Markus Solbakken
Norway · Attacker

Markus Solbakken

YAŞ27
BOY189
KİLO82
DOĞUM YERİOslo
LİGUEFA Europa Conference League
BU SEZON0G · 0A
Başarılı dripling14.74 / 90
Kazanılan ikili14.74 / 90
Rating6.30
BU SEZON vs GEÇEN SEZON90 dakikada
Başarılı dripling 4.740.00
Kazanılan ikili 4.740.00
Dolu nokta bu sezon, boş nokta geçen sezon.
LİG SIRALAMALARINDA
5. UEFA Europa Conference League2021 · Bodo/Glimt · 15 maç 7gol5. 2asist15.
11. Eliteserien2022 · Bodo/Glimt · 15 maç 6asist11.
15. Eliteserien2020 · Bodo/Glimt · 22 maç 5asist15.
20. Superliga2025 · FC Nordsjaelland · 17 maç 6gol20.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🏆 Eliteserien2021 · Norway
🏆 Eliteserien2020 · Norway
🥈 UEFA Europa League2022/2023 · Europe · 2nd Place
🥈 Eliteserien2022 · Norway · 2nd Place
🥈 NM Cupen2021/2022 · Norway · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2021/22 · 18 G+A
2020 8 2021 18 2022 14 2023 0 2024 0 2025 7 2026 0
GolAsist
2026/27 4 19 0 0 6.30
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
UEFA Europa Conference LeagueFC Nordsjaelland 2 19 0 0 6.30
SuperligaFC Nordsjaelland 2 0 0 0
Drible1%33 başarı
İkili kazanılan1%33
İlk 1113 yedek
2025/26 18 1.183 6 1 6.88
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
SuperligaFC Nordsjaelland 18 1.183 6 1 6.88
Şut31%55 isabet
Kilit pas18
Drible9%45 başarı
İkili kazanılan25%38
Müdahale3
Faul128 kazanılan
Ofsayt1
Penaltı2
İlk 11153 yedek
G+A / 900.53
Kart1
2024/25 22 764 0 0 6.60
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Serie AEmpoli 22 764 0 0 6.60
Şut4%75 isabet
Kilit pas9
Drible7%47 başarı
İkili kazanılan25%36
Müdahale7
Faul82 kazanılan
Ofsayt2
İlk 11814 yedek
Kart2
2023/24 8 76 0 0 6.63
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
UEFA Europa LeagueOlympiakos Piraeus 6 54 0 0 6.60
Serie AAS Roma 2 22 0 0 6.70
Şut1
Drible4%80 başarı
İkili kazanılan4%44
Faul1
2022/23 40 1.946 5 9 7.11
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
EliteserienBodo/Glimt 15 1.081 4 6 7.40
Serie AAS Roma 20 516 1 2 6.75
UEFA Europa LeagueBodo/Glimt 5 349 0 1 6.72
Şut36%36 isabet
Kilit pas50
Drible19%34 başarı
İkili kazanılan58%33
Müdahale15
Faul1914 kazanılan
Ofsayt3
İlk 112317 yedek
G+A / 900.65
Kart5
2021/22 37 3.237 12 6 7.26
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
EliteserienBodo/Glimt 26 2.224 6 4 7.19
UEFA Europa Conference LeagueBodo/Glimt 11 1.013 6 2 7.40
Şut43%56 isabet
Kilit pas57
Drible68%51 başarı
İkili kazanılan156%46
Müdahale21
Faul2942 kazanılan
Ofsayt6
Penaltı2
İlk 1137
G+A / 900.5
Kart4
2020/21 23 1.058 3 5 6.93
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
EliteserienBodo/Glimt 23 1.058 3 5 6.93
Şut11%55 isabet
Kilit pas20
Drible16%44 başarı
İkili kazanılan41%47
Müdahale7
Faul912 kazanılan
İlk 11176 yedek
G+A / 900.68
Kart1
TOPLAM GOL71 penaltı
İLK 113337 yedek girdi
KART5
FORMA17
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR7 gol
1-15' — 0 16-30' — 1 31-45' — 3 46-60' — 1 61-75' — 2 76-90+' — 0 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 3 31-45'
  • 1-15' 0 %0
  • 16-30' 1 %14
  • 31-45' 3 %43
  • 46-60' 1 %14
  • 61-75' 2 %29
  • 76-90+' 0 %0
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
3-4-2-1 — 31 4-3-3 — 17 3-1-4-2 — 6 3-5-2 — 4 3-4-1-2 — 3 3-4-3 — 3 64 maç
  • 3-4-2-131%48
  • 4-3-317%27
  • 3-1-4-26%9
  • 3-5-24%6
  • 3-4-1-23%5
  • 3-4-33%5
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
03.09.2026 FC CopenhagenA 2-0 0 0
30.07.2026 GaisH 6-0
26.07.2026 AC HorsensA 1-1
23.07.2026 GaisA 1-0 19 6.3
20.02.2026 VejleH 3-3 79 3 6.9
14.02.2026 FC CopenhagenA 1-2 90 1 4 6.6
08.02.2026 SonderjyskeH 2-1 86 1 2 7.6
07.12.2025 SilkeborgH 5-0 64 2 3 8.3
30.11.2025 FC MidtjyllandA 6-0 90 6.3
23.11.2025 FC FredericiaH 5-0 90 1 6 7.9
09.11.2025 BrondbyA 2-0 78 2 6.2
02.11.2025 OdenseH 2-4 68 1 6.9
24.10.2025 AarhusA 1-0 74 6.3
19.10.2025 Randers FCH 1-0 82 3 7.3
05.10.2025 VejleA 0-3 68 1 2 7.3
28.09.2025 AarhusH 1-2 73 2 6.3
22.09.2025 Randers FCA 3-0 67 6.3
14.09.2025 FC MidtjyllandH 1-0 67 6.3
31.08.2025 OdenseA 1-2 61 1 2 7.2
25.08.2025 ViborgH 1-0 27 1 6.6
15.08.2025 FC CopenhagenH 1-3 19 6.6
10.08.2025 SilkeborgA 4-2
25.05.2025 VeronaH 1-2 16 6.9
18.05.2025 MonzaA 1-3
10.05.2025 ParmaH 2-1 11 6.6
04.05.2025 LazioH 0-1 59 1 6.6
27.04.2025 FiorentinaA 2-1 45 6.3
20.04.2025 VeneziaH 2-2 13 6.7
06.04.2025 CagliariH 0-0 10 6.7
29.03.2025 ComoA 1-1 20 6.3
08.12.2024 VeronaA 1-4 8 6.7
30.11.2024 AC MilanA 3-0 45 6.7
25.11.2024 UdineseH 1-1 24 6.7
08.11.2024 LecceA 1-1 22 6.7
04.11.2024 ComoH 1-0 63 6.5
30.10.2024 InterH 0-3 45 1 6.6
27.10.2024 ParmaA 1-1 87 6.7
20.10.2024 NapoliH 0-1 18 6.3
06.10.2024 LazioA 2-1 83 6.3
29.09.2024 FiorentinaH 0-0 32 6.3
20.09.2024 CagliariA 0-2 17 6.9
31.08.2024 BolognaA 1-1 67 1 6.2
25.08.2024 AS RomaA 1-2 58 6.9
17.08.2024 MonzaH 0-0 21 1 6.9
14.12.2023 TSC Backa TopolaH 5-2
30.11.2023 SC FreiburgA 5-0
09.11.2023 West HamA 1-0
26.10.2023 West HamH 2-1 15 6.7
05.10.2023 TSC Backa TopolaA 2-2 27 1 6.6
21.09.2023 SC FreiburgH 2-3 12 6.5
26.08.2023 VeronaA 2-1 22 6.7
20.08.2023 SalernitanaH 2-2
04.06.2023 SpeziaH 2-1
27.05.2023 FiorentinaA 2-1 71 1 1 7.3
22.05.2023 SalernitanaH 2-2 45 6.7
14.05.2023 BolognaA 0-0 70 6.9
06.05.2023 InterH 0-2
03.05.2023 MonzaA 1-1 61 1 6.7
29.04.2023 AC MilanH 1-1 1
24.04.2023 AtalantaA 3-1 64 6.3
ŞUT31
GOL6
xG5.6
xG FARKI+0.4over performing
DÖNÜŞÜM%19.4
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
63' · xG 0.0 · GOL 41' · xG 0.0 74' · xG 0.021 72' · xG 0.788 · GOL 45' · xG 0.079 43' · xG 0.038 27' · xG 0.09 12' · xG 0.217 8' · xG 0.556 50' · xG 0.265 56' · xG 0.111 16' · xG 0.509 84' · xG 0.048 50' · xG 0.01 47' · xG 0.031 42' · xG 0.068 27' · xG 0.039 10' · xG 0.357 56' · xG 0.181 45' · xG 0.212 · GOL 18' · xG 0.788 · GOL 31' · xG 0.022 4' · xG 0.061 45' · xG 0.428 · GOL 36' · xG 0.03 53' · xG 0.067 45' · xG 0.019 13' · xG 0.055 69' · xG 0.031 60' · xG 0.13 · GOL 13' · xG 0.395
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 21 (%68) Kontra atak — 4 (%13) Penaltı — 2 (%6) Açık oyun — 2 (%6) Duran top — 1 (%3) Serbest vuruş — 1 (%3) 31 şut
  • Asist sonrası21%68
  • Kontra atak4%13
  • Penaltı2%6
  • Açık oyun2%6
  • Duran top1%3
  • Serbest vuruş1%3
Vücut bölgesine göre
Sol ayak — 27 (%87) Sağ ayak — 3 (%10) Kafa — 1 (%3) 31 şut
  • Sol ayak27%87
  • Sağ ayak3%10
  • Kafa1%3
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR31 şut
1-15' — 6 16-30' — 4 31-45' — 9 46-60' — 7 61-75' — 4 76-90+' — 1 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 9 31-45'
  • 1-15' 6 %19
  • 16-30' 4 %13
  • 31-45' 9 %29
  • 46-60' 7 %23
  • 61-75' 4 %13
  • 76-90+' 1 %3
PİYASA DEĞERİ€40.00M+100.0%
KAÇIRDIĞI MAÇ20
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2016–2026 · 152 maç
FC Nordsjaelland 22maç 2025–2026
Empoli 22maç 2024
Norway 2020–2024
AS Roma 22maç 2022–2023
Olympiakos Piraeus 6maç 2023
Bodo/Glimt 80maç 2020–2022
Ranheim 2018–2019
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2025-08-04 AS Roma FC Nordsjaelland
2025-08-03 AS Roma FC Nordsjaelland
2025-08-02 AS Roma FC Nordsjaelland
2025-07-01 Empoli AS Roma
2024-08-14 AS Roma Empoli
2024-07-01 Urawa AS Roma
2024-01-12 AS Roma Urawa
2023-09-02 AS Roma Olympiakos Piraeus
2023-01-02 Bodo/Glimt AS Roma
2023-01-01 Flamengo U20 Flamengo -
2021-01-01 Tubarão-SC U20 Flamengo U20 ?
2020-01-09 Ranheim Bodo/Glimt
2018-01-12 Rosenborg Ranheim
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
03.2025 Omuz sakatlığıKadroda yok 7 maç
03.2025 Omuz sakatlığıŞüpheli 6 maç
12.2024 SakatlıkKadroda yok 1 maç
12.2024 SakatlıkŞüpheli 3 maç
03.2023 Kas sakatlığıŞüpheli 2 maç
03.2023 Kas sakatlığıKadroda yok 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
SCOUT RAPORUŞut haritası ve xG · 1183 dk

İzlemede: Dengeli hücum profili

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Şut kalitesiŞut haritası ve xG, ceza sahasındaki tehdidi doğruluyor.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Soru işaretleri
Savunma profili zayıfSavunma aksiyonları ve ikili mücadele etkisi takip edilmeli.
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Model primi riskiModelin beklediği değer, güncel piyasa değerinin altında kalıyor.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU62.1Superliga 2025
PERFORMANS67.61183 dk
KARARVeri yetersiz56/100
ROL UYUMU2025
Bitirici 81.3
Pivot forvet 81.1
İçe kat eden kanat 79.3
Role fit sinyali var ama confidence 89/100 ve risk 0/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 104 oyuncu
Scout skoru %63
Performans %71
Dakika %71
Değer / getiri %0
Tüm ligler · 6526 oyuncu
Scout skoru %81
Performans %86
Dakika %82
Değer / getiri %1
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Performans skoru 67.6 78 87
Gol / 90 0.46 0.65 71
Tahmini xG / 90 0.444 0.48 92
Şut isabeti 54.84 48 100
Dakika güvenliği 97.7 72 100
Ortalama rating 6.88 7.15 96
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam