Argentina · Defender
Faustino Marcos Alberto Rojo
LİGCONMEBOL Sudamericana
BU SEZON1G · 0A
Gol10.09 / 90
Asist00.00 / 90
Şut30.26 / 90
Kilit pas10.09 / 90
Kazanılan ikili363.07 / 90
Rating6.82
OYUNCU PROFİLİLiga Profesional Argentina 2026 · 151 defanslar
- Müdahale 1.20 %13
- Pas arası 1.54 %77
- Blok 0.34 %39
- İkili mücadele %65 %86
- Pas isabeti %83 %79
- Faul (az iyi) 0.60 %81
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 1054 dakika oynadı.
KUPALAR
🏆
Super Copa2023 · Argentina
🏆
Torneos de Verano2022 · South-America
🏆
Liga Profesional Argentina2022 · Argentina
🏆
Copa Argentina2020 · Argentina
🏆
League Cup2016/2017 · England
🏆
Community Shield2016/2017 · England
🏆
UEFA Europa League2016/2017 · Europe
🏆
FA Cup2015/2016 · England
🏆
CONMEBOL Libertadores2009 · South-America
🥈
CONMEBOL Libertadores2023 · South-America · 2nd Place
🥈
Super Copa International2023 · Argentina · 2nd Place
🥈
Trofeo de Campeones2022 · Argentina · 2nd Place
🥈
FA Cup2017/2018 · England · 2nd Place
🥈
Premier League2017/2018 · England · 2nd Place
🥈
UEFA Super Cup2017/2018 · Europe · 2nd Place
🥈
CONMEBOL Copa America2016 USA · South-America · 2nd Place
🥈
CONMEBOL Copa America2015 Chile · South-America · 2nd Place
🥈
FIFA World Cup2014 Brazil · World · 2nd Place
🥈
Primeira Liga2013/2014 · Portugal · 2nd Place
🥈
Premier League2011/2012 · Russia · 2nd Place
🥈
FIFA Intercontinental Cup2009 UAE · World · 2nd Place
🥈
Liga Profesional Argentina2009/2010 Clausura · Argentina · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2022/23 · 5 G+A
GolAsist
2026/27
17
1.054
1
0
6.82
TURNUVA
MAÇ
DKG
A
RTG
Şut3%33 isabet
Kilit pas1
İkili kazanılan36%65
Müdahale14
Faul78 kazanılan
Ofsayt1
Penaltı1
İlk 11134 yedek
G+A / 900.09
Kart21
2025/26
23
1.231
1
0
7.18
TURNUVA
MAÇ
DKG
A
RTG
Şut11%9 isabet
Kilit pas2
Drible2%100 başarı
İkili kazanılan61%66
Müdahale16
Faul912 kazanılan
Ofsayt1
İlk 11167 yedek
G+A / 900.07
Kart51
Kaptan4maçta
2024/25
18
1.002
0
0
6.87
TURNUVA
MAÇ
DKG
A
RTG
Kilit pas3
Drible3%100 başarı
İkili kazanılan59%63
Müdahale16
Faul115 kazanılan
Ofsayt1
İlk 11126 yedek
Kart61
Kaptan8maçta
2022/23
31
2.261
5
0
7.06
TURNUVA
MAÇ
DKG
A
RTG
Şut21%38 isabet
Kilit pas2
Drible4%67 başarı
İkili kazanılan124%61
Müdahale41
Faul298 kazanılan
Penaltı21 kaçan
İlk 11265 yedek
G+A / 900.2
Kart101
Kaptan16maçta
2021/22
26
1.748
1
0
6.84
TURNUVA
MAÇ
DKG
A
RTG
Şut8%12 isabet
Kilit pas6
Drible5%83 başarı
İkili kazanılan83%61
Müdahale25
Faul279 kazanılan
Penaltı1
İlk 11206 yedek
G+A / 900.05
Kart71
Kaptan2maçta
TOPLAM GOL43 penaltı
İLK 113614 yedek girdi
KART15
VAR1onu ilgilendiren karar
FORMA6
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR4 gol
- 1-15' 1 %25
- 16-30' 0 %0
- 31-45' 1 %25
- 46-60' 0 %0
- 61-75' 0 %0
- 76-90+' 2 %50
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
- 4-3-1-215%37
- 4-2-3-17%17
- 4-4-27%17
- 4-3-36%15
- 3-4-2-13%7
- 4-1-3-23%7
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
| Tarih | Rakip | Skor | dk | G | A | Şut | RTG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.08.2026 | Boca JuniorsH | 1-1 | 95 | 1 | 1 | 6.3 | |
| 14.08.2026 | BanfieldH | 0-1 | 94 | 2 | 8.2 | ||
| 09.08.2026 | Argentinos JRSA | 2-1 | 44 | – | 6.3 | ||
| 01.08.2026 | TigreH | 1-3 | 93 | – | 6.9 | ||
| 29.07.2026 | Rosario CentralA | 0-0 | 87 | – | 6.9 | ||
| 24.07.2026 | Gimnasia L.P.H | 2-1 | –↑ | – | – | ||
| 13.05.2026 | Rosario CentralA | 2-1 | 90 | – | 6.3 | ||
| 10.05.2026 | Estudiantes L.P.A | 0-1 | 89 | – | 7.5 | ||
| 03.05.2026 | HuracanH | 0-0 | –↑ | – | – | ||
| 12.04.2026 | River PlateH | 0-2 | 80 | – | 5.5 | ||
| 04.04.2026 | IndependienteA | 1-0 | 90 | – | 6.6 | ||
| 22.03.2026 | Belgrano CordobaA | 1-2 | 67 | – | 6.3 | ||
| 16.03.2026 | Estudiantes de Rio CuartoH | 2-0 | 23↑ | – | 6.9 | ||
| 20.02.2026 | Boca JuniorsA | 0-0 | 45 | – | 7.3 | ||
| 14.02.2026 | BanfieldA | 0-2 | 78 | – | 7.5 | ||
| 07.02.2026 | Argentinos JRSH | 2-1 | 79 | – | 7.0 | ||
| 02.02.2026 | TigreA | 3-1 | –↑ | – | – | ||
| 14.12.2025 | Estudiantes L.P.H | 1-1 | –↑ | – | – | ||
| 07.12.2025 | Boca JuniorsA | 0-1 | –↑ | – | – | ||
| 08.11.2025 | Defensa Y JusticiaH | 1-0 | 45 | 3 | 7.3 | ||
| 11.10.2025 | BanfieldA | 1-3 | 69 | – | 7.7 | ||
| 07.10.2025 | Independ. RivadaviaH | 0-0 | 61 | – | 7.0 | ||
| 20.08.2025 | PenarolH | 3-1 | 73 | 2 | 6.9 | ||
| 13.08.2025 | PenarolA | 1-0 | 9↑ | – | 6.6 | ||
| 24.06.2025 | Auckland CityA | 1-1 | –↑ | – | – | ||
| 21.06.2025 | Bayern MünchenA | 2-1 | –↑ | – | – | ||
| 16.06.2025 | BenficaH | 2-2 | –↑ | – | – | ||
| 20.05.2025 | IndependienteH | 0-1 | –↑ | – | – | ||
| 11.05.2025 | LanusHC | 0-0 | 95 | – | 7.3 | ||
| 04.05.2025 | TigreAC | 1-1 | 94 | – | 7.0 | ||
| 27.04.2025 | River PlateAC | 2-1 | 67 | – | 6.2 | ||
| 19.04.2025 | Estudiantes L.P.H | 2-0 | 62 | – | 7.2 | ||
| 12.04.2025 | Belgrano CordobaA | 1-3 | 90 | 1 | 3 | 8.2 | |
| 06.04.2025 | Barracas CentralH | 1-0 | 95 | – | 7.2 | ||
| 30.03.2025 | Newells Old BoysA | 2-0 | 95 | – | 6.9 | ||
| 16.03.2025 | Defensa Y JusticiaH | 4-0 | 93 | 1 | 7.2 | ||
| 08.03.2025 | Central Cordoba de SantiagoA | 0-3 | 90 | – | 7.5 | ||
| 28.02.2025 | Rosario CentralH | 1-0 | 90 | 1 | 7.5 | ||
| 22.02.2025 | AldosiviHC | 2-1 | 58 | 1 | 7.2 | ||
| 26.01.2025 | Argentinos JRSH | 0-0 | 45 | – | 6.9 | ||
| 14.12.2024 | IndependienteHC | 0-0 | 94 | – | 7.6 | ||
| 02.12.2024 | Gimnasia L.P.H | 1-0 | 97 | – | 6.9 | ||
| 24.11.2024 | HuracanA | 0-0 | –↑ | – | – | ||
| 21.11.2024 | Union Santa FeHC | 1-0 | 90 | – | 7.5 | ||
| 11.11.2024 | Sarmiento JuninA | 0-2 | 54↑ | – | 6.6 | ||
| 06.11.2024 | Godoy CruzH | 4-1 | 90 | – | 6.9 | ||
| 03.11.2024 | LanusA | 1-0 | 70 | – | 6.9 | ||
| 27.10.2024 | Deportivo RiestraH | 1-1 | 1↑ | – | – | ||
| 19.10.2024 | TigreA | 3-0 | 90 | – | 7.3 | ||
| 21.09.2024 | River PlateHC | 0-1 | 73 | – | 7.0 | ||
| 14.09.2024 | Racing ClubA | 2-1 | –↑ | – | – | ||
| 01.09.2024 | Rosario CentralHC | 2-1 | 67 | – | 7.3 | ||
| 27.08.2024 | Estudiantes L.P.A | 1-1 | 21↑ | – | 6.3 | ||
| 18.08.2024 | San LorenzoHC | 3-2 | 45 | – | 6.0 | ||
| 31.07.2024 | BanfieldHC | 3-0 | 45 | – | 6.9 | ||
| 28.07.2024 | Instituto CordobaAC | 0-0 | 95 | – | 7.5 | ||
| 02.06.2024 | PlatenseAC | 1-0 | 36 | – | 5.7 | ||
| 25.05.2024 | Talleres CordobaH | 0-0 | 34↑ | – | 6.6 | ||
| 29.07.2023 | IndependienteA | 0-2 | –↑ | – | – | ||
| 12.10.2022 | Sarmiento JuninA | 0-1 | 29 | 1 | 6.2 |
ŞUT6
GOL1
xG0.8
xG FARKI+0.2over performing
DÖNÜŞÜM%16.7
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
- Asist sonrası2%33
- Duran top1%17
- Korner1%17
- Açık oyun1%17
- Penaltı1%17
Vücut bölgesine göre
- Sol ayak5%83
- Sağ ayak1%17
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR6 şut
- 1-15' 3 %50
- 16-30' 1 %17
- 31-45' 0 %0
- 46-60' 0 %0
- 61-75' 0 %0
- 76-90+' 2 %33
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2008–2026 · 116 maç
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟥
Liga Profesional Argentina2026 · Racing Club
1kırmızı · 11 maç
🟥
Liga Profesional Argentina2022 · Boca Juniors
1kırmızı · 26 maç
SCOUT RAPORUŞut haritası ve xG · 641 dk
Veri yetersiz: Agresif savunma profili
Mevcut skor ve veri kalitesi aktif shortlist icin zayif.
Güçlü yönler
Savunma etkisiMüdahale, pas arası ve ikili mücadele etkisi olumlu.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Örneklem sınırlıOynadığı dakika, kesin yorum için maç izleme ve form takibi gerektiriyor.
Veri kapsamı uyarısıShot sample dusuk; xG/90 siralamasi dikkatli okunmali.
Bir scout sırada neye bakar
- Şimdilik beklemede; veri veya performans güçlenirse tekrar değerlendirilmeli.
- Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
- Piyasa değeri ve sözleşme bilgisinin tamamlanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU50.9Liga Profesional Argentina 2026
PERFORMANS65.9641 dk
KARARVeri yetersiz53/100
FORM TRENDİYükselişte+12.3
ROL UYUMU2026
Ayağı iyi stoper
61.4
Defansif bek
61.2
Klasik stoper
60.4
Role fit sinyali var ama confidence 80/100 ve risk 22/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 269 oyuncu
Scout skoru
%38
Performans
%76
Dakika
%52
Değer / getiri
%1
Tüm ligler · 912 oyuncu
Scout skoru
%39
Performans
%74
Dakika
%55
Değer / getiri
%1
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Pas hacmi / 90
40.72
62
66
Performans skoru
65.9
76
87
İkili mücadele kazanma
64.1
64
100
Pas arası / 90
1.83
1.8
100
Ortalama rating
6.77
7.2
94
Müdahale / 90
1.26
2.2
57
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
FORM
Son form sezon icinde yukari gidiyor; trend skoru +12.3.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Jhohan RomañaSan Lorenzo · 27
%95
0gol
0asist
68scout
Liga Profesional Argentina
Fabián BalbuenaGremio · 34
%92
0gol
0asist
49scout
Serie A
Víctor CuestaPlatense · 37
%87
0gol
0asist
56scout
Liga Profesional Argentina
Timo BaumgartlSt. Louis City · 29
%86
1gol
0asist
66scout
Major League Soccer
Frédéric NsabiyumvaVasteras SK FK · 30
%75
1gol
0asist
58scout
Allsvenskan
Lucas VeríssimoSantos · 30
%65
0gol
0asist
59scout
Serie A
Renzo GiampaoliGimnasia L.P. · 25
%61
0gol
0asist
73scout
Liga Profesional Argentina
Alexis MaldonadoBelgrano Cordoba · 28
%60
0gol
0asist
64scout
Liga Profesional Argentina
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Skoryum





