Cesar Azpilicueta
Spain · Defender

Cesar Azpilicueta

YAŞ36
BOY178
KİLO76
KULÜPSevilla
DOĞUM YERİPamplona
LİGLa Liga
BU SEZON0G · 1A
OYUNCU PROFİLİLa Liga 2025 · 118 defanslar
Müdahale — %71 (2.05) Pas arası — %98 (1.61) Blok — %68 (0.66) İkili mücadele — %38 (%54) Pas isabeti — %67 (%88) Faul (az iyi) — %3 (1.76) 58 ORT. % 71 98 68 38 67 3
  • Müdahale 2.05 %71
  • Pas arası 1.61 %98
  • Blok 0.66 %68
  • İkili mücadele %54 %38
  • Pas isabeti %88 %67
  • Faul (az iyi) 1.76 %3
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 1228 dakika oynadı.
KUPALAR
🏆 FIFA Intercontinental Cup2021 UAE · World
🏆 UEFA Super Cup2021/2022 · Europe
🏆 UEFA Champions League2020/2021 · Europe
🏆 UEFA Europa League2018/2019 · Europe
🏆 FA Cup2017/2018 · England
🏆 Premier League2016/2017 · England
🏆 League Cup2014/2015 · England
🏆 Premier League2014/2015 · England
🏆 UEFA Europa League2012/2013 · Europe
🏆 UEFA U21 Championship2011 Denmark · Europe
🏆 Coupe de la Ligue2011/2012 · France
🏆 Trophée des Champions2011/2012 · France
🏆 Coupe de la Ligue2010/2011 · France
🏆 Trophée des Champions2010/2011 · France
🥈 Florida Cup2022 · World · 2nd Place
🥈 League Cup2021/2022 · England · 2nd Place
🥈 FA Cup2021/2022 · England · 2nd Place
🥈 UEFA Nations League2020/2021 · Europe · 2nd Place
🥈 FA Cup2020/2021 · England · 2nd Place
🥈 FA Cup2019/2020 · England · 2nd Place
🥈 UEFA Super Cup2019/2020 · Europe · 2nd Place
🥈 League Cup2018/2019 · England · 2nd Place
🥈 Community Shield2018/2019 · England · 2nd Place
🥈 Community Shield2017/2018 · England · 2nd Place
🥈 FA Cup2016/2017 · England · 2nd Place
🥈 Community Shield2015/2016 · England · 2nd Place
🥈 FIFA Confederations Cup2013 Brazil · World · 2nd Place
🥈 UEFA Super Cup2013/2014 · Europe · 2nd Place
🥈 International Champions Cup2013 · World · 2nd Place
🥈 FIFA Intercontinental Cup2012 Japan · World · 2nd Place
🥈 UEFA Super Cup2012/2013 · Europe · 2nd Place
🥈 Ligue 12010/2011 · France · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2021/22 · 5 G+A
2020 3 2021 5 2022 1 2023 2 2024 1 2025 1
GolAsist
2025/26 24 1.228 0 1 6.84
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
FIFA Club World CupAtletico Madrid 3 0 0 0
La LigaSevilla 21 1.228 0 1 6.84
Şut1
Kilit pas3
Drible2%40 başarı
İkili kazanılan59%54
Müdahale28
Faul249 kazanılan
Ofsayt1
İlk 11177 yedek
G+A / 900.07
Kart4
Kaptan2maçta
2024/25 37 989 1 0 7.00
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
La LigaAtletico Madrid 31 877 1 0 7.01
UEFA Champions LeagueAtletico Madrid 6 112 0 0 6.90
Şut3%67 isabet
Kilit pas4
Drible1%50 başarı
İkili kazanılan52%59
Müdahale30
Faul126 kazanılan
Ofsayt3
İlk 111126 yedek
G+A / 900.09
Kart2
2023/24 38 1.710 0 2 6.86
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
La LigaAtletico Madrid 29 1.421 0 2 6.86
UEFA Champions LeagueAtletico Madrid 9 289 0 0 6.85
Şut2%100 isabet
Kilit pas15
Drible2%33 başarı
İkili kazanılan70%46
Müdahale31
Faul3313 kazanılan
İlk 111721 yedek
G+A / 900.11
Kart6
2022/23 41 1.835 0 1 6.85
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueChelsea 31 1.531 0 0 6.84
UEFA Champions LeagueChelsea 9 259 0 0 6.86
World CupSpain 1 45 0 1 7.20
Şut4%25 isabet
Kilit pas18
Drible8%57 başarı
İkili kazanılan103%58
Müdahale52
Faul3111 kazanılan
Ofsayt2
İlk 112021 yedek
G+A / 900.05
Kart3
Kaptan19maçta
2021/22 44 2.758 2 3 6.94
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueChelsea 34 2.078 1 2 6.94
UEFA Champions LeagueChelsea 10 680 1 1 6.92
Şut11%64 isabet
Kilit pas19
Drible18%78 başarı
İkili kazanılan147%55
Müdahale63
Faul348 kazanılan
Ofsayt2
İlk 113212 yedek
G+A / 900.16
Kart5
Kaptan32maçta
2020/21 51 3.159 1 2 7.11
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueChelsea 38 2.195 1 2 7.07
UEFA Champions LeagueChelsea 13 964 0 0 7.21
Şut13%46 isabet
Kilit pas33
Drible9%50 başarı
İkili kazanılan189%56
Müdahale78
Faul5021 kazanılan
Ofsayt5
İlk 113516 yedek
G+A / 900.09
Kart61
Kaptan35maçta
TOPLAM GOL4
İLK 119778 yedek girdi
KART24
VAR1onu ilgilendiren karar
FORMA3
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR4 gol
1-15' — 0 16-30' — 0 31-45' — 4 46-60' — 0 61-75' — 0 76-90+' — 0 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 4 31-45'
  • 1-15' 0 %0
  • 16-30' 0 %0
  • 31-45' 4 %100
  • 46-60' 0 %0
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 0 %0
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
3-4-2-1 — 50 4-4-2 — 40 3-5-2 — 16 5-3-2 — 15 4-2-3-1 — 14 4-3-3 — 12 147 maç
  • 3-4-2-150%34
  • 4-4-240%27
  • 3-5-216%11
  • 5-3-215%10
  • 4-2-3-114%10
  • 4-3-312%8
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
23.05.2026 Celta VigoAC 1-0 90 6.9
17.05.2026 Real MadridH 0-1
13.05.2026 VillarrealAC 2-3 88 6.7
09.05.2026 EspanyolH 2-1
04.05.2026 Real SociedadH 1-0
21.03.2026 ValenciaH 0-2 37 1 6.6
15.03.2026 BarcelonaA 5-2
08.03.2026 Rayo VallecanoH 1-1 59 1 6.9
01.03.2026 Real BetisA 2-2 74 6.9
22.02.2026 GetafeA 0-1 95 7.0
14.02.2026 AlavesH 1-1 55 6.9
08.02.2026 GironaH 1-1 45 6.9
07.12.2025 ValenciaA 1-1 97 6.3
30.11.2025 Real BetisH 0-2 90 7.7
01.11.2025 Atletico MadridA 3-0 45 7.0
18.10.2025 MallorcaH 1-3 3
05.10.2025 BarcelonaH 4-1 90 6.3
28.09.2025 Rayo VallecanoA 0-1 90 7.2
23.09.2025 VillarrealH 1-2 90 6.6
20.09.2025 AlavesA 1-2 90 6.6
12.09.2025 ElcheH 2-2 90 6.9
23.06.2025 BotafogoH 1-0
19.06.2025 Seattle SoundersA 1-3
15.06.2025 Paris Saint GermainA 4-0
25.05.2025 GironaA 0-4 90 7.5
18.05.2025 Real BetisH 4-1
15.05.2025 OsasunaA 2-0 45 6.6
10.05.2025 Real SociedadH 4-0
03.05.2025 AlavesA 0-0
24.04.2025 Rayo VallecanoH 3-0 9 6.9
19.04.2025 Las PalmasA 1-0 25 6.7
14.04.2025 ValladolidH 4-2
06.04.2025 SevillaA 1-2 55 6.7
29.03.2025 EspanyolA 1-1 81 1 1 7.9
16.03.2025 BarcelonaH 2-4
12.03.2025 Real MadridH 1-0 22 6.6
09.03.2025 GetafeA 2-1
22.02.2025 ValenciaA 0-3 45 6.9
15.02.2025 Celta VigoH 1-1
08.02.2025 Real MadridA 1-1
01.02.2025 MallorcaH 2-0
29.01.2025 Red Bull SalzburgA 1-4 90 7.2
25.01.2025 VillarrealH 1-1 45 6.9
21.01.2025 Bayer LeverkusenH 2-1
18.01.2025 LeganesA 1-0
12.01.2025 OsasunaH 1-0
21.12.2024 BarcelonaA 1-2
15.12.2024 GetafeH 1-0
11.12.2024 Slovan BratislavaH 3-1
08.12.2024 SevillaH 4-3
30.11.2024 ValladolidA 0-5
26.11.2024 Sparta PrahaA 0-6
23.11.2024 AlavesH 2-1 90 7.2
10.11.2024 MallorcaA 0-1
22.09.2024 Rayo VallecanoA 1-1 45 1 6.7
19.09.2024 RB LeipzigH 2-1
15.09.2024 ValenciaH 3-0 77 7.0
31.08.2024 Athletic ClubA 0-1
28.08.2024 EspanyolH 0-0 90 1 7.3
25.08.2024 GironaH 3-0 90 7.0
ŞUT1
GOL0
xG0.0
xG FARKI-0.0over performing
DÖNÜŞÜM%0.0
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
10' · xG 0.01
GolŞutKale yukarıda
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR1 şut
1-15' — 1 16-30' — 0 31-45' — 0 46-60' — 0 61-75' — 0 76-90+' — 0 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 1 1-15'
  • 1-15' 1 %100
  • 16-30' 0 %0
  • 31-45' 0 %0
  • 46-60' 0 %0
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 0 %0
AKSİYON HARİTASI1014 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 8 8 8 8 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 10 10 11 11 11 11 12 12 13 13 14 15 15 15 15 15 16 17 17 17 17 17 18 18 19 19 21 21 22 23 23 24 25 26
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %39 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 8 8 9 9 9 9 9 9 9 10 10 12 12 13 13 14 14 14 14 14 14 15 15 15 15 18 18 20 20 20 20 22 23
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %40 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 3 3 4 5 6
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %35 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 6 7
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %36 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR1014
Pas 774 Pas — 774 (%78) Top kazanma — 36 (%4) Faul — 35 (%4) Hava topu — 33 (%3) Uzaklaştırma — 33 (%3) Müdahale — 21 (%2) Top teması — 21 (%2) Pas arası — 17 (%2) İkili mücadele — 10 (%1) Kurtarış — 8 (%1)
  • Pas774%78
  • Top kazanma36%4
  • Faul35%4
  • Hava topu33%3
  • Uzaklaştırma33%3
  • Müdahale21%2
  • Top teması21%2
  • Pas arası17%2
  • İkili mücadele10%1
  • Kurtarış8%1
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2006–2025 · 235 maç
Atletico Madrid 78maç 2023–2025
Sevilla 21maç 2025
Chelsea 135maç 2020–2022
Spain 1maç 2022
Spain U23 2012
Marseille 2010–2011
Spain U21 2011
Osasuna 2006–2009
Spain U20 2009
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2025-08-29 Atletico Madrid Sevilla
2023-07-06 Chelsea Atlético free transfer
2012-08-24 Marseille Chelsea €8.80m
2012-08-23 Marseille Chelsea € 8.8M
2010-07-01 Osasuna Marseille € 6M
2007-07-01 Osasuna B CA Osasuna -
2006-07-01 CA Osasuna Yout Osasuna B -
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
04.2026 Kas sakatlığıKadroda yok 5 maç
04.2026 SakatlıkKadroda yok 5 maç
02.2026 Baldır sakatlığıKadroda yok 11 maç
11.2024 Baldır sakatlığıŞüpheli 1 maç
03.2024 Diz sakatlığıKadroda yok 10 maç
04.2023 Kafa travmasıKadroda yok 7 maç
03.2023 Kafa travmasıŞüpheli 1 maç
03.2022 HastalıkŞüpheli 1 maç
03.2022 DarbeŞüpheli 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟨 Copa del Rey2024 · Atletico Madrid 2sarı · 4 maç
🟥 Premier League2020 · Chelsea 1kırmızı · 26 maç
SCOUT RAPORUAyrıntılı olay verisi · 1228 dk

İzlemede: Agresif savunma profili

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Topla aksiyon değeriTopla yaptığı aksiyonların kalitesi, ayrıntılı olay verisinde olumlu ayrışıyor.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Savunma etkisiMüdahale, pas arası ve ikili mücadele etkisi olumlu.
Güvenilir veri kapsamıVeri kapsamı, bu okumayı yapmak için yeterli.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Piyasa değeri eksikUcuz mu pahalı mı denebilmesi için piyasa değeri ve sözleşme bilgisi eksik.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Piyasa değeri ve sözleşme bilgisinin tamamlanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU65.5La Liga 2025
PERFORMANS72.81228 dk
KARARİzlemeye değer64/100
ROL UYUMU2025
Defansif bek 84.2
Ayağı iyi stoper 83.0
Agresif stoper 80.8
Role fit pozitif; video, market ve baglam kontrolu ile shortlist'e alinabilir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 245 oyuncu
Scout skoru %75
Performans %95
Dakika %59
Değer / getiri %34
Tüm ligler · 8422 oyuncu
Scout skoru %81
Performans %91
Dakika %76
Değer / getiri %18
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 100 80 100
Performans skoru 72.8 74 98
Pas hacmi / 90 50.72 42 100
Müdahale / 90 2.05 3 68
İkili mücadele kazanma 54.13 58 93
Pas arası / 90 1.61 1.9 85
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam