 BoavistaA 0-5 69 1 1 1 8.9
18.04.2025 MoreirenseH 3-1 84 7.3
12.04.2025 Santa ClaraA 0-1 87 7.0
07.04.2025 SC BragaH 1-1 16 1 6.5
15.03.2025 FamalicaoH 3-1 80 3 5.9
09.03.2025 Casa PiaA 1-3 11 6.9
23.02.2025 AVSA 2-2 90 1 7.9
19.02.2025 Borussia DortmundA 0-0 34 6.5
15.02.2025 AroucaH 2-2 90 7.2
11.02.2025 Borussia DortmundH 0-3 90 1 7.0
ŞUT47
GOL8
xG7.2
xG FARKI+0.8over performing
DÖNÜŞÜM%17.0
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
90' · xG 0.161 81' · xG 0.072 21' · xG 0.086 45' · xG 0.656 · GOL 45' · xG 0.021 2' · xG 0.036 · GOL 7' · xG 0.033 82' · xG 0.102 82' · xG 0.025 86' · xG 0.014 31' · xG 0.128 15' · xG 0.088 85' · xG 0.012 75' · xG 0.305 43' · xG 0.061 9' · xG 0.19 57' · xG 0.05 48' · xG 0.069 36' · xG 0.031 82' · xG 0.02 79' · xG 0.938 · GOL 49' · xG 0.118 53' · xG 0.816 · GOL 11' · xG 0.096 2' · xG 0.132 52' · xG 0.021 52' · xG 0.009 47' · xG 0.055 26' · xG 0.054 18' · xG 0.036 47' · xG 0.525 · GOL 35' · xG 0.196 · GOL 47' · xG 0.06 45' · xG 0.028 82' · xG 0.005 70' · xG 0.017 28' · xG 0.167 86' · xG 0.215 61' · xG 0.131 33' · xG 0.165 21' · xG 0.043 30' · xG 0.013 30' · xG 0.06 80' · xG 0.175 · GOL 5' · xG 0.061 44' · xG 0.89 · GOL 40' · xG 0.036
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 26 (%55) Korner — 9 (%19) Açık oyun — 7 (%15) Kontra atak — 3 (%6) Serbest vuruş — 1 (%2) Duran top — 1 (%2) 47 şut
  • Asist sonrası26%55
  • Korner9%19
  • Açık oyun7%15
  • Kontra atak3%6
  • Serbest vuruş1%2
  • Duran top1%2
Vücut bölgesine göre
Sol ayak — 30 (%64) Sağ ayak — 9 (%19) Kafa — 8 (%17) 47 şut
  • Sol ayak30%64
  • Sağ ayak9%19
  • Kafa8%17
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR47 şut
1-15' — 7 16-30' — 7 31-45' — 10 46-60' — 9 61-75' — 3 76-90+' — 11 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 11 76-90+'
  • 1-15' 7 %15
  • 16-30' 7 %15
  • 31-45' 10 %21
  • 46-60' 9 %19
  • 61-75' 3 %6
  • 76-90+' 11 %23
AKSİYON HARİTASI224 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 7 7 7 8 10 10 11
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %39 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 5 5 5 6 7
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %45 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 3 6
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %30 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 4 4 4 4 6 8
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %28 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR224
Pas 110 Pas — 110 (%52) Faul 24 Faul — 24 (%11) Müdahale 20 Müdahale — 20 (%9) Top k… 18 Top kazanma — 18 (%8) Top te… 12 Top teması — 12 (%6) İkili… 9 İkili mücadele — 9 (%4) Uzaklaştırma — 6 (%3) Korner kazandırma — 5 (%2) Pas arası — 4 (%2) Çalım — 4 (%2)
  • Pas110%52
  • Faul24%11
  • Müdahale20%9
  • Top kazanma18%8
  • Top teması12%6
  • İkili mücadele9%4
  • Uzaklaştırma6%3
  • Korner kazandırma5%2
  • Pas arası4%2
  • Çalım4%2
PİYASA DEĞERİ€25.00M+47.1%
KAÇIRDIĞI MAÇ3
DİSİPLİN1kart krallığı tablolarında
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2020–2026 · 230 maç
Sporting CP 82maç 2024–2026
Uruguay 9maç 2024–2026
Toluca 55maç 2022–2024
Puebla 84maç 2020–2022
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2024-08-27 Toluca Sporting €13.73m
2023-01-01 Puebla FC Toluca €5.60m
2020-01-01 Wanderers Puebla FC €2.00m
2018-01-01 Wanderers U19 Wanderers -
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
03.2026 Sarı kart cezasıKadroda yok 1 maç
08.2025 Kas sakatlığıKadroda yok 2 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟥 Primeira Liga2024 · Sporting CP 1kırmızı · 28 maç
SCOUT RAPORUŞut haritası ve xG · 2204 dk

İzlemede: Dengeli savunmacı

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Savunma etkisiMüdahale, pas arası ve ikili mücadele etkisi olumlu.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Model primi riskiModelin beklediği değer, güncel piyasa değerinin altında kalıyor.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU62.5Primeira Liga 2025
PERFORMANS57.32204 dk
KARARVeri yetersiz56/100
Güvenilir dakikaDüzenli forma şansı buluyor, rotasyon riski düşük.
ROL UYUMU2025
Ofansif bek 81.5
Defansif bek 79.5
Klasik stoper 77.8
Role fit sinyali var ama confidence 88/100 ve risk 0/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 203 oyuncu
Scout skoru %58
Performans %56
Dakika %85
Değer / getiri %2
Tüm ligler · 8422 oyuncu
Scout skoru %73
Performans %56
Dakika %89
Değer / getiri %0
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Kilit pas / 90 1.23 1.4 88
Dakika güvenliği 100 78 100
Müdahale / 90 2.12 2.5 85
Pas hacmi / 90 38.26 48 80
Performans skoru 57.3 74 77
Pas arası / 90 1.06 1.6 66
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam