Giacomo Corona
Mexico · Midfielder

Giacomo Corona

YAŞ32
BOY173
KİLO59
KULÜPMonterrey
DOĞUM YERİHermosillo
LİGCONCACAF Champions League
BU SEZON1G · 1A
Gol10.31 / 90
Asist10.31 / 90
Şut30.93 / 90
Kilit pas92.80 / 90
Başarılı dripling82.49 / 90
Kazanılan ikili175.29 / 90
Rating7.01
OYUNCU PROFİLİLiga MX 2026 · 93 orta sahalar
Kilit pas — %95 (2.80) Asist — %88 (0.31) Drible — %95 (2.49) Pas isabeti — %78 (%89) Top kapma — %10 (0.93) İkili mücadele — %54 (%50) 70 ORT. % 95 88 95 78 10 54
  • Kilit pas 2.80 %95
  • Asist 0.31 %88
  • Drible 2.49 %95
  • Pas isabeti %89 %78
  • Top kapma 0.93 %10
  • İkili mücadele %50 %54
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 289 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
4. Primeira Liga2020 · FC Porto · 30 maç 8asist4.
5. Liga MX2024 · Monterrey · 35 maç 9asist5.
18. Liga MX2026 · Monterrey · 4 maç 1asist18.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🏆 UEFA/CONMEBOL Club Challenge2023 · World
🏆 UEFA Europa League2022/2023 · Europe
🏆 Super Cup2020/2021 · Portugal
🏆 Primeira Liga2019/2020 · Portugal
🏆 Taça de Portugal2019/2020 · Portugal
🏆 Copa Ibérica2019 · World
🏆 Super Cup2018/2019 · Portugal
🏆 Primeira Liga2017/2018 · Portugal
🏆 Concacaf Gold Cup2015 · Nc-America
🏆 Concacaf U202013 · Nc-America
🏆 Concacaf Champions Cup2012/2013 · Nc-America
🏆 Concacaf Champions Cup2011/2012 · Nc-America
🏆 Liga MX2010/2011 Apertura · Mexico
🏆 Concacaf Champions Cup2010/2011 · Nc-America
🥈 Liga MX2024/2025 Apertura · Mexico · 2nd Place
🥈 UEFA Super Cup2023/2024 · Europe · 2nd Place
🥈 Emirates Cup2022 · World · 2nd Place
🥈 Concacaf Gold Cup2021 · Nc-America · 2nd Place
🥈 Primeira Liga2020/2021 · Portugal · 2nd Place
🥈 Taça da Liga2019/2020 · Portugal · 2nd Place
🥈 Concacaf Nations League2019/2020 · Nc-America · 2nd Place
🥈 Primeira Liga2018/2019 · Portugal · 2nd Place
🥈 Taça de Portugal2018/2019 · Portugal · 2nd Place
🥈 Taça da Liga2018/2019 · Portugal · 2nd Place
🥈 Algarve Football Cup2018 · Europe · 2nd Place
🥈 Primeira Liga2016/2017 · Portugal · 2nd Place
🥈 Taça de Portugal2015/2016 · Portugal · 2nd Place
🥈 Liga MX2011/2012 Clausura · Mexico · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2020/21 · 12 G+A
2020 12 2021 7 2022 1 2023 4 2024 11 2025 8 2026 2
GolAsist
2026/27 6 289 1 1 7.01
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Liga MXMonterrey 6 289 1 1 7.01
Şut3%67 isabet
Kilit pas9
Drible8%50 başarı
İkili kazanılan17%50
Müdahale1
Faul37 kazanılan
Ofsayt2
İlk 1151 yedek
G+A / 900.62
Kaptan3maçta
2025/26 38 1.910 5 3 6.80
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Liga MXMonterrey 34 1.697 4 3 6.76
FIFA Club World CupMonterrey 4 213 1 0 7.10
Şut26%50 isabet
Kilit pas25
Drible44%47 başarı
İkili kazanılan106%46
Müdahale19
Faul2638 kazanılan
Ofsayt11
İlk 112612 yedek
G+A / 900.38
Kart4
2024/25 42 1.679 2 9 7.01
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Liga MXMonterrey 42 1.679 2 9 7.01
Şut22%27 isabet
Kilit pas42
Drible49%41 başarı
İkili kazanılan134%50
Müdahale33
Faul1443 kazanılan
Ofsayt11
İlk 111824 yedek
G+A / 900.59
Kart2
2023/24 29 1.004 0 4 6.90
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Liga MXMonterrey 26 988 0 4 6.90
La LigaSevilla 3 16 0 0 6.60
Şut7%43 isabet
Kilit pas26
Drible41%52 başarı
İkili kazanılan80%49
Müdahale13
Faul1526 kazanılan
İlk 11920 yedek
G+A / 900.36
Kart1
2022/23 13 110 1 0 6.62
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
La LigaSevilla 13 110 1 0 6.62
Şut1%100 isabet
Kilit pas3
Drible3%43 başarı
İkili kazanılan9%45
Müdahale1
Faul25 kazanılan
Ofsayt1
İlk 11112 yedek
G+A / 900.82
2021/22 41 2.006 2 5 6.76
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
La LigaSevilla 18 1.161 2 4 6.83
Primeira LigaFC Porto 14 378 0 1 6.67
UEFA Europa LeagueSevilla 3 255 0 0 6.80
UEFA Champions LeagueFC Porto 6 212 0 0 6.42
Şut14%36 isabet
Kilit pas45
Drible31%40 başarı
İkili kazanılan109%45
Müdahale22
Faul2040 kazanılan
Ofsayt7
İlk 112021 yedek
G+A / 900.31
Kart4
2020/21 40 3.000 2 10 7.00
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Primeira LigaFC Porto 30 2.239 2 8 7.09
UEFA Champions LeagueFC Porto 10 761 0 2 6.73
Şut25%44 isabet
Kilit pas74
Drible75%48 başarı
İkili kazanılan210%46
Müdahale32
Faul4977 kazanılan
Ofsayt5
İlk 11364 yedek
G+A / 900.36
Kart81
TOPLAM GOL11
İLK 116057 yedek girdi
KART8
VAR1onu ilgilendiren karar
FORMA17
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR11 gol
1-15' — 4 16-30' — 1 31-45' — 3 46-60' — 0 61-75' — 0 76-90+' — 3 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 4 1-15'
  • 1-15' 4 %36
  • 16-30' 1 %9
  • 31-45' 3 %27
  • 46-60' 0 %0
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 3 %27
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 62 4-3-3 — 15 4-1-4-1 — 9 4-3-1-2 — 6 4-4-2 — 5 3-4-2-1 — 4 101 maç
  • 4-2-3-162%61
  • 4-3-315%15
  • 4-1-4-19%9
  • 4-3-1-26%6
  • 4-4-25%5
  • 3-4-2-14%4
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
31.08.2026 Atletico San LuisH 1-3 0 0
22.08.2026 LeonAC 2-0 88 2 6.7
16.08.2026 FC JuarezH 6-1 19 1 6.9
02.08.2026 AtlasAC 0-2 75 7.2
26.07.2026 NecaxaA 2-1 45 0 6.4
19.07.2026 Santos LagunaHC 3-2 62 1 1 7.9
26.04.2026 Santos LagunaA 3-0 81 1 6.3
22.04.2026 PueblaH 2-1 73 2 6.6
19.04.2026 PachucaH 1-3 64 6.3
12.04.2026 AtlasA 0-0 77 6.2
04.04.2026 Atletico San LuisH 1-2 68 1 6.7
14.03.2026 FC JuarezA 2-2 63 1 1 7.3
08.03.2026 Tigres UANLA 1-0
05.03.2026 Club QueretaroH 4-0 31 1 1 7.9
01.03.2026 Cruz AzulH 0-2 20 7.3
22.02.2026 U.N.A.M. - PumasA 2-0 12 1 6.6
15.02.2026 LeonH 1-0 23 6.6
08.02.2026 Club AmericaA 1-0 27 6.3
01.02.2026 Club TijuanaH 2-2 89 6.9
17.01.2026 MazatlánA 1-5 45 1 2 7.9
14.01.2026 NecaxaA 0-2
04.12.2025 TolucaH 1-0 54 1 7.0
29.11.2025 Club AmericaA 2-1 64 1 6.2
27.11.2025 Club AmericaH 2-0 63 1 1 7.2
08.11.2025 Guadalajara ChivasA 4-2 60 6.7
02.11.2025 Tigres UANLH 1-1 45 6.9
26.10.2025 Cruz AzulA 2-0 13 6.5
22.10.2025 FC JuarezH 4-2 10 6.2
06.10.2025 Club TijuanaA 2-2 11 6.2
28.09.2025 Santos LagunaH 1-0 87 6.9
25.09.2025 TolucaA 6-2 45 1 6.3
21.09.2025 Club AmericaH 2-2
14.09.2025 Club QueretaroA 0-1 60 6.9
30.08.2025 PueblaA 2-4 46 6.5
24.08.2025 NecaxaH 3-0 60 6.5
18.08.2025 MazatlánH 3-2 88 1 1 7.3
12.08.2025 LeonA 1-3 73 1 2 6.9
27.07.2025 AtlasH 3-1 69 3 7.2
19.07.2025 Atletico San LuisA 0-1 86 1 7.0
13.07.2025 PachucaA 3-0 90 2 6.3
02.07.2025 Borussia DortmundA 2-1 84 3 7.2
26.06.2025 UrawaA 0-4 65 1 2 7.6
22.06.2025 River PlateA 0-0 64 6.5
18.06.2025 InterH 1-1
11.05.2025 TolucaA 2-1 45 1 6.9
08.05.2025 TolucaH 3-2 65 1 6.5
05.05.2025 U.N.A.M. - PumasH 2-0 68 6.9
28.04.2025 PachucaH 1-2 62 1 7.2
21.04.2025 LeonA 0-2 90 2 1 8.2
17.04.2025 Club AmericaH 1-0 29 6.9
13.04.2025 Tigres UANLA 2-1
30.03.2025 Club TijuanaH 1-2 50 3 7.2
17.03.2025 U.N.A.M. - PumasA 1-3 21 6.9
03.03.2025 Santos LagunaH 4-2 21 2 1 8.2
26.02.2025 MazatlánA 1-0 72 2 7.2
23.02.2025 Atletico San LuisH 3-1 80 2 7.3
16.02.2025 Club QueretaroA 2-4 45 1 1 1 8.3
09.02.2025 FC JuarezA 2-1 65 6.6
02.02.2025 NecaxaH 1-0 59 1 7.2
30.01.2025 AtlasA 3-3 45 1 7.3
ŞUT17
GOL3
xG0.9
xG FARKI+2.1over performing
DÖNÜŞÜM%17.6
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
52' · xG 0.011 62' · xG 0.045 38' · xG 0.106 57' · xG 0.008 11' · xG 0.114 10' · xG 0.023 48' · xG 0.027 45' · xG 0.027 · GOL 81' · xG 0.015 84' · xG 0.278 · GOL 8' · xG 0.036 · GOL 3' · xG 0.045 1' · xG 0.036 90' · xG 0.012 85' · xG 0.058 79' · xG 0.022 74' · xG 0.075
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 12 (%71) Korner — 3 (%18) Açık oyun — 1 (%6) Kontra atak — 1 (%6) 17 şut
  • Asist sonrası12%71
  • Korner3%18
  • Açık oyun1%6
  • Kontra atak1%6
Vücut bölgesine göre
Sağ ayak — 11 (%65) Sol ayak — 3 (%18) Kafa — 3 (%18) 17 şut
  • Sağ ayak11%65
  • Sol ayak3%18
  • Kafa3%18
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR17 şut
1-15' — 5 16-30' — 0 31-45' — 2 46-60' — 3 61-75' — 2 76-90+' — 5 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 5 1-15'
  • 1-15' 5 %29
  • 16-30' 0 %0
  • 31-45' 2 %12
  • 46-60' 3 %18
  • 61-75' 2 %12
  • 76-90+' 5 %29
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2013–2026 · 209 maç
Monterrey 112maç 2023–2026
Sevilla 37maç 2021–2023
Mexico 2014–2023
FC Porto 60maç 2020–2021
Twente 2013–2014
Mexico U21 2013
Mexico U20 2013
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2023-09-01 Sevilla FC Monterrey €3.50m
2022-01-14 FC Porto Sevilla € 3M
2015-08-31 Twente FC Porto € 12M
2013-08-26 Monterrey Twente € 3.5M
2011-07-01 Monterrey U20 Monterrey -
2010-07-01 Monterrey U17 Monterrey U20 -
2009-07-01 Monterrey II Monterrey U17 -
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
05.2023 Kadro dışıKadroda yok 4 maç
05.2023 HastalıkKadroda yok 1 maç
04.2023 Kas sakatlığıKadroda yok 2 maç
03.2023 Bacak sakatlığıŞüpheli 1 maç
03.2023 Bacak sakatlığıKadroda yok 12 maç
11.2022 Ayak bileği sakatlığıKadroda yok 19 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
SCOUT RAPORUŞut haritası ve xG · 1697 dk

İzlemede: Top taşıyan hücumcu

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Güvenilir veri kapsamıVeri kapsamı, bu okumayı yapmak için yeterli.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Savunma profili zayıfSavunma aksiyonları ve ikili mücadele etkisi takip edilmeli.
Piyasa değeri eksikUcuz mu pahalı mı denebilmesi için piyasa değeri ve sözleşme bilgisi eksik.
Veri kapsamı uyarısıProxy full sezon degil; xG/90 yalniz secili sezon parcasinin dakikalariyla hesaplandi.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
  • Piyasa değeri ve sözleşme bilgisinin tamamlanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU56.8Liga MX 2025
PERFORMANS55.51697 dk
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 165 oyuncu
Scout skoru %71
Performans %70
Dakika %83
Değer / getiri %1
Tüm ligler · 6526 oyuncu
Scout skoru %71
Performans %72
Dakika %90
Değer / getiri %19
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam