Çağlar Şahin Akbaba
Türkiye · Midfielder

Çağlar Şahin Akbaba

YAŞ33
BOY180
KİLO73
DOĞUM YERİMontfermeil
LİG1. Lig
BU SEZON1G · 1A
Gol10.23 / 90
Asist10.23 / 90
Şut40.94 / 90
Kilit pas61.41 / 90
Başarılı dripling61.41 / 90
Kazanılan ikili184.23 / 90
Rating6.82
OYUNCU PROFİLİ1. Lig 2026 · 92 orta sahalar
Kilit pas — %65 (1.41) Asist — %77 (0.23) Drible — %89 (1.41) Pas isabeti — %23 (%79) Top kapma — %10 (1.17) İkili mücadele — %5 (%38) 45 ORT. % 65 77 89 23 10 5
  • Kilit pas 1.41 %65
  • Asist 0.23 %77
  • Drible 1.41 %89
  • Pas isabeti %79 %23
  • Top kapma 1.17 %10
  • İkili mücadele %38 %5
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 383 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
8. Cup2021 · Alanyaspor · 6 maç 3gol8.
11. 1. Lig2026 · Fatih Karagümrük · 4 maç 1asist11.
17. Süper Lig2021 · Alanyaspor · 31 maç 10gol17.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🏆 Super CupNone · Türkiye
🏆 Süper LigNone · Türkiye
🏆 CupNone · Türkiye
🏆 Super Cup2019 · Türkiye
🏆 Cup2018/2019 · Türkiye
🏆 Süper Lig2018/2019 · Türkiye
🥈 Süper LigNone · Türkiye · 2nd Place
🥈 Süper Lig2020/2021 · Türkiye · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2021/22 · 14 G+A
2020 7 2021 14 2022 11 2023 10 2024 9 2025 3 2026 2
GolAsist
2026/27 5 383 1 1 6.82
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
1. LigFatih Karagümrük 5 383 1 1 6.82
Şut4%75 isabet
Kilit pas6
Drible6%46 başarı
İkili kazanılan18%38
Müdahale4
Faul66 kazanılan
İlk 115
G+A / 900.47
2025/26 25 1.013 3 0 6.80
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigEyüpspor 25 1.013 3 0 6.80
Şut18%50 isabet
Kilit pas21
Drible11%58 başarı
İkili kazanılan71%56
Müdahale31
Faul1422 kazanılan
Ofsayt6
Penaltı1
İlk 111015 yedek
G+A / 900.27
Kart3
Kaptan1maçta
2024/25 36 2.217 7 2 7.08
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigEyüpspor 36 2.217 7 2 7.08
Şut38%53 isabet
Kilit pas36
Drible18%50 başarı
İkili kazanılan134%52
Müdahale56
Faul2346 kazanılan
Ofsayt11
Penaltı3
İlk 112610 yedek
G+A / 900.37
Kart3
2023/24 36 3.006 8 2 7.19
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigAdana Demirspor 32 2.682 7 2 7.20
UEFA Europa Conference LeagueAdana Demirspor 4 324 1 0 7.08
Şut49%45 isabet
Kilit pas47
Drible32%70 başarı
İkili kazanılan203%58
Müdahale70
Faul3672 kazanılan
Ofsayt6
Penaltı1
İlk 11351 yedek
G+A / 900.3
Kart6
Kaptan2maçta
2022/23 34 1.913 7 4 7.09
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigAdana Demirspor 29 1.733 7 4 7.13
Süper LigGalatasaray 5 180 0 0 6.70
Şut41%46 isabet
Kilit pas32
Drible22%46 başarı
İkili kazanılan102%47
Müdahale35
Faul3438 kazanılan
Ofsayt3
İlk 11259 yedek
G+A / 900.52
Kart3
2021/22 33 2.272 10 4 7.32
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigAlanyaspor 31 2.249 10 4 7.32
Süper LigGalatasaray 2 23 0 0 6.90
Şut52%52 isabet
Kilit pas43
Drible33%56 başarı
İkili kazanılan131%50
Müdahale61
Faul3028 kazanılan
Ofsayt6
İlk 11258 yedek
G+A / 900.55
Kart4
Kaptan1maçta
2020/21 34 1.424 5 2 6.87
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigGalatasaray 34 1.424 5 2 6.87
Şut35%63 isabet
Kilit pas18
Drible17%77 başarı
İkili kazanılan65%50
Müdahale20
Faul1821 kazanılan
Ofsayt2
İlk 111816 yedek
G+A / 900.44
Kart2
TOPLAM GOL135 penaltı
İLK 114127 yedek girdi
KART6
FORMA8
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR13 gol
1-15' — 3 16-30' — 1 31-45' — 0 46-60' — 2 61-75' — 6 76-90+' — 1 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 6 61-75'
  • 1-15' 3 %23
  • 16-30' 1 %8
  • 31-45' 0 %0
  • 46-60' 2 %15
  • 61-75' 6 %46
  • 76-90+' 1 %8
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-1-4-1 — 30 4-2-3-1 — 22 4-3-3 — 5 4-4-2 — 4 3-4-2-1 — 2 4-4-1-1 — 1 64 maç
  • 4-1-4-130%47
  • 4-2-3-122%34
  • 4-3-35%8
  • 4-4-24%6
  • 3-4-2-12%3
  • 4-4-1-11%2
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
02.09.2026 KayserisporH 1-1 90 1 6.4
29.08.2026 İstanbulsporA 1-1 90 1 2 7.1
21.08.2026 BursasporH 2-1 74 7.2
15.08.2026 ÜmraniyesporH 2-1 84 1 1 7.2
09.08.2026 Iğdır FKA 2-0 45 6.2
17.05.2026 FenerbahceA 3-3 4
09.05.2026 RizesporH 4-0
03.05.2026 KayserisporA 1-1
25.04.2026 Gazişehir GaziantepH 3-0
15.03.2026 KasimpasaA 1-0 94 1 6.6
09.03.2026 KocaelisporH 0-1 92 2 7.3
28.02.2026 GoztepeA 0-0 23 6.3
21.02.2026 GenclerbirligiH 1-0 65 1 6.5
13.02.2026 GalatasarayAC 5-1 60 6.9
08.02.2026 Istanbul BasaksehirH 1-2 85 1 6.9
31.01.2026 AlanyasporA 1-3 66 2 6.5
26.01.2026 BesiktasH 2-2 50 1 1 7.0
06.12.2025 KayserisporH 1-1 90 1 1 7.2
29.11.2025 Gazişehir GaziantepA 1-2 89 2 7.5
22.11.2025 Fatih KaragümrükH 1-1 76 1 3 8.5
09.11.2025 SamsunsporA 1-0 14 6.2
03.11.2025 AntalyasporH 0-1 23 6.3
25.10.2025 TrabzonsporA 2-0 25 6.7
20.10.2025 KasimpasaH 2-0 10 6.9
04.10.2025 KocaelisporA 1-0 24 6.2
27.09.2025 GoztepeH 0-0 21 6.9
20.09.2025 GenclerbirligiA 1-0 24 1 6.9
25.08.2025 AlanyasporH 2-1 17 6.9
17.08.2025 BesiktasA 2-1 16 1 6.5
10.08.2025 KonyasporH 1-4 45 2 6.2
24.05.2025 AntalyasporH 2-1 34 6.7
18.05.2025 FenerbahceA 2-1 27 1 7.0
10.05.2025 KasimpasaH 0-3 45 1 7.2
04.05.2025 SamsunsporA 3-0 13 6.6
27.04.2025 GalatasarayH 1-5 62 1 6.9
20.04.2025 RizesporA 1-0 61 6.9
14.04.2025 Adana DemirsporH 6-0 74 2 1 5 9.7
06.04.2025 HataysporA 0-1 71 4 8.3
31.03.2025 Istanbul BasaksehirH 1-3 84 6.9
16.03.2025 GoztepeA 1-1 63 6.7
09.03.2025 KonyasporH 2-1 89 1 1 6.9
03.03.2025 Gazişehir GaziantepA 3-1 32 6.5
21.02.2025 BesiktasH 1-3 23 6.7
16.02.2025 KayserisporH 1-1 15 6.2
10.02.2025 TrabzonsporA 1-0 27 1 6.7
31.01.2025 SivassporH 1-0 90 1 7.3
26.01.2025 BB BodrumsporA 0-1 89 6.7
19.01.2025 AlanyasporH 3-0 77 1 1 7.3
04.01.2025 AntalyasporA 1-4 16 1 7.0
20.12.2024 FenerbahceH 1-1 90 6.9
13.12.2024 KasimpasaA 2-0 63 1 6.9
08.12.2024 SamsunsporH 3-0 83 1 6.9
01.12.2024 GalatasarayA 2-2 90 1 1 7.0
23.11.2024 RizesporH 1-2 80 1 7.3
09.11.2024 Adana DemirsporA 0-1 72 1 7.5
03.11.2024 HataysporH 2-0 85 1 7.5
28.10.2024 Istanbul BasaksehirA 1-1 79 3 7.6
19.10.2024 GoztepeH 1-0 89 3 7.9
06.10.2024 KonyasporA 2-1 15 1 6.9
29.09.2024 Gazişehir GaziantepH 3-2 70 1 1 7.3
ŞUT29
GOL5
xG3.6
xG FARKI+1.4over performing
DÖNÜŞÜM%17.2
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
88' · xG 0.472 · GOL 80' · xG 0.064 77' · xG 0.025 20' · xG 0.077 17' · xG 0.022 64' · xG 0.28 28' · xG 0.023 53' · xG 0.13 65' · xG 0.788 · GOL 31' · xG 0.031 28' · xG 0.135 39' · xG 0.1 66' · xG 0.233 · GOL 60' · xG 0.035 56' · xG 0.016 48' · xG 0.287 88' · xG 0.055 15' · xG 0.029 51' · xG 0.383 · GOL 48' · xG 0.016 9' · xG 0.027 84' · xG 0.015 90' · xG 0.02 82' · xG 0.05 45' · xG 0.025 39' · xG 0.27 45' · xG 0.0 13' · xG 0.0 · GOL 47' · xG 0.0
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 19 (%66) Açık oyun — 4 (%14) Serbest vuruş — 2 (%7) Korner — 2 (%7) Penaltı — 1 (%3) Duran top — 1 (%3) 29 şut
  • Asist sonrası19%66
  • Açık oyun4%14
  • Serbest vuruş2%7
  • Korner2%7
  • Penaltı1%3
  • Duran top1%3
Vücut bölgesine göre
Sol ayak — 25 (%86) Kafa — 3 (%10) Sağ ayak — 1 (%3) 29 şut
  • Sol ayak25%86
  • Kafa3%10
  • Sağ ayak1%3
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR29 şut
1-15' — 3 16-30' — 4 31-45' — 5 46-60' — 7 61-75' — 3 76-90+' — 7 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 7 46-60'
  • 1-15' 3 %10
  • 16-30' 4 %14
  • 31-45' 5 %17
  • 46-60' 7 %24
  • 61-75' 3 %10
  • 76-90+' 7 %24
AKSİYON HARİTASI500 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 8 8 8 8 8 9 9
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %56 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 7 7
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %56 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %58 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 4
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %48 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR500
Pas 281 Pas — 281 (%61) Top tem… 35 Top teması — 35 (%8) Top kaz… 34 Top kazanma — 34 (%7) Faul 23 Faul — 23 (%5) Müdah… 20 Müdahale — 20 (%4) Çalım — 18 (%4) Hava topu — 16 (%3) Bloke edilen pas — 12 (%3) İkili mücadele — 11 (%2) Top kaptırma — 9 (%2)
  • Pas281%61
  • Top teması35%8
  • Top kazanma34%7
  • Faul23%5
  • Müdahale20%4
  • Çalım18%4
  • Hava topu16%3
  • Bloke edilen pas12%3
  • İkili mücadele11%2
  • Top kaptırma9%2
PİYASA DEĞERİ€500K-37.5%
KAÇIRDIĞI MAÇ8
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2020–2026 · 203 maç
Fatih Karagümrük 5maç 2026
Eyüpspor 61maç 2024–2025
Adana Demirspor 65maç 2022–2023
Galatasaray 41maç 2020–2022
Alanyaspor 31maç 2021
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2026-07-08 Eyüpspor Fatih Karagümrük
2026-06-29 Eyüpspor Akbaba Emre
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
04.2026 Bacak kırığıKadroda yok 4 maç
03.2026 Kadro dışıKadroda yok 1 maç
01.2026 Kadro dışıŞüpheli 2 maç
12.2021 Diz sakatlığıKadroda yok 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
SCOUT RAPORUAyrıntılı olay verisi · 1013 dk

İzlemede: Yaratıcı orta saha

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Savunma etkisiMüdahale, pas arası ve ikili mücadele etkisi olumlu.
Güvenilir veri kapsamıVeri kapsamı, bu okumayı yapmak için yeterli.
Soru işaretleri
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU59.1Süper Lig 2025
PERFORMANS56.11013 dk
KARARVeri yetersiz58/100
ROL UYUMU2025
Box-to-box orta saha 76.6
İleri sekiz 76.2
Top kapan ön libero 75.4
Role fit sinyali var ama confidence 94/100 ve risk 0/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 301 oyuncu
Scout skoru %79
Performans %81
Dakika %66
Değer / getiri %31
Tüm ligler · 11080 oyuncu
Scout skoru %82
Performans %84
Dakika %77
Değer / getiri %16
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 75.1 82 92
Müdahale / 90 2.75 2.5 100
Performans skoru 56.1 76 74
İkili mücadele kazanma 56.35 55 100
Kilit pas / 90 1.87 1.3 100
Gol / 90 0.27 0.18 100
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam