Heung-Min Son
Korea Republic · Attacker

Heung-Min Son

YAŞ33
BOY183
KİLO78
DOĞUM YERİChuncheon
LİGWorld Cup
BU SEZON4G · 8A
Gol40.22 / 90
Asist80.43 / 90
Şut341.84 / 90
Kilit pas402.16 / 90
Başarılı dripling261.41 / 90
Kazanılan ikili663.57 / 90
Rating7.23
OYUNCU PROFİLİMajor League Soccer 2026 · 84 forvetler
Gol — %25 (0.22) Şut — %51 (1.8) Asist — %94 (0.43) Kilit pas — %89 (2.16) Drible — %82 (1.41) İkili mücadele — %67 (%46) 68 ORT. % 25 51 94 89 82 67
  • Gol 0.22 %25
  • Şut 1.8 %51
  • Asist 0.43 %94
  • Kilit pas 2.16 %89
  • Drible 1.41 %82
  • İkili mücadele %46 %67
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 1664 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
🥇 Major League Soccer2026 · Los Angeles FC · 18 maç 8asist1.
🥇 Premier League2021 · Tottenham · 35 maç 23gol1. 7asist15.
🥇 FA Cup2020 · Tottenham · 2 maç 3asist1.
🥉 Premier League2023 · Tottenham · 35 maç 17gol8. 10asist3.
4. Premier League2020 · Tottenham · 37 maç 17gol4. 10asist4.
5. Asian Cup2023 · South Korea · 6 maç 3gol5.
9. Premier League2024 · Tottenham · 30 maç 9asist9.
18. Premier League2022 · Tottenham · 36 maç 10gol18.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🏆 UEFA Europa League2024/2025 · Europe
🏆 J.League World Challenge2024 · World
🏆 Audi Cup2019 · World
🏆 Asian Games2018 Indonesia · Asia
🏆 International Champions Cup2018 · World
🥈 Trofeo Joan Gamper2023 · World · 2nd Place
🥈 League Cup2020/2021 · England · 2nd Place
🥈 UEFA Champions League2018/2019 · Europe · 2nd Place
🥈 Premier League2016/2017 · England · 2nd Place
🥈 AFC Asian Cup2015 Australia · Asia · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2021/22 · 32 G+A
2020 31 2021 32 2022 19 2023 30 2024 20 2025 15 2026 12
GolAsist
2026/27 24 1.837 4 8 7.17
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Major League SoccerLos Angeles FC 21 1.664 4 8 7.23
World CupSouth Korea 3 173 0 0 6.60
Şut37%54 isabet
Kilit pas42
Drible29%47 başarı
İkili kazanılan74%48
Müdahale7
Faul836 kazanılan
Ofsayt12
İlk 11213 yedek
G+A / 900.59
Kart2
Kaptan5maçta
2025/26 13 1.104 12 3 8.19
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Major League SoccerLos Angeles FC 13 1.104 12 3 8.19
Şut33%79 isabet
Kilit pas44
Drible25%50 başarı
İkili kazanılan57%49
Müdahale7
Faul322 kazanılan
Ofsayt4
İlk 11121 yedek
G+A / 901.22
2024/25 40 2.789 10 10 7.25
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueTottenham 30 2.116 7 9 7.27
UEFA Europa LeagueTottenham 10 673 3 1 7.18
Şut53%66 isabet
Kilit pas62
Drible49%45 başarı
İkili kazanılan110%43
Müdahale19
Faul836 kazanılan
Ofsayt16
Penaltı21 kaçan
İlk 11337 yedek
G+A / 900.65
Kart1
Kaptan33maçta
2023/24 41 3.546 20 10 7.57
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueTottenham 35 2.946 17 10 7.54
Asian CupSouth Korea 6 600 3 0 7.68
Şut77%65 isabet
Kilit pas77
Drible52%46 başarı
İkili kazanılan134%45
Müdahale23
Faul1549 kazanılan
Ofsayt26
Penaltı4
İlk 11401 yedek
G+A / 900.76
Kart2
Kaptan40maçta
2022/23 47 3.793 12 7 7.07
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueTottenham 36 2.899 10 6 7.09
UEFA Champions LeagueTottenham 8 624 2 0 7.17
World CupSouth Korea 3 270 0 1 6.60
Şut72%71 isabet
Kilit pas80
Drible41%41 başarı
İkili kazanılan142%41
Müdahale37
Faul1554 kazanılan
Ofsayt23
İlk 11443 yedek
G+A / 900.45
Kart3
Kaptan3maçta
2021/22 38 3.157 24 8 7.50
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueTottenham 35 3.019 23 7 7.51
UEFA Europa Conference LeagueTottenham 3 138 1 1 7.23
Şut73%71 isabet
Kilit pas77
Drible55%57 başarı
İkili kazanılan123%44
Müdahale16
Faul1536 kazanılan
Ofsayt19
İlk 11362 yedek
G+A / 900.91
Kart2
2020/21 46 3.446 20 11 7.23
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueTottenham 37 3.121 17 10 7.25
UEFA Europa LeagueTottenham 9 325 3 1 7.03
Şut60%70 isabet
Kilit pas82
Drible43%51 başarı
İkili kazanılan166%41
Müdahale34
Faul1562 kazanılan
Ofsayt10
Penaltı1
İlk 11397 yedek
G+A / 900.81
TOPLAM GOL986 penaltı
İLK 1116615 yedek girdi
KART6
VAR7onu ilgilendiren karar
FORMA7
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR98 gol
1-15' — 16 16-30' — 11 31-45' — 14 46-60' — 12 61-75' — 18 76-90+' — 27 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 27 76-90+'
  • 1-15' 16 %16
  • 16-30' 11 %11
  • 31-45' 14 %14
  • 46-60' 12 %12
  • 61-75' 18 %18
  • 76-90+' 27 %28
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 55 4-3-3 — 49 3-4-2-1 — 46 3-4-3 — 13 5-3-2 — 5 3-5-2 — 4 172 maç
  • 4-2-3-155%32
  • 4-3-349%28
  • 3-4-2-146%27
  • 3-4-313%8
  • 5-3-25%3
  • 3-5-24%2
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
29.08.2026 DC UnitedA 0-0 83 6.6
23.08.2026 Portland TimbersH 1-1 90 3 7.7
20.08.2026 Colorado RapidsA 1-0 34 1 6.3
16.08.2026 San DiegoH 0-1 90 2 7.3
01.08.2026 Vancouver WhitecapsA 1-1 90 1 1 7.6
26.07.2026 Sporting Kansas CityH 4-0 85 1 2 7.6
23.07.2026 Real Salt LakeH 3-1 72 1 3 7.9
18.07.2026 Los Angeles GalaxyA 0-3 75 1 4 7.9
25.06.2026 South AfricaA 1-0 47 6.3
19.06.2026 MexicoAC 1-0 57 6.6
12.06.2026 Czech RepublicHC 2-1 69 3 6.9
25.05.2026 Seattle SoundersHC 1-0 90 5 6.7
18.05.2026 Nashville SCA 3-2 90 1 2 6.9
14.05.2026 St. Louis CityAC 2-1 90 1 7.3
11.05.2026 Houston DynamoHC 1-4 90 7.0
03.05.2026 San DiegoA 2-2 30 1 6.9
23.04.2026 Colorado RapidsH 0-0 77 6.3
19.04.2026 San Jose EarthquakesH 1-4 90 3 6.9
05.04.2026 Orlando City SCH 6-0 58 4 2 9.5
22.03.2026 AustinA 0-0 90 1 6.7
15.03.2026 St. Louis CityH 2-0 71 7.2
08.03.2026 FC DallasH 1-0 90 1 6.7
01.03.2026 Houston DynamoA 0-2 90 1 3 6.6
22.02.2026 Inter MiamiH 3-0 89 1 8.3
23.11.2025 Vancouver WhitecapsA 2-2 120 2 4 8.0
03.11.2025 AustinA 1-4 88 1 1 1 8.3
30.10.2025 AustinH 2-1 89 2 8.2
19.10.2025 Colorado RapidsA 2-2 76 1 1 8.0
06.10.2025 Atlanta United FCH 1-0 90 7.2
28.09.2025 St. Louis CityA 0-3 90 2 3 8.7
22.09.2025 Real Salt LakeH 4-1 85 1 1 3 9.3
18.09.2025 Real Salt LakeA 1-4 86 3 5 9.7
14.09.2025 San Jose EarthquakesA 2-4 80 1 2 7.5
01.09.2025 San DiegoH 1-2 90 3 7.7
24.08.2025 FC DallasA 1-1 90 1 4 8.7
16.08.2025 New England RevolutionA 0-2 90 1 4 8.3
10.08.2025 Chicago FireA 2-2 30 1 6.9
21.05.2025 Manchester UnitedH 1-0 23 6.7
16.05.2025 Aston VillaAC 2-0 74 1 6.2
11.05.2025 Crystal PalaceH 0-2 32 6.3
10.04.2025 Eintracht FrankfurtHC 1-1 80 2 7.0
06.04.2025 SouthamptonHC 3-1 57 6.6
03.04.2025 ChelseaAC 1-0 90 1 6.7
16.03.2025 FulhamA 2-0 45 7.2
13.03.2025 AZ AlkmaarHC 3-1 90 1 2 7.2
09.03.2025 BournemouthH 2-2 45 1 1 7.5
06.03.2025 AZ AlkmaarAC 1-0 72 1 6.7
26.02.2025 Manchester CityH 0-1 23 1 7.0
22.02.2025 IpswichAC 1-4 74 2 2 7.9
16.02.2025 Manchester UnitedHC 1-0 87 1 7.3
02.02.2025 BrentfordAC 0-2 90 1 7.5
30.01.2025 IF ElfsborgHC 3-0 45 1 8.3
26.01.2025 LeicesterHC 1-2 90 1 7.3
23.01.2025 1899 HoffenheimAC 2-3 79 2 3 8.6
19.01.2025 EvertonAC 3-2 90 2 6.9
15.01.2025 ArsenalAC 2-1 78 1 1 7.2
04.01.2025 NewcastleH 1-2 28 6.9
29.12.2024 WolvesHC 2-2 64 1 6.5
26.12.2024 Nottingham ForestAC 1-0 81 2 7.5
22.12.2024 LiverpoolHC 3-6 82 1 6.2
ŞUT81
GOL4
xG7.6
xG FARKI-3.6under performing
DÖNÜŞÜM%4.9
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
63' · xG 0.015 78' · xG 0.042 48' · xG 0.051 48' · xG 0.032 26' · xG 0.028 18' · xG 0.039 57' · xG 0.022 45' · xG 0.167 4' · xG 0.263 1' · xG 0.034 44' · xG 0.073 57' · xG 0.046 15' · xG 0.184 54' · xG 0.083 39' · xG 0.034 34' · xG 0.065 24' · xG 0.038 90' · xG 0.138 86' · xG 0.218 45' · xG 0.013 37' · xG 0.39 26' · xG 0.114 14' · xG 0.039 14' · xG 0.072 56' · xG 0.321 45' · xG 0.444 39' · xG 0.13 38' · xG 0.025 14' · xG 0.042 12' · xG 0.052 72' · xG 0.025 43' · xG 0.135 12' · xG 0.016 5' · xG 0.156 77' · xG 0.094 67' · xG 0.414 43' · xG 0.025 38' · xG 0.415 33' · xG 0.049 7' · xG 0.019 3' · xG 0.069 24' · xG 0.017 44' · xG 0.018 44' · xG 0.111 80' · xG 0.043 15' · xG 0.239 85' · xG 0.35 40' · xG 0.062 23' · xG 0.02 60' · xG 0.012 57' · xG 0.083 · GOL 48' · xG 0.014 42' · xG 0.22 7' · xG 0.067 2' · xG 0.015 57' · xG 0.068 49' · xG 0.065 18' · xG 0.023 11' · xG 0.057 · GOL 53' · xG 0.111 25' · xG 0.035 23' · xG 0.013 5' · xG 0.109 · GOL 90' · xG 0.013 90' · xG 0.028 37' · xG 0.174 · GOL 71' · xG 0.097 54' · xG 0.151 48' · xG 0.068 5' · xG 0.025 90' · xG 0.016 90' · xG 0.087 45' · xG 0.137 42' · xG 0.027 33' · xG 0.165 53' · xG 0.048 27' · xG 0.022 21' · xG 0.025 21' · xG 0.054 18' · xG 0.092 61' · xG 0.037
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 48 (%59) Kontra atak — 11 (%14) Korner — 7 (%9) Serbest vuruş — 6 (%7) Açık oyun — 4 (%5) Duran top — 4 (%5) Diğer — 1 (%1) 81 şut
  • Asist sonrası48%59
  • Kontra atak11%14
  • Korner7%9
  • Serbest vuruş6%7
  • Açık oyun4%5
  • Duran top4%5
  • Diğer1%1
Vücut bölgesine göre
Sağ ayak — 40 (%49) Sol ayak — 39 (%48) Kafa — 2 (%2) 81 şut
  • Sağ ayak40%49
  • Sol ayak39%48
  • Kafa2%2
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR81 şut
1-15' — 17 16-30' — 13 31-45' — 21 46-60' — 15 61-75' — 5 76-90+' — 10 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 21 31-45'
  • 1-15' 17 %21
  • 16-30' 13 %16
  • 31-45' 21 %26
  • 46-60' 15 %19
  • 61-75' 5 %6
  • 76-90+' 10 %12
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2009–2026 · 249 maç
Los Angeles FC 34maç 2025–2026
South Korea 12maç 2022–2026
Tottenham 203maç 2020–2024
Korea Republic U23 2016–2018
Bayer Leverkusen 2013–2014
Hamburger SV 2010–2012
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2025-08-06 Tottenham Los Angeles FC
2015-08-28 Bayer Leverkusen Tottenham € 25M
2013-07-01 Hamburger SV Bayer Leverkusen € 10M
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
05.2025 Ayak sakatlığıKadroda yok 5 maç
04.2025 Ayak sakatlığıŞüpheli 2 maç
10.2024 SakatlıkŞüpheli 1 maç
10.2024 SakatlıkKadroda yok 3 maç
02.2024 Milli takım göreviKadroda yok 2 maç
01.2024 Milli takımKadroda yok 1 maç
11.2022 Face InjuryKadroda yok 2 maç
01.2022 Kas sakatlığıKadroda yok 2 maç
09.2021 Baldır sakatlığıKadroda yok 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟨 League Cup2021 · Tottenham 1sarı · 4 maç
SCOUT RAPORUŞut haritası ve xG · 1045 dk

İzlemede: Dengeli hücum profili

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Yaratıcı üretimAsist, kilit pas ve top taşıma katkısı güçlü.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Güvenilir veri kapsamıVeri kapsamı, bu okumayı yapmak için yeterli.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Savunma profili zayıfSavunma aksiyonları ve ikili mücadele etkisi takip edilmeli.
Piyasa değeri eksikUcuz mu pahalı mı denebilmesi için piyasa değeri ve sözleşme bilgisi eksik.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
  • Piyasa değeri ve sözleşme bilgisinin tamamlanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU51.5Major League Soccer 2026
PERFORMANS51.01045 dk
KARARVeri yetersiz59/100
FORM TRENDİDüşüşte-18.7
ROL UYUMU2026
Çizgi kanadı 81.3
Bağlantı kuran forvet 77.8
Baskıcı forvet 64.1
Role fit sinyali var ama confidence 89/100 ve risk 8/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 165 oyuncu
Scout skoru %50
Performans %51
Dakika %80
Değer / getiri %2
Tüm ligler · 674 oyuncu
Scout skoru %61
Performans %63
Dakika %88
Değer / getiri %2
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 79.3 74 100
Ortalama rating 7.15 7.2 99
Kilit pas / 90 2.58 2 100
Asist / 90 0.69 0.32 100
Performans skoru 51 76 67
Başarılı drible / 90 1.72 2.2 78
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
FORM

Son form onceki pencereye gore dususte; trend skoru -18.7.

BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam