Yann Sommer
Switzerland · Goalkeeper

Yann Sommer

YAŞ37
BOY183
KİLO79
DOĞUM YERİMorges
LİGJupiler Pro League
BU SEZON0G · 0A
Gol00.00 / 90
Asist00.00 / 90
Şut00.00 / 90
Kilit pas00.00 / 90
Başarılı dripling10.21 / 90
Kazanılan ikili40.85 / 90
Rating7.24
OYUNCU PROFİLİJupiler Pro League 2026 · 18 kaleciler
Kurtarış — %59 (2.97) Yenen gol (az iyi) — %88 (0.42) Pas isabeti — %100 (%91) Pas hacmi — %100 (40.1) 87 ORT. % 59 88 100 100
  • Kurtarış 2.97 %59
  • Yenen gol (az iyi) 0.42 %88
  • Pas isabeti %91 %100
  • Pas hacmi 40.1 %100
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 424 dakika oynadı.
KUPALAR
🏆 Super Cup2023/2024 · Italy
🏆 Serie A2023/2024 · Italy
🏆 Bundesliga2022/2023 · Germany
🏆 Super League2013/2014 · Switzerland
🏆 Super League2012/2013 · Switzerland
🏆 Schweizer Pokal2011/2012 · Switzerland
🏆 Super League2011/2012 · Switzerland
🏆 Super League2010/2011 · Switzerland
🏆 Cup2007/2008 · Liechtenstein
🏆 Schweizer Pokal2006/2007 · Switzerland
🥈 UEFA Champions League2024/2025 · Europe · 2nd Place
🥈 Super Cup2024/2025 · Italy · 2nd Place
🥈 Serie A2024/2025 · Italy · 2nd Place
🥈 Schweizer Pokal2013/2014 · Switzerland · 2nd Place
🥈 Schweizer Pokal2012/2013 · Switzerland · 2nd Place
🥈 UEFA U21 Championship2011 Denmark · Europe · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2021/22 · 1 G+A
2020 0 2021 1 2022 0 2023 0 2024 0 2025 0 2026 0
GolAsist
2026/27 5 424 0 0 7.24
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Jupiler Pro LeagueClub Brugge KV 5 424 0 0 7.24
Drible1%100 başarı
İkili kazanılan4%67
Müdahale1
İlk 115
2025/26 52 4.190 0 0 6.89
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Serie AInter 38 2.945 0 0 6.86
UEFA Champions LeagueInter 10 885 0 0 7.14
FIFA Club World CupInter 4 360 0 0 6.53
İkili kazanılan6%75
Müdahale1
İlk 11475 yedek
2024/25 51 4.260 0 0 7.20
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Serie AInter 36 2.970 0 0 7.10
UEFA Champions LeagueInter 15 1.290 0 0 7.44
Drible1%100 başarı
İkili kazanılan11%92
İlk 11474 yedek
2023/24 45 3.721 0 0 7.22
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Serie AInter 37 3.060 0 0 7.13
UEFA Champions LeagueInter 8 661 0 0 7.60
İkili kazanılan7%70
Müdahale2
Faul11 kazanılan
İlk 11414 yedek
Kart1
2022/23 34 3.064 0 0 6.94
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
BundesligaBayern Munich 19 1.714 0 0 6.64
BundesligaBorussia Monchengladbach 10 900 0 0 7.40
UEFA Champions LeagueBayern Munich 4 360 0 0 7.17
World CupSwitzerland 1 90 0 0 7.20
Drible2%100 başarı
İkili kazanılan14%74
Müdahale1
Faul13 kazanılan
İlk 1134
Kart1
Kaptan5maçta
2021/22 34 2.967 0 1 6.99
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
BundesligaBorussia Monchengladbach 34 2.967 0 1 6.99
Kilit pas1
İkili kazanılan14%88
İlk 11331 yedek
G+A / 900.03
Kart2
Kaptan14maçta
2020/21 39 3.433 0 0 6.69
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
BundesligaBorussia Monchengladbach 31 2.713 0 0 6.64
UEFA Champions LeagueBorussia Monchengladbach 8 720 0 0 6.88
Drible1%100 başarı
İkili kazanılan5%83
Müdahale1
Faul11 kazanılan
İlk 1139
Kart11
Kaptan9maçta
TOPLAM GOL1
İLK 1121221 yedek girdi
KART6
FORMA1
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR1 gol
1-15' — 0 16-30' — 0 31-45' — 0 46-60' — 0 61-75' — 1 76-90+' — 0 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 1 61-75'
  • 1-15' 0 %0
  • 16-30' 0 %0
  • 31-45' 0 %0
  • 46-60' 0 %0
  • 61-75' 1 %100
  • 76-90+' 0 %0
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
3-5-2 — 142 4-2-3-1 — 36 3-4-2-1 — 26 3-1-4-2 — 13 3-4-1-2 — 5 4-1-4-1 — 3 225 maç
  • 3-5-2142%63
  • 4-2-3-136%16
  • 3-4-2-126%12
  • 3-1-4-213%6
  • 3-4-1-25%2
  • 4-1-4-13%1
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
04.09.2026 Lommel UnitedA 0-1 83 0 6.9
30.08.2026 GentA 2-1 85 7.5
23.08.2026 Cercle BruggeH 1-0 71 7.2
15.08.2026 OH LeuvenA 0-3 90 7.7
07.08.2026 KortrijkH 3-0 95 6.9
23.05.2026 BolognaA 3-3
17.05.2026 VeronaH 1-1 81 7.2
09.05.2026 LazioA 0-3
03.05.2026 ParmaH 2-0 86 6.6
26.04.2026 TorinoA 2-2 93 6.0
17.04.2026 CagliariH 3-0
12.04.2026 ComoA 3-4 84 7.3
05.04.2026 AS RomaH 5-2 90 6.7
22.03.2026 FiorentinaA 1-1 90 7.6
14.03.2026 AtalantaH 1-1 91 6.9
08.03.2026 AC MilanA 1-0 92 6.3
28.02.2026 GenoaH 2-0 89 6.6
24.02.2026 Bodo/GlimtH 1-2 87 6.9
21.02.2026 LecceA 0-2 73 6.7
18.02.2026 Bodo/GlimtA 3-1 92 6.9
14.02.2026 JuventusH 3-2 93 7.3
08.02.2026 SassuoloA 0-5 91 6.9
01.02.2026 CremoneseA 0-2 89 6.7
28.01.2026 Borussia DortmundA 0-2 80 7.2
23.01.2026 PisaH 6-2 93 5.7
20.01.2026 ArsenalH 1-3 86 6.9
17.01.2026 UdineseA 0-1 90 7.0
14.01.2026 LecceH 1-0 90 6.9
11.01.2026 NapoliH 2-2 90 6.3
07.01.2026 ParmaA 0-2 90 6.6
04.01.2026 BolognaH 3-1 90 6.5
28.12.2025 AtalantaA 0-1 90 6.6
14.12.2025 GenoaA 1-2 90 6.9
09.12.2025 LiverpoolH 0-1 90 6.3
06.12.2025 ComoH 4-0 90 7.2
30.11.2025 PisaA 0-2 90 7.3
26.11.2025 Atletico MadridA 2-1 90 7.2
23.11.2025 AC MilanH 0-1 90 6.7
09.11.2025 LazioH 2-0 90 8.3
05.11.2025 Kairat AlmatyH 2-1 90 6.6
02.11.2025 VeronaA 1-2 90 6.9
29.10.2025 FiorentinaH 3-0 90 7.2
25.10.2025 NapoliA 3-1 90 6.2
21.10.2025 Union St. GilloiseA 0-4 90 8.9
18.10.2025 AS RomaA 0-1 90 9.2
04.10.2025 CremoneseH 4-1 90 6.3
30.09.2025 Slavia PrahaH 3-0 90 7.0
27.09.2025 CagliariA 0-2
21.09.2025 SassuoloH 2-1
17.09.2025 AjaxA 0-2 90 7.5
13.09.2025 JuventusA 4-3 90 5.3
31.08.2025 UdineseH 1-2 90 7.2
25.08.2025 TorinoH 5-0 90 7.3
30.06.2025 FluminenseH 0-2 90 5.9
26.06.2025 River PlateH 2-0 90 7.3
21.06.2025 UrawaH 2-1 90 6.6
18.06.2025 MonterreyA 1-1 90 6.3
31.05.2025 Paris Saint GermainA 5-0 90 6.0
23.05.2025 ComoA 0-2 90 7.9
18.05.2025 LazioH 2-2 90 6.9
AKSİYON HARİTASI1483 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 5 5 6 6 7 9 10 10 11 13 14 14 15 15 17 17 17 17 19 22 29 38 38 39 40 43 44 63 66 98 115 116 139 139 145
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %11 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 5 6 6 7 9 9 9 9 10 10 12 13 15 16 17 19 20 24 28 32 33 35 40 60 60 65 76 90 105 107 133
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %12 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 6 9
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %14 Rakip kale →
1 1 1 1 2 3 11
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %7 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR1483
Pas 1153 Pas — 1153 (%79) Kaleci t… 135 Kaleci topu aldı — 135 (%9) Top kazanma — 62 (%4) Kurtarış — 60 (%4) Claim — 20 (%1) Yumruklama — 12 (%1) Hava topu — 9 (%1) Keepersweeper — 7 (%0) Uzaklaştırma — 6 (%0) Penaltyfaced — 4 (%0)
  • Pas1153%79
  • Kaleci topu aldı135%9
  • Top kazanma62%4
  • Kurtarış60%4
  • Claim20%1
  • Yumruklama12%1
  • Hava topu9%1
  • Keepersweeper7%0
  • Uzaklaştırma6%0
  • Penaltyfaced4%0
PİYASA DEĞERİ€2.50M-37.5%
KAÇIRDIĞI MAÇ10
DİSİPLİN1kart krallığı tablolarında
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2006–2026 · 260 maç
Club Brugge KV 5maç 2026
Inter 148maç 2023–2025
Borussia Monchengladbach 83maç 2020–2022
Bayern Munich 23maç 2022
Switzerland 1maç 2022
FC Basel 1893 2006–2013
FC Vaduz 2007
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2026-07-13 Inter Club Brugge KV
2026-06-29 Inter Club Brugge KV
2023-08-07 Bayern München Inter € 6.8M
2014-07-01 Basel Mönchengladbach €9.00m
2010-06-30 Grasshoppers Basel End of loan
2009-07-01 Basel Grasshoppers loan transfer
2009-07-01 FC Basel 1893 Grasshoppers
2009-01-07 FC Vaduz Basel End of loan
2007-07-01 Basel FC Vaduz loan transfer
2007-07-01 FC Basel 1893 FC Vaduz
2006-07-01 FC Basel U18 Basel -
2005-07-01 FC Basel U16 FC Basel U18 -
2003-07-01 Concordia Yth. FC Basel U16 ?
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
03.2025 Parmak sakatlığıKadroda yok 2 maç
02.2024 HastalıkKadroda yok 1 maç
11.2022 Ayak bileği sakatlığıKadroda yok 5 maç
04.2021 CezalıKadroda yok 2 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟥 Bundesliga2020 · Borussia Mönchengladbach 1kırmızı · 31 maç
SCOUT RAPORUAyrıntılı olay verisi · 2945 dk

İzlemede: Dengeli kaleci profili

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Yaratıcı üretimAsist, kilit pas ve top taşıma katkısı güçlü.
Güvenilir veri kapsamıVeri kapsamı, bu okumayı yapmak için yeterli.
Soru işaretleri
Belirgin bir kırmızı bayrak yokMVP metrikleriyle belirgin risk cikmadi; coverage sinirlari yine kontrol edilmeli.
Model primi riskiModelin beklediği değer, güncel piyasa değerinin altında kalıyor.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU62.2Serie A 2025
PERFORMANS58.32945 dk
KARARVeri yetersiz55/100
Güvenilir dakikaDüzenli forma şansı buluyor, rotasyon riski düşük.
ROL UYUMU2025
Libero kaleci 83.6
Kurtarıcı kaleci 75.7
Role fit sinyali var ama confidence 98/100 ve risk 0/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 106 oyuncu
Scout skoru %82
Performans %73
Dakika %91
Değer / getiri %18
Tüm ligler · 2899 oyuncu
Scout skoru %83
Performans %69
Dakika %95
Değer / getiri %10
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 100 80 100
Pas hacmi / 90 31.02 38 82
Ortalama rating 6.86 7.2 95
Performans skoru 58.3 76 77
Kurtarış / 90 1.96 3.2 61
Yenen gol / 90 0.89 1.3 32
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam