Ally Samatta
Tanzania · Attacker

Ally Samatta

YAŞ33
BOY183
KİLO77
KULÜPLe Havre
DOĞUM YERİDar es Salaam
LİGLigue 1
BU SEZON1G · 0A
Gol10.36 / 90
Asist00.00 / 90
Şut93.24 / 90
Kilit pas10.36 / 90
Başarılı dripling10.36 / 90
Kazanılan ikili145.04 / 90
Rating6.69
OYUNCU PROFİLİLigue 1 2026 · 17 forvetler
Gol — %38 (0.36) Şut — %88 (3.2) Asist — %0 (0.00) Kilit pas — %6 (0.36) Drible — %31 (0.36) İkili mücadele — %44 (%44) 34 ORT. % 38 88 0 6 31 44
  • Gol 0.36 %38
  • Şut 3.2 %88
  • Asist 0.00 %0
  • Kilit pas 0.36 %6
  • Drible 0.36 %31
  • İkili mücadele %44 %44
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 250 dakika oynadı.
KUPALAR
🏆 Ligue 1None · Congo DR
🏆 CAF Champions LeagueNone · Africa
🏆 Super League 1None · Greece
🏆 Super CupNone · Belgium
🏆 First Division ANone · Belgium
🏆 Super League 12023/2024 · Greece
🏆 Super Cup2019 · Belgium
🏆 First Division A2018/2019 · Belgium
🏆 CAF Champions League2015 · Africa
🏆 Ligue 12013/2014 · Congo DR
🏆 Ligue 12013 · Congo DR
🏆 Ligue 12012 · Congo DR
🥈 CupNone · Belgium · 2nd Place
🥈 Ligue 1None · Congo DR · 2nd Place
🥈 First Division ANone · Belgium · 2nd Place
🥈 League CupNone · England · 2nd Place
🥈 CAF Confederation CupNone · Africa · 2nd Place
🥈 First Division A2022/2023 · Belgium · 2nd Place
🥈 League Cup2019/2020 · England · 2nd Place
🥈 Cup2017/2018 · Belgium · 2nd Place
🥈 Ligue 12014/2015 · Congo DR · 2nd Place
🥈 CAF Confederation Cup2013 · Africa · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2021/22 · 13 G+A
2020 5 2021 13 2022 1 2023 1 2024 1 2025 2 2026 1
GolAsist
2026/27 3 250 1 0 6.69
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Le Havre 3 250 1 0 6.69
Şut9%44 isabet
Kilit pas1
Drible1%25 başarı
İkili kazanılan14%44
Müdahale2
Faul11 kazanılan
Ofsayt2
İlk 113
G+A / 900.36
2025/26 29 1.637 2 0 6.49
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Le Havre 27 1.568 2 0 6.50
Africa Cup of NationsTanzania 2 69 0 0 6.25
Şut32%47 isabet
Kilit pas15
Drible10%40 başarı
İkili kazanılan75%35
Müdahale9
Faul3522 kazanılan
Ofsayt10
İlk 111811 yedek
G+A / 900.11
Kart5
Kaptan1maçta
2024/25 2 116 1 0 6.90
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
UEFA Europa LeaguePAOK 2 116 1 0 6.90
Şut2%100 isabet
İkili kazanılan8%42
Müdahale2
Faul22 kazanılan
Ofsayt1
İlk 112
G+A / 900.78
2023/24 9 409 1 0 6.78
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
UEFA Europa Conference LeaguePAOK 9 409 1 0 6.78
Şut5%20 isabet
Kilit pas4
Drible6%55 başarı
İkili kazanılan29%39
Müdahale5
Faul77 kazanılan
Ofsayt4
İlk 1145 yedek
G+A / 900.22
Kart1
2022/23 21 637 1 0 6.71
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Jupiler Pro LeagueGenk 21 637 1 0 6.71
Şut12%50 isabet
Kilit pas8
Drible8%47 başarı
İkili kazanılan52%47
Müdahale7
Faul1215 kazanılan
Ofsayt2
İlk 11417 yedek
G+A / 900.14
Kart2
2021/22 41 1.987 8 5 6.78
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Jupiler Pro LeagueAntwerp 32 1.442 5 5 6.67
UEFA Europa LeagueAntwerp 6 383 3 0 7.13
Süper LigFenerbahce 3 162 0 0 6.93
Şut38%47 isabet
Kilit pas22
Drible20%56 başarı
İkili kazanılan144%44
Müdahale13
Faul2144 kazanılan
Ofsayt12
İlk 111922 yedek
G+A / 900.59
Kart21
2020/21 32 1.377 5 0 6.80
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigFenerbahce 32 1.377 5 0 6.80
Şut32%56 isabet
Kilit pas15
Drible25%78 başarı
İkili kazanılan112%50
Müdahale18
Faul2619 kazanılan
Ofsayt1
İlk 111418 yedek
G+A / 900.33
Kart2
TOPLAM GOL8
İLK 112824 yedek girdi
KART5
FORMA25
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR8 gol
1-15' — 2 16-30' — 2 31-45' — 1 46-60' — 1 61-75' — 2 76-90+' — 0 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 2 1-15'
  • 1-15' 2 %25
  • 16-30' 2 %25
  • 31-45' 1 %12
  • 46-60' 1 %12
  • 61-75' 2 %25
  • 76-90+' 0 %0
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 20 3-4-1-2 — 8 4-1-4-1 — 5 4-2-2-2 — 4 4-3-3 — 4 3-4-2-1 — 3 44 maç
  • 4-2-3-120%45
  • 3-4-1-28%18
  • 4-1-4-15%11
  • 4-2-2-24%9
  • 4-3-34%9
  • 3-4-2-13%7
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
05.09.2026 Stade Brestois 29H 1-2 90 4 5.8
29.08.2026 LyonA 1-1 90 1 4 7.7
23.08.2026 MonacoH 0-1 70 1 6.5
17.05.2026 LorientA 0-2 87 6.3
10.05.2026 MarseilleH 0-1 90 2 6.9
03.05.2026 LilleA 1-1 88 1 6.9
26.04.2026 MetzH 4-4 92 1 1 8.2
18.04.2026 AngersA 1-1 69 1 6.3
12.04.2026 NiceA 1-1 83 1 2 7.0
05.04.2026 AuxerreH 1-1 15 6.2
22.03.2026 Paris FCA 3-2 15 1 6.9
15.03.2026 LyonH 0-0 63 2 6.7
08.03.2026 Stade Brestois 29A 2-0 30 4 6.6
28.02.2026 Paris Saint GermainH 0-1 11 1 6.3
22.02.2026 NantesA 2-0 49 6.3
15.02.2026 ToulouseH 2-1 32 6.3
08.02.2026 StrasbourgH 2-1 26 6.5
24.01.2026 MonacoH 0-0 45 1 6.6
18.01.2026 RennesA 1-1 77 1 6.5
04.01.2026 MoroccoA 1-0 24 6.2
30.12.2025 TunisiaHC 1-1 45 6.3
14.12.2025 LyonA 1-0 78 2 5.7
07.12.2025 Paris FCH 0-0 73 2 5.9
30.11.2025 LilleH 0-1 26 6.2
26.10.2025 AuxerreA 0-1 62 2 6.3
18.10.2025 MarseilleA 6-2 38 6.5
28.09.2025 MetzA 0-0 61 6.3
21.09.2025 LorientH 1-1 77 2 6.0
14.09.2025 StrasbourgA 1-0 90 6.2
31.08.2025 NiceH 3-1 85 2 6.7
24.08.2025 LensH 1-2 73 3 6.2
16.08.2025 MonacoA 3-1 33 2 6.9
20.02.2025 FCSBA 2-0 55 1 6.9
13.02.2025 FCSBH 1-2 61 1 1 6.9
18.04.2024 Club Brugge KVH 0-2 45 1 6.3
11.04.2024 Club Brugge KVA 1-0 73 1 7.0
14.03.2024 Dinamo ZagrebH 5-1 13 6.2
14.12.2023 HJK helsinkiH 4-2
30.11.2023 Eintracht FrankfurtA 1-2 67 1 6.9
09.11.2023 AberdeenH 2-2 25 1 1 7.2
26.10.2023 AberdeenA 2-3 26 1 6.9
05.10.2023 Eintracht FrankfurtH 2-1 85 6.7
21.09.2023 HJK helsinkiA 2-3 75 7.0
17.02.2023 KV MechelenA 2-2 27 6.9
12.02.2023 AntwerpH 0-1 67 1 7.2
05.02.2023 GentA 2-3 65 6.2
01.02.2023 AS EupenA 1-1 79 3 6.7
29.01.2023 Seraing UnitedH 4-0 27 2 6.9
17.01.2023 KVC WesterloA 2-3 8 1 6.3
14.01.2023 Zulte WaregemH 1-0 90 1 7.5
08.01.2023 Club Brugge KVH 3-1
26.12.2022 KortrijkA 1-0 22 1 6.9
13.11.2022 AnderlechtA 0-2 1
04.11.2022 CharleroiH 4-1 28 6.5
28.10.2022 KV MechelenH 3-1 21 1 6.3
23.10.2022 AntwerpA 1-3 15 1 6.9
18.10.2022 KVC WesterloH 6-1 24 6.3
15.10.2022 OH LeuvenA 0-1 14 6.7
08.10.2022 KortrijkH 2-1 14 6.9
18.09.2022 GentH 1-0 45 6.6
ŞUT52
GOL3
xG4.7
xG FARKI-1.7under performing
DÖNÜŞÜM%5.8
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
45' · xG 0.081 66' · xG 0.115 60' · xG 0.01 7' · xG 0.066 70' · xG 0.018 35' · xG 0.039 32' · xG 0.092 14' · xG 0.143 84' · xG 0.031 41' · xG 0.19 · GOL 19' · xG 0.024 14' · xG 0.292 63' · xG 0.077 25' · xG 0.138 5' · xG 0.158 · GOL 90' · xG 0.05 88' · xG 0.341 83' · xG 0.039 80' · xG 0.06 30' · xG 0.086 19' · xG 0.045 90' · xG 0.041 89' · xG 0.182 77' · xG 0.065 89' · xG 0.015 45' · xG 0.032 63' · xG 0.185 47' · xG 0.195 6' · xG 0.018 68' · xG 0.16 54' · xG 0.025 38' · xG 0.02 45' · xG 0.238 17' · xG 0.169 70' · xG 0.079 64' · xG 0.047 59' · xG 0.019 47' · xG 0.024 38' · xG 0.145 25' · xG 0.031 11' · xG 0.147 81' · xG 0.063 30' · xG 0.116 90' · xG 0.113 82' · xG 0.027 82' · xG 0.032 54' · xG 0.033 30' · xG 0.064 82' · xG 0.057 74' · xG 0.183 · GOL 58' · xG 0.009 7' · xG 0.042
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 27 (%52) Duran top — 11 (%21) Açık oyun — 8 (%15) Kontra atak — 3 (%6) Korner — 3 (%6) 52 şut
  • Asist sonrası27%52
  • Duran top11%21
  • Açık oyun8%15
  • Kontra atak3%6
  • Korner3%6
Vücut bölgesine göre
Kafa — 24 (%46) Sağ ayak — 16 (%31) Sol ayak — 12 (%23) 52 şut
  • Kafa24%46
  • Sağ ayak16%31
  • Sol ayak12%23
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR52 şut
1-15' — 7 16-30' — 8 31-45' — 8 46-60' — 7 61-75' — 8 76-90+' — 14 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 14 76-90+'
  • 1-15' 7 %13
  • 16-30' 8 %15
  • 31-45' 8 %15
  • 46-60' 7 %13
  • 61-75' 8 %15
  • 76-90+' 14 %27
AKSİYON HARİTASI929 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 10 10 10 10 10 10 10 10 11 11 11 12 12 12 13 13 13 14 14 15 15 16 18 19 20 20 22 22
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %65 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 9 9 10 10 19
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %66 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 5 7 7 9 9 10 15
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %66 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 5 5 5 7 7 7 7 7 7 8 8 9 9 10
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %58 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR929
Pas 374 Pas — 374 (%43) Hava topu 124 Hava topu — 124 (%14) Top teması 102 Top teması — 102 (%12) Faul 74 Faul — 74 (%9) Top kazanma — 48 (%6) Kurta… 37 Kurtarılan şut — 37 (%4) Top k… 34 Top kaptırma — 34 (%4) Çalım 34 Çalım — 34 (%4) Korner kazandırma — 24 (%3) Uzaklaştırma — 15 (%2)
  • Pas374%43
  • Hava topu124%14
  • Top teması102%12
  • Faul74%9
  • Top kazanma48%6
  • Kurtarılan şut37%4
  • Top kaptırma34%4
  • Çalım34%4
  • Korner kazandırma24%3
  • Uzaklaştırma15%2
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2020–2026 · 137 maç
Le Havre 30maç 2025–2026
Tanzania 2maç 2025
PAOK 11maç 2023–2024
Genk 21maç 2022
Antwerp 38maç 2021
Fenerbahce 35maç 2020–2021
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2025-08-05 PAOK Le Havre
2023-07-17 Fenerbahce PAOK
2023-07-01 Genk Fenerbahce
2022-08-16 Fenerbahce Genk
2022-06-01 Antwerp Fenerbahce
2021-08-31 Fenerbahce Antwerp
2021-07-01 Aston Villa Fenerbahce € 6M
2020-09-25 Aston Villa Fenerbahce
2020-01-20 Genk Aston Villa € 11.7M
2016-01-28 TP Mazembe Genk
2011-05-07 Simba TP Mazembe € 104.8K
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
01.2026 DarbeKadroda yok 1 maç
01.2026 Milli takım göreviKadroda yok 1 maç
11.2025 Uyluk sakatlığıKadroda yok 3 maç
10.2025 SakatlıkKadroda yok 1 maç
01.2025 Kadro dışıKadroda yok 1 maç
05.2021 Kas sakatlığıKadroda yok 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
SCOUT RAPORUAyrıntılı olay verisi · 1568 dk

İzlemede: Dengeli hücum profili

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Güvenilir veri kapsamıVeri kapsamı, bu okumayı yapmak için yeterli.
Soru işaretleri
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Savunma profili zayıfSavunma aksiyonları ve ikili mücadele etkisi takip edilmeli.
Piyasa değeri eksikUcuz mu pahalı mı denebilmesi için piyasa değeri ve sözleşme bilgisi eksik.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Piyasa değeri ve sözleşme bilgisinin tamamlanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU46.6Ligue 1 2025
PERFORMANS35.11568 dk
KARARVeri yetersiz50/100
ROL UYUMU2025
Baskıcı forvet 62.0
Çizgi kanadı 59.7
Bağlantı kuran forvet 59.5
Role fit sinyali var ama confidence 90/100 ve risk 8/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 187 oyuncu
Scout skoru %44
Performans %44
Dakika %84
Değer / getiri %31
Tüm ligler · 6526 oyuncu
Scout skoru %54
Performans %49
Dakika %88
Değer / getiri %19
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 100 76 100
Ortalama rating 6.5 7.15 91
Performans skoru 35.1 76 46
İkili mücadele kazanma 34.47 50 69
Şut / 90 1.84 3 61
Müdahale / 90 0.46 1.4 33
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam