Yunus Akgün
Türkiye · Attacker

Yunus Akgün

YAŞ25
BOY173
KİLO65
DOĞUM YERİİstanbul
LİGWorld Cup
BU SEZON1G · 0A
Gol10.28 / 90
Asist00.00 / 90
Şut61.66 / 90
Kilit pas143.87 / 90
Başarılı dripling51.38 / 90
Kazanılan ikili164.42 / 90
Rating7.04
OYUNCU PROFİLİSüper Lig 2026 · 53 orta sahalar
Kilit pas — %98 (3.87) Asist — %0 (0.00) Drible — %92 (1.38) Pas isabeti — %42 (%83) Top kapma — %17 (1.10) İkili mücadele — %81 (%57) 55 ORT. % 98 0 92 42 17 81
  • Kilit pas 3.87 %98
  • Asist 0.00 %0
  • Drible 1.38 %92
  • Pas isabeti %83 %42
  • Top kapma 1.10 %17
  • İkili mücadele %57 %81
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 326 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
🥇 Super Cup2025 · Galatasaray · 2 maç 1gol1.
🥉 Süper Lig2025 · Galatasaray · 28 maç 7gol24. 9asist3.
🥉 Süper Lig2024 · Galatasaray · 30 maç 10asist3.
6. Süper Lig2021 · Adana Demirspor · 34 maç 9asist6.
13. UEFA Europa League2024 · Galatasaray · 8 maç 5gol13.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🏆 Cup2024/2025 · Turkey
🏆 Süper Lig2024/2025 · Turkey
🏆 Championship2023/2024 · England
🏆 Süper Lig2022/2023 · Turkey
🏆 1. Lig2020/2021 · Turkey
🏆 Super Cup2019/2020 · Turkey
🏆 Cup2018/2019 · Turkey
🏆 Süper Lig2018/2019 · Turkey
🏆 U21 Süper Lig2018/2019 · Turkey
🏆 U21 Super Cup2018/2019 · Turkey
🏆 U19 Elit A Ligi2018/2019 · Turkey
🏆 U19 Super Cup2018/2019 · Turkey
🏆 Süper Lig2017/2018 · Turkey
🥈 Super Cup2024/2025 · Turkey · 2nd Place
🥈 Super Cup2018/2019 · Turkey · 2nd Place
🥈 U19 Elit A Ligi2017/2018 · Turkey · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2024/25 · 24 G+A
2020 6 2021 17 2022 3 2023 4 2024 24 2025 18 2026 1
GolAsist
2026/27 7 414 1 0 6.87
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigGalatasaray 4 326 1 0 7.04
World CupTürkiye 3 88 0 0 6.25
Şut6%67 isabet
Kilit pas16
Drible6%43 başarı
İkili kazanılan18%51
Müdahale2
Faul410 kazanılan
Ofsayt1
İlk 1161 yedek
G+A / 900.22
Kart2
2025/26 40 2.244 9 9 7.10
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigGalatasaray 30 1.814 7 9 7.21
UEFA Champions LeagueGalatasaray 10 430 2 0 6.62
Şut38%42 isabet
Kilit pas53
Drible27%47 başarı
İkili kazanılan81%46
Müdahale23
Faul1625 kazanılan
Ofsayt4
İlk 112812 yedek
G+A / 900.72
Kart1
Kaptan2maçta
2024/25 46 2.978 13 11 7.29
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
UEFA Champions LeagueGalatasaray 2 0 0 0
Süper LigGalatasaray 30 2.127 7 10 7.28
UEFA Europa LeagueGalatasaray 8 672 5 0 7.44
World Cup - Qualification EuropeTürkiye 6 179 1 1 6.83
Şut55%58 isabet
Kilit pas68
Drible56%47 başarı
İkili kazanılan108%39
Müdahale23
Faul2318 kazanılan
Ofsayt5
İlk 113610 yedek
G+A / 900.73
Kart6
2023/24 41 1.068 1 3 6.92
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
ChampionshipLeicester 35 900 1 2 6.89
UEFA Champions LeagueGalatasaray 4 142 0 1 7.17
Süper LigGalatasaray 2 26 0 0 6.70
Şut12%33 isabet
Kilit pas20
Drible15%45 başarı
İkili kazanılan54%42
Müdahale20
Faul1615 kazanılan
Ofsayt1
İlk 111031 yedek
G+A / 900.34
Kart1
2022/23 30 1.030 1 2 6.94
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigGalatasaray 30 1.030 1 2 6.94
Şut24%38 isabet
Kilit pas30
Drible28%61 başarı
İkili kazanılan59%48
Müdahale9
Faul919 kazanılan
İlk 111020 yedek
G+A / 900.26
Kart1
2021/22 35 2.638 8 9 6.94
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigAdana Demirspor 34 2.609 8 9 6.94
UEFA Champions LeagueGalatasaray 1 29 0 0 6.70
Şut55%58 isabet
Kilit pas53
Drible65%49 başarı
İkili kazanılan147%45
Müdahale17
Faul1552 kazanılan
Ofsayt6
İlk 11314 yedek
G+A / 900.58
Kart5
2020/21 30 1.460 5 1 7.03
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
1. LigAdana Demirspor 30 1.460 5 1 7.03
Şut35%57 isabet
Kilit pas36
Drible15%45 başarı
İkili kazanılan80%50
Müdahale14
Faul1140 kazanılan
Ofsayt5
İlk 111317 yedek
G+A / 900.37
Kart3
TOPLAM GOL27
İLK 117933 yedek girdi
KART13
FORMA11
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR27 gol
1-15' — 6 16-30' — 6 31-45' — 4 46-60' — 4 61-75' — 5 76-90+' — 2 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 6 1-15'
  • 1-15' 6 %22
  • 16-30' 6 %22
  • 31-45' 4 %15
  • 46-60' 4 %15
  • 61-75' 5 %19
  • 76-90+' 2 %7
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 92 3-4-1-2 — 5 4-4-2 — 4 3-4-2-1 — 3 3-4-3 — 2 4-4-1-1 — 2 108 maç
  • 4-2-3-192%85
  • 3-4-1-25%5
  • 4-4-24%4
  • 3-4-2-13%3
  • 3-4-32%2
  • 4-4-1-12%2
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
04.09.2026 BaşakşehirA 2-3 88 1 7.1
29.08.2026 GöztepeH 3-2 81 3 6.7
21.08.2026 Erzurumspor FKA 0-4 66 1 1 7.2
14.08.2026 Çorum FKH 2-2 91 1 7.2
26.06.2026 USAH 3-2 0 0
20.06.2026 ParaguayH 0-1 60 6.2
14.06.2026 AustraliaA 2-0 28 6.3
09.05.2026 AntalyasporH 4-2 87 2 6.6
02.05.2026 SamsunsporA 4-1 88 1 1 7.3
26.04.2026 FenerbahceH 3-0 68 7.7
18.04.2026 GenclerbirligiA 1-2 85 1 1 2 7.6
12.04.2026 KocaelisporH 1-1 12 6.3
08.04.2026 GoztepeA 1-3
04.04.2026 TrabzonsporA 2-1 88 6.9
31.03.2026 KosovoA 0-1
26.03.2026 RomaniaH 1-0
18.03.2026 LiverpoolA 4-0 31 1 6.2
14.03.2026 Istanbul BasaksehirHC 3-0 88 2 1 8.2
10.03.2026 LiverpoolH 1-0
07.03.2026 BesiktasA 0-1 6
25.02.2026 JuventusA 3-2
21.02.2026 KonyasporA 2-0 45 1 6.6
17.02.2026 JuventusH 5-2 70 3 6.3
13.02.2026 EyüpsporH 5-1 45 1 1 7.5
08.02.2026 RizesporA 0-3 75 1 1 7.5
01.02.2026 KayserisporH 4-0 86 6.5
28.01.2026 Manchester CityA 2-0 14 6.3
24.01.2026 Fatih KaragümrükA 1-3 64 6.6
21.01.2026 Atletico MadridH 1-1 65 6.6
17.01.2026 Gazişehir GaziantepH 1-1 90 3 5.9
21.12.2025 KasimpasaH 3-0 86 1 1 3 9.6
13.12.2025 AntalyasporA 1-4 67 2 7.2
09.12.2025 MonacoA 1-0 27 1 6.7
05.12.2025 SamsunsporH 3-2 22 1 7.3
01.12.2025 FenerbahceA 1-1 1
01.11.2025 TrabzonsporH 0-0 67 1 6.6
26.10.2025 GoztepeH 3-1 90 1 1 7.0
22.10.2025 Bodo/GlimtH 3-1 73 1 3 7.7
18.10.2025 Istanbul BasaksehirA 1-2 16 6.7
14.10.2025 GeorgiaH 4-1 68 1 1 6.9
11.10.2025 BulgariaA 1-6
04.10.2025 BesiktasH 1-1 77 6.9
30.09.2025 LiverpoolH 1-0 72 6.9
26.09.2025 AlanyasporA 0-1
22.09.2025 KonyasporH 3-1 68 1 1 3 8.6
18.09.2025 Eintracht FrankfurtAC 5-1 78 1 2 6.3
13.09.2025 EyüpsporA 0-2 90 1 2 8.3
07.09.2025 SpainH 0-6 45 6.3
04.09.2025 GeorgiaA 2-3 66 1 7.3
30.08.2025 RizesporH 3-1 83 2 7.3
24.08.2025 KayserisporA 0-4 79 3 7.3
15.08.2025 Fatih KaragümrükH 3-0 75 6.6
08.08.2025 Gazişehir GaziantepA 0-3 66 1 6.9
18.05.2025 KayserisporH 3-0 90 2 7.2
10.05.2025 TrabzonsporA 0-2 89 1 2 7.5
03.05.2025 SivassporH 4-1 90 3 8.0
27.04.2025 EyüpsporA 1-5 76 6.9
18.04.2025 BB BodrumsporH 2-0 90 1 3 8.5
11.04.2025 SamsunsporA 0-2 82 1 1 2 8.3
29.03.2025 BesiktasA 2-1 63 6.3
ŞUT51
GOL8
xG7.4
xG FARKI+0.6over performing
DÖNÜŞÜM%15.7
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
9' · xG 0.035 · GOL 3' · xG 0.036 75' · xG 0.021 60' · xG 0.05 32' · xG 0.09 9' · xG 0.034 90' · xG 0.026 85' · xG 0.113 35' · xG 0.846 · GOL 15' · xG 0.249 42' · xG 0.081 26' · xG 0.033 26' · xG 0.174 82' · xG 0.078 59' · xG 0.088 2' · xG 0.351 · GOL 28' · xG 0.045 62' · xG 0.232 · GOL 62' · xG 0.054 38' · xG 0.396 22' · xG 0.045 10' · xG 0.168 · GOL 66' · xG 0.069 21' · xG 0.031 10' · xG 0.149 80' · xG 0.216 23' · xG 0.038 61' · xG 0.248 48' · xG 0.016 23' · xG 0.289 · GOL 1' · xG 0.023 74' · xG 0.557 71' · xG 0.204 25' · xG 0.182 83' · xG 0.068 59' · xG 0.057 89' · xG 0.431 · GOL 48' · xG 0.116 42' · xG 0.069 45' · xG 0.039 74' · xG 0.018 90' · xG 0.031 90' · xG 0.023 88' · xG 0.071 20' · xG 0.863 · GOL 65' · xG 0.059 36' · xG 0.136 56' · xG 0.023 49' · xG 0.07 39' · xG 0.03 6' · xG 0.036
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 34 (%67) Açık oyun — 7 (%14) Korner — 4 (%8) Taç sonrası — 3 (%6) Kontra atak — 3 (%6) 51 şut
  • Asist sonrası34%67
  • Açık oyun7%14
  • Korner4%8
  • Taç sonrası3%6
  • Kontra atak3%6
Vücut bölgesine göre
Sol ayak — 39 (%76) Sağ ayak — 8 (%16) Kafa — 4 (%8) 51 şut
  • Sol ayak39%76
  • Sağ ayak8%16
  • Kafa4%8
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR51 şut
1-15' — 9 16-30' — 9 31-45' — 8 46-60' — 7 61-75' — 9 76-90+' — 9 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 9 1-15'
  • 1-15' 9 %18
  • 16-30' 9 %18
  • 31-45' 8 %16
  • 46-60' 7 %14
  • 61-75' 9 %18
  • 76-90+' 9 %18
AKSİYON HARİTASI1681 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 9 9 9 9 9 9 9 9 10 10 10 10 10 11 11 11 11 12 12 12 12 12 12 13 13 13 14 15 15 15 15 15 16 16 17 17 17 18 18 19 19 21 22 22 23 23 23 23 23 23 24 24 25 26 26 27 27 27 29 32 32 33 34 35 37 43 47
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %63 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 7 8 8 8 8 8 9 9 9 9 9 9 9 9 10 10 10 10 10 11 12 12 12 12 13 13 13 14 14 15 15 15 16 16 16 17 17 17 17 18 18 18 19 20 20 20 20 21 21 21 22 23 23 24 25 25 33
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %65 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 8 8 9 10 10 10 10 10 11 12 17 17 20
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %59 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 7 7 7 9 9 9 9 9 10 10
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %55 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR1681
Pas 1075 Pas — 1075 (%68) Top ka… 118 Top kazanma — 118 (%7) Top t… 102 Top teması — 102 (%6) Faul 80 Faul — 80 (%5) Çalım 62 Çalım — 62 (%4) Kurtarılan şut — 39 (%2) Ofsayt pası — 32 (%2) İkili mücadele — 31 (%2) İsabetsiz şut — 29 (%2) Hava topu — 23 (%1)
  • Pas1075%68
  • Top kazanma118%7
  • Top teması102%6
  • Faul80%5
  • Çalım62%4
  • Kurtarılan şut39%2
  • Ofsayt pası32%2
  • İkili mücadele31%2
  • İsabetsiz şut29%2
  • Hava topu23%1
PİYASA DEĞERİ€18.00M+28.6%
KAÇIRDIĞI MAÇ13
DİSİPLİN2kart krallığı tablolarında
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2017–2026 · 229 maç
Galatasaray 121maç 2021–2026
Türkiye 9maç 2024–2026
Leicester 35maç 2023
Turkey U21 2021–2023
Adana Demirspor 64maç 2020–2021
Turkey U19 2019
Turkey U17 2017
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2024-07-01 Leicester Galatasaray
2024-06-30 Leicester Galatasaray End of loan
2023-08-26 Galatasaray Leicester
2022-07-01 Adana Demirspor Galatasaray
2022-06-30 Adana Demirspor Galatasaray End of loan
2021-09-08 Galatasaray Adana Demirspor Loan fee:<br /><i class="normaler-text">€150k</i>
2021-09-06 Galatasaray Adana Demirspor
2021-06-30 Adana Demirspor Galatasaray End of loan
2021-06-01 Adana Demirspor Galatasaray
2020-09-25 Galatasaray Adana Demirspor
2018-07-01 Galatasaray U19 Galatasaray -
2017-07-01 Galatasaray U17 Galatasaray U19 -
2016-07-01 Galatasaray U16 Galatasaray U17 -
2015-07-01 Galatasaray Yth Galatasaray U16 -
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
11.2025 Kasık sakatlığıKadroda yok 4 maç
05.2025 Diz sakatlığıKadroda yok 4 maç
05.2025 Kadro dışıKadroda yok 1 maç
03.2025 Sarı kart cezasıKadroda yok 2 maç
12.2022 Diz sakatlığıŞüpheli 2 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟨 World Cup2026 · Türkiye 1sarı · 1 maç
🟨 Süper Lig2026 · Galatasaray 1sarı · 3 maç
SCOUT RAPORUAyrıntılı olay verisi · 1814 dk

Takip listesi: Dengeli hücum profili

Profil takip listesine girecek kadar güçlü; maç izleme ve rol kontrolü gerekiyor.

Güçlü yönler
Topla aksiyon değeriTopla yaptığı aksiyonların kalitesi, ayrıntılı olay verisinde olumlu ayrışıyor.
Yaratıcı üretimAsist, kilit pas ve top taşıma katkısı güçlü.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Savunma profili zayıfSavunma aksiyonları ve ikili mücadele etkisi takip edilmeli.
Model primi riskiModelin beklediği değer, güncel piyasa değerinin altında kalıyor.
Bir scout sırada neye bakar
  • Aynı mevkideki alternatiflerle karşılaştırma.
  • Son beş maçtaki form eğrisi ve forma şansının istikrarı.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU66.9Süper Lig 2025
PERFORMANS66.01814 dk
KARARİzlemeye değer64/100
Güvenilir dakikaDüzenli forma şansı buluyor, rotasyon riski düşük.
ROL UYUMU2025
Bağlantı kuran forvet 97.5
Çizgi kanadı 90.5
Baskıcı forvet 88.1
Role fit pozitif; video, market ve baglam kontrolu ile shortlist'e alinabilir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 166 oyuncu
Scout skoru %82
Performans %83
Dakika %87
Değer / getiri %4
Tüm ligler · 6526 oyuncu
Scout skoru %89
Performans %84
Dakika %91
Değer / getiri %1
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 100 76 100
Performans skoru 66 76 87
Ortalama rating 7.21 7.2 100
Asist / 90 0.45 0.32 100
Kilit pas / 90 2.28 1.6 100
Pas hacmi / 90 36.27 34 100
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam