Tatsuhiro Sakamoto
England · Attacker

Tatsuhiro Sakamoto

YAŞ24
BOY178
KİLO72
KULÜPArsenal
DOĞUM YERİLondon
LİGWorld Cup
BU SEZON5G · 3A
Gol30.73 / 90
Asist30.73 / 90
Şut102.43 / 90
Kilit pas81.95 / 90
Başarılı dripling71.70 / 90
Kazanılan ikili307.30 / 90
Rating7.27
OYUNCU PROFİLİWorld Cup 2026 · 60 forvetler
Gol — %73 (0.73) Şut — %71 (2.4) Asist — %97 (0.73) Kilit pas — %80 (1.95) Drible — %83 (1.70) İkili mücadele — %93 (%59) 83 ORT. % 73 71 97 80 83 93
  • Gol 0.73 %73
  • Şut 2.4 %71
  • Asist 0.73 %97
  • Kilit pas 1.95 %80
  • Drible 1.70 %83
  • İkili mücadele %59 %93
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 370 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
🥉 Premier League2022 · Arsenal · 38 maç 14gol10. 11asist3.
4. Premier League2024 · Arsenal · 25 maç 10asist4.
5. World Cup2022 · England · 4 maç 3gol5.
8. World Cup2026 · England · 7 maç 3asist8.
8. UEFA Champions League2023 · Arsenal · 9 maç 4gol19. 3asist8.
9. Premier League2023 · Arsenal · 35 maç 16gol9. 8asist17.
9. UEFA Europa League2020 · Arsenal · 9 maç 3asist9.
13. UEFA Champions League2024 · Arsenal · 9 maç 6gol13.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🏆 Emirates Cup2024 · World
🏆 Community Shield2023/2024 · England
🏆 Emirates Cup2023 · World
🏆 MLS All-Star2023 · World
🏆 Florida Cup2022 · World
🏆 Emirates Cup2022 · World
🏆 Community Shield2020/2021 · England
🏆 FA Cup2019/2020 · England
🥈 UEFA European Championship2024 Germany · Europe · 2nd Place
🥈 Premier League2024/2025 · England · 2nd Place
🥈 Premier League2023/2024 · England · 2nd Place
🥈 Premier League2022/2023 · England · 2nd Place
🥈 UEFA European Championship2020 · Europe · 2nd Place
🥈 Emirates Cup2019 · World · 2nd Place
🥈 Trofeo Joan Gamper2019 · World · 2nd Place
🥈 U18 Premier League2018/2019 · England · 2nd Place
🥈 UEFA Europa League2018/2019 · Europe · 2nd Place
🥈 Premier League 22018/2019 · England · 2nd Place
🥈 FA Youth Cup2017/2018 · England · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2023/24 · 32 G+A
2020 13 2021 18 2022 26 2023 32 2024 26 2025 17 2026 8
GolAsist
2026/27 10 526 5 3 7.41
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
World CupEngland 8 370 3 3 7.27
Premier LeagueArsenal 2 156 2 0 7.75
Şut13%69 isabet
Kilit pas10
Drible10%50 başarı
İkili kazanılan44%61
Müdahale16
Faul415 kazanılan
Ofsayt6
Penaltı1
İlk 1155 yedek
G+A / 901.37
2025/26 44 2.931 10 7 7.17
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueArsenal 32 2.244 7 5 7.24
UEFA Champions LeagueArsenal 12 687 3 2 6.95
Şut65%65 isabet
Kilit pas80
Drible59%46 başarı
İkili kazanılan192%48
Müdahale45
Faul4263 kazanılan
Ofsayt17
Penaltı2
İlk 113311 yedek
G+A / 900.52
Kart3
Kaptan22maçta
2024/25 37 2.676 13 13 7.57
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueArsenal 25 1.735 6 10 7.55
UEFA Champions LeagueArsenal 9 763 6 2 7.57
World Cup - Qualification EuropeEngland 3 178 1 1 7.77
Şut62%63 isabet
Kilit pas74
Drible59%50 başarı
İkili kazanılan171%48
Müdahale45
Faul3157 kazanılan
Ofsayt11
Penaltı21 kaçan
İlk 11316 yedek
G+A / 900.87
Kart5
Kaptan6maçta
2023/24 45 3.658 20 12 7.73
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueArsenal 35 2.933 16 8 7.74
UEFA Champions LeagueArsenal 10 725 4 4 7.70
Şut72%60 isabet
Kilit pas109
Drible58%46 başarı
İkili kazanılan260%50
Müdahale82
Faul4994 kazanılan
Ofsayt11
Penaltı6
İlk 11441 yedek
G+A / 900.79
Kart4
Kaptan1maçta
2022/23 47 3.670 15 11 7.26
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueArsenal 38 3.191 14 11 7.32
UEFA Europa LeagueArsenal 8 401 1 0 7.01
World CupEngland 1 78 0 0 6.30
Şut68%56 isabet
Kilit pas87
Drible76%51 başarı
İkili kazanılan235%48
Müdahale68
Faul4773 kazanılan
Ofsayt14
Penaltı21 kaçan
İlk 11416 yedek
G+A / 900.64
Kart7
2021/22 38 2.991 11 7 7.04
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueArsenal 38 2.991 11 7 7.04
Şut58%53 isabet
Kilit pas69
Drible43%42 başarı
İkili kazanılan165%44
Müdahale40
Faul3959 kazanılan
Ofsayt17
Penaltı2
İlk 11362 yedek
G+A / 900.54
Kart6
2020/21 48 3.264 7 6 6.95
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueArsenal 36 2.560 5 3 6.89
UEFA Europa LeagueArsenal 12 704 2 3 7.18
Şut46%54 isabet
Kilit pas50
Drible58%52 başarı
İkili kazanılan190%47
Müdahale34
Faul3681 kazanılan
Ofsayt16
İlk 113810 yedek
G+A / 900.36
Kart2
TOPLAM GOL7816 penaltı
İLK 1119828 yedek girdi
KART27
VAR9onu ilgilendiren karar
FORMA7
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR78 gol
1-15' — 10 16-30' — 10 31-45' — 24 46-60' — 9 61-75' — 12 76-90+' — 13 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 24 31-45'
  • 1-15' 10 %13
  • 16-30' 10 %13
  • 31-45' 24 %31
  • 46-60' 9 %12
  • 61-75' 12 %15
  • 76-90+' 13 %17
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-3-3 — 130 4-2-3-1 — 73 4-4-2 — 8 4-4-1-1 — 7 3-4-2-1 — 3 4-1-4-1 — 3 224 maç
  • 4-3-3130%58
  • 4-2-3-173%33
  • 4-4-28%4
  • 4-4-1-17%3
  • 3-4-2-13%1
  • 4-1-4-13%1
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
31.08.2026 Aston VillaA 0-1 88 1 2 7.6
21.08.2026 CoventryH 3-0 68 1 1 7.9
18.07.2026 FranceA 4-6 96 3 4 9.3
15.07.2026 ArgentinaH 1-2
11.07.2026 NorwayA 1-2 75 2 7.2
06.07.2026 MexicoA 2-3 57 1 7.3
01.07.2026 Congo DRH 2-1 28 6.9
27.06.2026 PanamaA 0-2 63 1 2 6.3
23.06.2026 GhanaH 0-0 29 2 6.9
17.06.2026 CroatiaH 4-2 22 1 7.0
30.05.2026 Paris Saint GermainA 1-1 83 6.2
24.05.2026 Crystal PalaceA 1-2
18.05.2026 BurnleyH 1-0 90 1 2 7.5
10.05.2026 West HamAC 0-1 78 2 6.2
05.05.2026 Atletico MadridHC 1-0 58 1 2 7.2
02.05.2026 FulhamHC 3-0 45 1 1 2 9.5
29.04.2026 Atletico MadridA 1-1 27 6.3
25.04.2026 NewcastleH 1-0 7
17.03.2026 Bayer LeverkusenHC 2-0 89 4 8.6
14.03.2026 EvertonHC 2-0 95 2 6.6
11.03.2026 Bayer LeverkusenAC 1-1 60 6.2
04.03.2026 BrightonAC 0-1 91 1 2 6.9
01.03.2026 ChelseaHC 2-1 86 7.2
22.02.2026 TottenhamAC 1-4 89 3 6.5
18.02.2026 WolvesAC 2-2 73 1 1 8.0
12.02.2026 BrentfordA 1-1 24 6.5
28.01.2026 Kairat AlmatyH 3-2
25.01.2026 Manchester UnitedH 2-3 94 1 7.6
20.01.2026 InterAC 1-3 86 1 3 6.9
17.01.2026 Nottingham ForestA 0-0 39 1 7.0
08.01.2026 LiverpoolH 0-0 78 1 6.7
03.01.2026 BournemouthA 2-3 23 1 1 7.2
30.12.2025 Aston VillaH 4-1 83 2 6.7
27.12.2025 BrightonH 2-1 90 1 4 7.6
20.12.2025 EvertonA 0-1 90 2 6.7
13.12.2025 WolvesHC 2-1 90 8.3
10.12.2025 Club Brugge KVA 0-3 19 6.5
06.12.2025 Aston VillaA 2-1 79 3 6.3
03.12.2025 BrentfordH 2-0 29 1 2 8.3
30.11.2025 ChelseaAC 1-1 90 1 2 7.5
26.11.2025 Bayern MünchenHC 3-1 68 1 1 6.6
23.11.2025 TottenhamHC 4-1 90 3 6.9
16.11.2025 AlbaniaA 0-2 28 1 7.2
13.11.2025 SerbiaH 2-0 90 1 2 8.2
08.11.2025 SunderlandAC 2-2 90 1 3 7.9
04.11.2025 Slavia PrahaAC 0-3 90 1 5 7.2
01.11.2025 BurnleyAC 0-2 90 2 6.6
26.10.2025 Crystal PalaceHC 1-0 66 1 6.9
21.10.2025 Atletico MadridHC 4-0 90 2 6.6
18.10.2025 FulhamAC 0-1 90 1 8.0
14.10.2025 LatviaA 0-5 60 1 1 7.9
04.10.2025 West HamH 2-0 90 1 2 8.3
01.10.2025 Olympiakos PiraeusH 2-0 17 1 1 8.2
28.09.2025 NewcastleAC 1-2 70 1 6.3
21.09.2025 Manchester CityH 1-1 45 7.5
23.08.2025 LeedsH 5-0 53 1 1 7.7
17.08.2025 Manchester UnitedA 0-1 97 6.2
25.05.2025 SouthamptonA 1-2 27 7.0
18.05.2025 NewcastleH 1-0 76 1 7.6
11.05.2025 LiverpoolA 2-2 88 3 7.3
ŞUT76
GOL9
xG8.8
xG FARKI+0.2over performing
DÖNÜŞÜM%11.8
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
58' · xG 0.025 52' · xG 0.018 60' · xG 0.119 44' · xG 0.034 13' · xG 0.042 81' · xG 0.038 40' · xG 0.059 · GOL 27' · xG 0.236 60' · xG 0.029 52' · xG 0.018 45' · xG 0.036 11' · xG 0.062 72' · xG 0.093 66' · xG 0.03 59' · xG 0.26 40' · xG 0.018 37' · xG 0.181 50' · xG 0.012 57' · xG 0.111 9' · xG 0.014 · GOL 5' · xG 0.548 · GOL 44' · xG 0.116 18' · xG 0.015 65' · xG 0.132 83' · xG 0.022 55' · xG 0.016 12' · xG 0.031 90' · xG 0.148 61' · xG 0.034 44' · xG 0.106 43' · xG 0.051 32' · xG 0.111 14' · xG 0.107 4' · xG 0.085 81' · xG 0.288 80' · xG 0.089 88' · xG 0.018 33' · xG 0.032 74' · xG 0.032 62' · xG 0.03 51' · xG 0.172 45' · xG 0.056 72' · xG 0.051 33' · xG 0.031 18' · xG 0.031 79' · xG 0.035 50' · xG 0.024 13' · xG 0.134 90' · xG 0.237 · GOL 89' · xG 0.368 70' · xG 0.076 17' · xG 0.019 14' · xG 0.406 14' · xG 0.075 51' · xG 0.02 32' · xG 0.303 23' · xG 0.279 54' · xG 0.222 · GOL 52' · xG 0.105 35' · xG 0.189 69' · xG 0.034 32' · xG 0.043 67' · xG 0.788 · GOL 51' · xG 0.023 45' · xG 0.009 35' · xG 0.023 64' · xG 0.034 22' · xG 0.039 52' · xG 0.04 90' · xG 0.148 45' · xG 0.106 · GOL 62' · xG 0.029 23' · xG 0.521 · GOL 7' · xG 0.094 59' · xG 0.573 · GOL 13' · xG 0.054
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 42 (%55) Kontra atak — 14 (%18) Korner — 7 (%9) Açık oyun — 6 (%8) Taç sonrası — 2 (%3) Serbest vuruş — 2 (%3) Diğer — 3 (%4) 76 şut
  • Asist sonrası42%55
  • Kontra atak14%18
  • Korner7%9
  • Açık oyun6%8
  • Taç sonrası2%3
  • Serbest vuruş2%3
  • Diğer3%4
Vücut bölgesine göre
Sol ayak — 55 (%72) Sağ ayak — 16 (%21) Kafa — 5 (%7) 76 şut
  • Sol ayak55%72
  • Sağ ayak16%21
  • Kafa5%7
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR76 şut
1-15' — 12 16-30' — 7 31-45' — 18 46-60' — 17 61-75' — 12 76-90+' — 10 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 18 31-45'
  • 1-15' 12 %16
  • 16-30' 7 %9
  • 31-45' 18 %24
  • 46-60' 17 %22
  • 61-75' 12 %16
  • 76-90+' 10 %13
AKSİYON HARİTASI1833 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 7 8 8 8 9 9 9 9 9 9 10 10 10 10 11 11 11 11 12 12 12 12 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 17 18 19 20 20 20 20 21 21 21 25 26 26 26 27 27 27 27 29 30 30 31 32 34 37 37 37 39 39 40 45 46 47 56 62 70
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %66 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 7 7 8 8 8 8 8 8 9 9 9 10 10 10 11 11 12 12 13 13 13 13 13 14 15 18 18 19 20 20 23 24 24 27 28 30 31 32 33 38 39 39 44 69
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %70 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 9 9 9 10 10 12 12 13 16
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %64 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 6 6 7 7 8 8 8 9 10 10 11 11
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %51 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR1833
Pas 1015 Pas — 1015 (%60) Çalım 130 Çalım — 130 (%8) Top kaz… 127 Top kazanma — 127 (%7) Top tema… 123 Top teması — 123 (%7) Faul 98 Faul — 98 (%6) Hava topu — 49 (%3) Müdahale — 46 (%3) Korner kazandırma — 37 (%2) Top kaptırma — 35 (%2) Kurtarılan şut — 35 (%2)
  • Pas1015%60
  • Çalım130%8
  • Top kazanma127%7
  • Top teması123%7
  • Faul98%6
  • Hava topu49%3
  • Müdahale46%3
  • Korner kazandırma37%2
  • Top kaptırma35%2
  • Kurtarılan şut35%2
PİYASA DEĞERİ€120.00M-20.0%
KAÇIRDIĞI MAÇ29
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2017–2026 · 269 maç
Arsenal 257maç 2020–2026
England 12maç 2022–2026
England U19 2019–2020
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2019-07-01 Arsenal U23 Arsenal -
2018-07-01 Arsenal U18 Arsenal U23 -
2017-07-01 Arsenal Youth Arsenal U18 -
2008-07-01 Watford Yth. Arsenal Youth ?
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
04.2026 SakatlıkKadroda yok 4 maç
04.2026 SakatlıkŞüpheli 2 maç
09.2025 Uyluk sakatlığıKadroda yok 17 maç
09.2025 Thigh problemsKadroda yok 2 maç
10.2024 Kas sakatlığıŞüpheli 2 maç
05.2024 Kas sakatlığıKadroda yok 1 maç
10.2023 Bacak sakatlığıŞüpheli 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
SCOUT RAPORUAyrıntılı olay verisi · 2244 dk

Takip listesi: Yaratıcı orta saha

Profil takip listesine girecek kadar güçlü; maç izleme ve rol kontrolü gerekiyor.

Güçlü yönler
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Yaratıcı üretimAsist, kilit pas ve top taşıma katkısı güçlü.
Güvenilir veri kapsamıVeri kapsamı, bu okumayı yapmak için yeterli.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Model primi riskiModelin beklediği değer, güncel piyasa değerinin altında kalıyor.
Bir scout sırada neye bakar
  • Aynı mevkideki alternatiflerle karşılaştırma.
  • Son beş maçtaki form eğrisi ve forma şansının istikrarı.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU68.6Premier League 2025
PERFORMANS74.62244 dk
KARARİzlemeye değer66/100
Güvenilir dakikaDüzenli forma şansı buluyor, rotasyon riski düşük.
ROL UYUMU2025
İleri sekiz 93.8
Numara 10 91.8
Box-to-box orta saha 89.9
Role fit pozitif; video, market ve baglam kontrolu ile shortlist'e alinabilir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 254 oyuncu
Scout skoru %96
Performans %99
Dakika %83
Değer / getiri %2
Tüm ligler · 11080 oyuncu
Scout skoru %96
Performans %97
Dakika %92
Değer / getiri %4
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Kilit pas / 90 2.53 1.8 100
Dakika güvenliği 100 76 100
Performans skoru 74.6 76 98
Ortalama rating 7.24 7.2 100
Gol / 90 0.28 0.22 100
Başarılı drible / 90 1.89 1.5 100
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam