Gianluca Busio
Belgium · Defender

Gianluca Busio

YAŞ26
BOY182
KİLO78
KULÜPAntwerp
DOĞUM YERİLiège
LİGJupiler Pro League
BU SEZON0G · 0A
Asist00.00 / 90
Kilit pas11.58 / 90
Kazanılan ikili711.05 / 90
Rating6.90
BU SEZON vs GEÇEN SEZON90 dakikada
Asist 0.000.05
Kilit pas 1.580.95
Kazanılan ikili 11.053.80
Dolu nokta bu sezon, boş nokta geçen sezon.
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2020/21 · 1 G+A
2020 1 2021 1 2022 1 2023 0 2024 0 2025 1 2026 0
GolAsist
2026/27 4 57 0 0 6.90
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Jupiler Pro LeagueAntwerp 4 57 0 0 6.90
Kilit pas1
İkili kazanılan7%70
Müdahale4
Faul21 kazanılan
2025/26 28 1.707 0 1 6.86
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 2Reims 28 1.707 0 1 6.86
Şut4%50 isabet
Kilit pas18
Drible6%46 başarı
İkili kazanılan72%51
Müdahale32
Faul279 kazanılan
Ofsayt4
İlk 11199 yedek
G+A / 900.05
Kart3
2024/25 19 870 0 0 6.78
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Reims 4 0 0 0
EredivisieNAC Breda 15 870 0 0 6.78
Şut3
Kilit pas14
Drible4%57 başarı
İkili kazanılan44%52
Müdahale22
Faul114 kazanılan
İlk 11910 yedek
2023/24 8 164 0 0 6.80
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Reims 8 164 0 0 6.80
Şut1%100 isabet
Kilit pas3
Drible3%75 başarı
İkili kazanılan7%47
Müdahale2
Faul1
İlk 1117 yedek
Kart1
2022/23 30 1.052 0 1 6.59
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Reims 30 1.052 0 1 6.59
Şut2
Kilit pas7
Drible7%33 başarı
İkili kazanılan48%41
Müdahale21
Faul196 kazanılan
İlk 111119 yedek
G+A / 900.09
Kart4
2021/22 19 1.297 1 0 6.74
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Reims 19 1.297 1 0 6.74
Şut6%33 isabet
Kilit pas17
Drible15%62 başarı
İkili kazanılan58%44
Müdahale25
Faul207 kazanılan
İlk 11136 yedek
G+A / 900.07
Kart3
2020/21 29 1.191 0 1 6.50
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Serie AParma 29 1.191 0 1 6.50
Şut8%25 isabet
Kilit pas7
Drible12%43 başarı
İkili kazanılan52%38
Müdahale23
Faul238 kazanılan
Ofsayt1
İlk 111118 yedek
G+A / 900.08
Kart3
TOPLAM GOL1
İLK 114059 yedek girdi
KART11
VAR1onu ilgilendiren karar
FORMA4
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR1 gol
1-15' — 0 16-30' — 0 31-45' — 0 46-60' — 1 61-75' — 0 76-90+' — 0 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 1 46-60'
  • 1-15' 0 %0
  • 16-30' 0 %0
  • 31-45' 0 %0
  • 46-60' 1 %100
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 0 %0
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 25 4-3-3 — 15 4-4-2 — 9 3-4-1-2 — 8 3-5-2 — 8 3-4-2-1 — 7 72 maç
  • 4-2-3-125%35
  • 4-3-315%21
  • 4-4-29%12
  • 3-4-1-28%11
  • 3-5-28%11
  • 3-4-2-17%10
ASİST AĞI
Onun asist yaptıkları2verdiği asist
1 J. ItoJ. Ito 1 J. BrunettaJ. Brunetta Busio 2
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
30.08.2026 St. TruidenH 1-4 37 6.9
22.08.2026 GenkH 4-4
15.08.2026 KortrijkA 0-3 20 6.9
09.08.2026 SK BeverenH 2-1
09.05.2026 PAUH 5-3 66 7.2
02.05.2026 Le MansA 1-1 84 7.0
25.04.2026 NancyH 1-1 90 7.2
18.04.2026 RED Star FC 93H 3-2 90 6.5
10.04.2026 LavalA 2-2 90 6.3
04.04.2026 BoulogneH 0-0 83 3 7.6
21.03.2026 GuingampA 0-2 90 6.7
14.03.2026 RodezH 1-2
09.03.2026 DunkerqueA 1-1 86 6.2
21.02.2026 AmiensH 0-0 88 6.9
14.02.2026 GrenobleA 0-0 90 1 6.9
06.02.2026 BastiaH 0-0 90 7.3
30.01.2026 Clermont FootA 0-1 90 6.9
24.01.2026 Saint EtienneH 1-0 90 6.9
17.01.2026 Estac TroyesA 2-1 45 6.2
03.01.2026 AnnecyH 2-1 90 6.5
13.12.2025 RED Star FC 93A 0-0 90 7.3
08.12.2025 LavalH 4-0 90 6.9
24.11.2025 MontpellierH 2-0 90 7.5
07.11.2025 BastiaA 1-3 90 6.9
01.11.2025 DunkerqueH 1-2 10 6.3
28.10.2025 BoulogneA 2-6 45 1 7.2
24.10.2025 Estac TroyesH 0-0
17.10.2025 RodezA 2-2
13.09.2025 AnnecyA 1-1 14 6.7
30.08.2025 Le MansH 1-0
25.08.2025 PAUA 2-0 16 6.6
16.08.2025 GuingampH 1-0
18.05.2025 Willem IIH 1-1
14.05.2025 NEC NijmegenA 3-0 90 1 6.2
10.05.2025 Fortuna SittardA 1-0
04.05.2025 PEC ZwolleH 1-3 11 6.2
24.04.2025 AZ AlkmaarA 1-1 16 6.2
12.04.2025 GO Ahead EaglesH 1-1 15 6.9
14.03.2025 Almere City FCA 1-1 88 6.9
07.03.2025 Sparta RotterdamH 1-1 90 1 7.3
01.03.2025 UtrechtA 1-0 90 7.2
15.02.2025 FeyenoordH 0-0 90 7.2
09.02.2025 WaalwijkA 5-0 45 1 7.0
31.01.2025 HeraclesH 1-1 90 7.0
25.01.2025 PSV EindhovenA 3-2 90 6.7
19.01.2025 TwenteH 2-1 90 6.7
12.01.2025 HeerenveenH 2-4 65 6.7
03.11.2024 ToulouseA 1-0
20.10.2024 AuxerreA 2-1
06.10.2024 MontpellierH 4-2
15.09.2024 NantesA 1-2
15.05.2024 MarseilleH 1-0 33 7.3
30.03.2024 LyonA 1-1 9 6.7
10.12.2023 NiceA 2-1
01.12.2023 StrasbourgH 2-1 90 6.9
26.11.2023 RennesA 3-1
11.11.2023 Paris Saint GermainH 0-3
05.11.2023 NantesA 0-1 24 1 6.2
28.10.2023 LorientH 1-0 8 6.9
03.06.2023 MontpellierH 1-3 13 6.3
ŞUT5
GOL0
xG0.0
xG FARKI+0.0over performing
DÖNÜŞÜM%0.0
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
37' · xG 0.0 18' · xG 0.0 6' · xG 0.0 77' · xG 0.0 35' · xG 0.0
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 3 (%60) Açık oyun — 1 (%20) Korner — 1 (%20) 5 şut
  • Asist sonrası3%60
  • Açık oyun1%20
  • Korner1%20
Vücut bölgesine göre
Sağ ayak — 3 (%60) Sol ayak — 2 (%40) 5 şut
  • Sağ ayak3%60
  • Sol ayak2%40
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR5 şut
1-15' — 1 16-30' — 1 31-45' — 2 46-60' — 0 61-75' — 0 76-90+' — 1 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 2 31-45'
  • 1-15' 1 %20
  • 16-30' 1 %20
  • 31-45' 2 %40
  • 46-60' 0 %0
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 1 %20
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2018–2026 · 137 maç
Antwerp 4maç 2026
Reims 89maç 2021–2025
NAC Breda 15maç 2024
Reims II 2023–2024
Parma 29maç 2020
Charleroi 2018–2019
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2026-07-28 Reims Antwerp
2026-06-29 Reims Busi Maxime
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
04.2025 SakatlıkŞüpheli 1 maç
03.2025 Kadro dışıKadroda yok 1 maç
12.2024 Kas sakatlığıKadroda yok 4 maç
05.2024 Uyluk sakatlığıKadroda yok 7 maç
03.2024 Arka adale sakatlığıKadroda yok 9 maç
12.2023 SakatlıkKadroda yok 5 maç
11.2022 Uyluk sakatlığıŞüpheli 3 maç
10.2022 Sarı kart cezasıKadroda yok 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
TRANSFER SÖYLENTİLERİ
Royal Antwerp %50 2026-07-28
Söylentiler üçüncü taraf haberleridir, gerçekleşmiş transfer değildir.
SCOUT RAPORUŞut haritası ve xG · 1707 dk

İzlemede: Dengeli savunmacı

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Piyasa değeri eksikUcuz mu pahalı mı denebilmesi için piyasa değeri ve sözleşme bilgisi eksik.
Veri kapsamı uyarısıShot sample dusuk; xG/90 siralamasi dikkatli okunmali.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
  • Piyasa değeri ve sözleşme bilgisinin tamamlanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU64.1Ligue 2 2025
PERFORMANS57.61707 dk
KARARİzlemeye değer64/100
ROL UYUMU2025
Ayağı iyi stoper 78.6
Defansif bek 77.5
Klasik stoper 77.3
Role fit pozitif; video, market ve baglam kontrolu ile shortlist'e alinabilir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 152 oyuncu
Scout skoru %40
Performans %44
Dakika %66
Değer / getiri %40
Tüm ligler · 8422 oyuncu
Scout skoru %77
Performans %56
Dakika %83
Değer / getiri %18
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Pas hacmi / 90 49.35 62 80
Dakika güvenliği 100 82 100
Performans skoru 57.6 76 76
İkili mücadele kazanma 51.06 64 80
Müdahale / 90 1.69 2.2 77
Ortalama rating 6.86 7.2 95
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam