Gabriel Suazo
Chile · Defender

Gabriel Suazo

YAŞ28
BOY178
KİLO72
KULÜPSevilla
DOĞUM YERİSantiago de Chile
LİGWorld Cup - Qualification South America
BU SEZON0G · 0A
Kilit pas52.28 / 90
Başarılı dripling10.46 / 90
Kazanılan ikili104.57 / 90
Rating6.37
OYUNCU PROFİLİLa Liga 2026 · 74 defanslar
Müdahale — %44 (1.37) Pas arası — %66 (1.37) Blok — %0 (0.00) İkili mücadele — %10 (%42) Pas isabeti — %14 (%78) Faul (az iyi) — %1 (3.65) 22 ORT. % 44 66 0 10 14 1
  • Müdahale 1.37 %44
  • Pas arası 1.37 %66
  • Blok 0.00 %0
  • İkili mücadele %42 %10
  • Pas isabeti %78 %14
  • Faul (az iyi) 3.65 %1
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 197 dakika oynadı.
KUPALAR
🏆 Coupe de France2022/2023 · France
🏆 Primera División2022 · Chile
🏆 Super Cup2022 · Chile
🏆 Copa Chile2021 · Chile
🏆 Copa Chile2019 · Chile
🏆 Super Cup2018 · Chile
🏆 Super Cup2017 · Chile
🏆 Primera División2017 · Chile
🏆 Copa Chile2016/2017 · Chile
🏆 Primera División2015/2016 Apertura · Chile
🥈 Trophée des Champions2023/2024 · France · 2nd Place
🥈 Primera División2021 · Chile · 2nd Place
🥈 Super Cup2020 · Chile · 2nd Place
🥈 Primera División2019 · Chile · 2nd Place
🥈 Primera División2016/2017 Clausura · Chile · 2nd Place
🥈 Primera División2015/2016 Clausura · Chile · 2nd Place
🥈 Copa Chile2015/2016 · Chile · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2023/24 · 6 G+A
2022 1 2023 6 2024 6 2025 2 2026 0
GolAsist
2026/27 3 197 0 0 6.37
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
La LigaSevilla 3 197 0 0 6.37
Kilit pas5
Drible1%50 başarı
İkili kazanılan10%42
Müdahale3
Faul83 kazanılan
İlk 113
Kart1
Kaptan3maçta
2025/26 30 2.109 0 2 6.73
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
La LigaSevilla 30 2.109 0 2 6.73
Şut4%50 isabet
Kilit pas36
Drible15%58 başarı
İkili kazanılan124%54
Müdahale84
Faul3114 kazanılan
Ofsayt2
İlk 11255 yedek
G+A / 900.09
Kart6
Kaptan2maçta
2024/25 33 2.286 0 6 7.06
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Toulouse 31 2.169 0 6 7.13
Copa AmericaChile 2 117 0 0 5.75
Şut6%67 isabet
Kilit pas41
Drible27%69 başarı
İkili kazanılan132%52
Müdahale62
Faul3630 kazanılan
Ofsayt2
İlk 11258 yedek
G+A / 900.24
Kart31
Kaptan6maçta
2023/24 40 2.941 2 4 6.97
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Toulouse 32 2.362 0 4 6.98
UEFA Europa LeagueToulouse 8 579 2 0 6.92
Şut13%46 isabet
Kilit pas53
Drible42%58 başarı
İkili kazanılan176%52
Müdahale78
Faul3039 kazanılan
Ofsayt3
İlk 11346 yedek
G+A / 900.18
Kart7
2022/23 18 1.262 0 1 6.66
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Toulouse 18 1.262 0 1 6.66
Şut2
Kilit pas11
Drible22%67 başarı
İkili kazanılan80%51
Müdahale38
Faul1811 kazanılan
Ofsayt1
İlk 11144 yedek
G+A / 900.07
Kart1
TOPLAM GOL32 penaltı
İLK 119725 yedek girdi
KART19
FORMA17
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR3 gol
1-15' — 0 16-30' — 1 31-45' — 0 46-60' — 0 61-75' — 0 76-90+' — 2 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 2 76-90+'
  • 1-15' 0 %0
  • 16-30' 1 %33
  • 31-45' 0 %0
  • 46-60' 0 %0
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 2 %67
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
3-4-2-1 — 40 4-2-3-1 — 30 4-3-3 — 16 3-4-3 — 9 4-4-2 — 8 5-3-2 — 6 109 maç
  • 3-4-2-140%37
  • 4-2-3-130%28
  • 4-3-316%15
  • 3-4-39%8
  • 4-4-28%7
  • 5-3-26%6
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
29.08.2026 Atletico MadridHC 1-3 88 5.9
22.08.2026 Athletic ClubAC 1-3 11 6.3
15.08.2026 Rayo VallecanoHC 2-1 98 6.9
23.05.2026 Celta VigoA 1-0 90 6.2
17.05.2026 Real MadridH 0-1 92 6.7
13.05.2026 VillarrealA 2-3 88 5.9
09.05.2026 EspanyolH 2-1 64 6.9
04.05.2026 Real SociedadH 1-0 87 1 7.9
26.04.2026 OsasunaAC 2-1 94 6.3
23.04.2026 LevanteA 2-0
11.04.2026 Atletico MadridH 2-1
05.04.2026 OviedoA 1-0 15 6.9
21.03.2026 ValenciaH 0-2 90 6.3
15.03.2026 BarcelonaA 5-2 45 5.7
01.03.2026 Real BetisA 2-2 45 6.3
22.02.2026 GetafeA 0-1 45 6.6
14.02.2026 AlavesH 1-1 99 6.7
08.02.2026 GironaH 1-1 90 6.7
02.02.2026 MallorcaAC 4-1 96 1 6.3
24.01.2026 Athletic ClubH 2-1 57 6.3
19.01.2026 ElcheA 2-2 23 7.2
20.12.2025 Real MadridA 2-0 60 6.6
24.11.2025 EspanyolA 2-1 90 1 1 7.9
08.11.2025 OsasunaH 1-0 90 7.3
01.11.2025 Atletico MadridA 3-0 90 7.0
24.10.2025 Real SociedadA 2-1 90 1 6.7
18.10.2025 MallorcaH 1-3 90 6.2
05.10.2025 BarcelonaH 4-1 90 6.9
28.09.2025 Rayo VallecanoA 0-1 90 6.6
23.09.2025 VillarrealH 1-2 90 7.5
20.09.2025 AlavesA 1-2 90 7.2
12.09.2025 ElcheH 2-2 29 6.3
30.08.2025 GironaA 0-2 90 1 7.3
10.05.2025 LensH 1-1 20 6.9
27.04.2025 NantesA 0-0 90 6.9
20.04.2025 ReimsA 1-0 90 7.0
12.04.2025 LilleH 1-2 87 6.9
06.04.2025 MarseilleA 3-2 90 1 7.2
30.03.2025 Stade Brestois 29H 2-4 71 7.0
16.03.2025 StrasbourgA 2-1 99 2 7.2
07.03.2025 MonacoH 1-1 90 6.9
02.03.2025 AngersA 0-4 90 2 7.9
23.02.2025 Le HavreA 1-4 82 1 7.3
15.02.2025 Paris Saint GermainH 0-1 90 7.2
09.02.2025 AuxerreAC 2-2 90 1 7.3
02.02.2025 NiceHC 1-1 90 7.2
26.01.2025 MontpellierHC 1-2 90 7.0
18.01.2025 LyonAC 0-0 90 7.3
12.01.2025 StrasbourgHC 1-2 85 6.9
05.01.2025 LensAC 0-1 90 7.7
13.12.2024 Saint EtienneH 2-1 90 1 8.0
07.12.2024 MonacoA 2-0 90 2 7.7
01.12.2024 AuxerreH 2-0 90 1 7.9
22.11.2024 Paris Saint GermainA 3-0 26 6.3
10.11.2024 RennesA 0-2 69 7.2
03.11.2024 ReimsH 1-0 17 1 7.2
27.10.2024 MontpellierA 0-3
05.10.2024 LilleA 2-1 90 7.0
29.09.2024 LyonH 1-2 23 6.9
22.09.2024 Stade Brestois 29A 2-0 64 7.0
ŞUT6
GOL0
xG0.5
xG FARKI-0.5under performing
DÖNÜŞÜM%0.0
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
13' · xG 0.056 26' · xG 0.061 80' · xG 0.035 36' · xG 0.291 34' · xG 0.032 35' · xG 0.01
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 3 (%50) Korner — 1 (%17) Kontra atak — 1 (%17) Açık oyun — 1 (%17) 6 şut
  • Asist sonrası3%50
  • Korner1%17
  • Kontra atak1%17
  • Açık oyun1%17
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR6 şut
1-15' — 1 16-30' — 1 31-45' — 3 46-60' — 0 61-75' — 0 76-90+' — 1 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 3 31-45'
  • 1-15' 1 %17
  • 16-30' 1 %17
  • 31-45' 3 %50
  • 46-60' 0 %0
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 1 %17
AKSİYON HARİTASI2251 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 9 9 9 9 10 10 10 11 11 11 11 11 11 11 12 12 13 13 14 14 14 14 15 15 16 16 16 17 18 18 19 20 20 20 20 23 23 24 24 25 26 26 26 28 28 29 30 30 30 31 32 32 32 33 33 33 36 38 42 46 46 47 47 48 53 55 57 60 66 67 71 76
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %48 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 9 9 9 9 10 10 10 10 11 11 11 12 12 13 14 14 15 15 15 15 16 17 17 18 18 20 21 21 21 24 24 24 25 26 27 27 28 29 29 32 34 34 35 37 37 39 40 42 42 46 60 63 64 64
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %52 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 6 6 6 7 7 7 9 9 10 10 12
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %43 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 8 9 9 10 10 10 11 16
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %35 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR2251
Pas 1562 Pas — 1562 (%73) Top k… 125 Top kazanma — 125 (%6) Top teması — 89 (%4) Müdah… 86 Müdahale — 86 (%4) Uzaklaştırma — 66 (%3) Faul 63 Faul — 63 (%3) Hava topu — 45 (%2) Pas arası — 45 (%2) İkili mücadele — 39 (%2) Korner kazandırma — 33 (%2)
  • Pas1562%73
  • Top kazanma125%6
  • Top teması89%4
  • Müdahale86%4
  • Uzaklaştırma66%3
  • Faul63%3
  • Hava topu45%2
  • Pas arası45%2
  • İkili mücadele39%2
  • Korner kazandırma33%2
PİYASA DEĞERİ€7.00M+75.0%
KAÇIRDIĞI MAÇ8
DİSİPLİN4kart krallığı tablolarında
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2015–2026 · 124 maç
Sevilla 33maç 2025–2026
Toulouse 89maç 2022–2024
Chile 2maç 2024
Colo Colo 2015–2021
Chile U23 2020
Chile U20 2017
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2023-01-16 Colo-Colo Toulouse free transfer
2015-07-01 Colo-Colo U21 Colo-Colo -
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
03.2026 Sarı kart cezasıKadroda yok 1 maç
01.2026 Kas sakatlığıKadroda yok 4 maç
05.2025 SakatlıkKadroda yok 2 maç
05.2025 Kişisel sebepKadroda yok 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟨 La Liga2026 · Sevilla 2sarı · 3 maç
🟨 Copa America2024 · Chile 2sarı · 3 maç
SCOUT RAPORUAyrıntılı olay verisi · 2109 dk

Takip listesi: Agresif savunma profili

Profil takip listesine girecek kadar güçlü; maç izleme ve rol kontrolü gerekiyor.

Güçlü yönler
Topla aksiyon değeriTopla yaptığı aksiyonların kalitesi, ayrıntılı olay verisinde olumlu ayrışıyor.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Savunma etkisiMüdahale, pas arası ve ikili mücadele etkisi olumlu.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Model primi riskiModelin beklediği değer, güncel piyasa değerinin altında kalıyor.
Bir scout sırada neye bakar
  • Aynı mevkideki alternatiflerle karşılaştırma.
  • Son beş maçtaki form eğrisi ve forma şansının istikrarı.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU68.0La Liga 2025
PERFORMANS69.22109 dk
KARARİzlemeye değer62/100
Güvenilir dakikaDüzenli forma şansı buluyor, rotasyon riski düşük.
ROL UYUMU2025
Defansif bek 88.9
Ofansif bek 86.2
Agresif stoper 85.7
Role fit pozitif; video, market ve baglam kontrolu ile shortlist'e alinabilir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 245 oyuncu
Scout skoru %82
Performans %92
Dakika %79
Değer / getiri %21
Tüm ligler · 8422 oyuncu
Scout skoru %86
Performans %85
Dakika %88
Değer / getiri %10
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Müdahale / 90 3.58 3 100
Dakika güvenliği 100 80 100
Performans skoru 69.2 74 94
Pas hacmi / 90 43.27 42 100
İkili mücadele kazanma 53.68 58 93
Pas arası / 90 1.24 1.9 65
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam