Yannick Bolasie Yala
Congo DR · Forward

Yannick Bolasie Yala

YAŞ36
BOY188
KİLO84
DOĞUM YERİLyon
LİGCatarinense - 1
BU SEZON1G · 1A
Gol10.07 / 90
Asist10.07 / 90
Şut221.60 / 90
Kilit pas100.73 / 90
Başarılı dripling70.51 / 90
Kazanılan ikili523.79 / 90
Rating6.42
OYUNCU PROFİLİSerie A 2026 · 49 forvetler
Gol — %21 (0.07) Şut — %44 (1.6) Asist — %35 (0.07) Kilit pas — %21 (0.73) Drible — %29 (0.51) İkili mücadele — %12 (%36) 27 ORT. % 21 44 35 21 29 12
  • Gol 0.07 %21
  • Şut 1.6 %44
  • Asist 0.07 %35
  • Kilit pas 0.73 %21
  • Drible 0.51 %29
  • İkili mücadele %36 %12
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 1235 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
🥉 1. Lig2022 · Rizespor · 26 maç 17gol3.
14. Serie A2024 · Criciuma · 34 maç 8gol14.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🏆 Catarinense 12024 · Brazil
🥈 1. Lig2022/2023 · Turkey · 2nd Place
🥈 FA Cup2015/2016 · England · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2022/23 · 18 G+A
2020 6 2021 3 2022 18 2023 0 2024 12 2025 1 2026 2
GolAsist
2026/27 17 1.235 1 1 6.42
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Serie AChapecoense-sc 17 1.235 1 1 6.42
Şut22%41 isabet
Kilit pas10
Drible7%35 başarı
İkili kazanılan52%36
Müdahale3
Faul2316 kazanılan
Ofsayt2
İlk 11152 yedek
G+A / 900.15
Kart3
2025/26 31 208 0 1 6.65
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Serie ACruzeiro 31 208 0 1 6.65
Şut3%33 isabet
Kilit pas1
Drible3%43 başarı
İkili kazanılan28%50
Müdahale5
Faul114 kazanılan
Ofsayt2
G+A / 900.43
Kart1
2024/25 35 2.407 8 4 7.04
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Serie ACriciuma 35 2.407 8 4 7.04
Şut64%56 isabet
Kilit pas20
Drible25%43 başarı
İkili kazanılan121%42
Müdahale26
Faul3727 kazanılan
Ofsayt16
İlk 11278 yedek
G+A / 900.45
Kart4
2023/24 11 307 0 0 6.56
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
ChampionshipSwansea 11 307 0 0 6.56
Şut9%22 isabet
Kilit pas4
Drible4%50 başarı
İkili kazanılan19%40
Müdahale8
Faul44 kazanılan
Ofsayt2
İlk 1129 yedek
Kart1
2022/23 28 1.870 17 1 7.10
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
1. LigRizespor 28 1.870 17 1 7.10
Şut57%60 isabet
Kilit pas17
Drible20%40 başarı
İkili kazanılan110%46
Müdahale30
Faul3624 kazanılan
Ofsayt8
Penaltı72 kaçan
İlk 11226 yedek
G+A / 900.87
Kart4
2021/22 29 1.363 2 1 6.66
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Süper LigRizespor 29 1.363 2 1 6.66
Şut35%31 isabet
Kilit pas16
Drible28%50 başarı
İkili kazanılan96%45
Müdahale19
Faul2425 kazanılan
Ofsayt4
İlk 111415 yedek
G+A / 900.2
Kart6
2020/21 15 933 3 3 6.92
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
ChampionshipMiddlesbrough 15 933 3 3 6.92
Şut24%29 isabet
Kilit pas8
Drible14%45 başarı
İkili kazanılan81%46
Müdahale11
Faul249 kazanılan
Ofsayt4
İlk 11123 yedek
G+A / 900.58
Kart1
TOPLAM GOL8
İLK 113039 yedek girdi
KART5
VAR1onu ilgilendiren karar
FORMA11
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR8 gol
1-15' — 1 16-30' — 1 31-45' — 1 46-60' — 3 61-75' — 0 76-90+' — 2 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 3 46-60'
  • 1-15' 1 %12
  • 16-30' 1 %12
  • 31-45' 1 %12
  • 46-60' 3 %38
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 2 %25
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 36 4-4-2 — 11 4-3-1-2 — 8 4-2-2-2 — 4 4-1-4-1 — 2 4-3-2-1 — 2 63 maç
  • 4-2-3-136%57
  • 4-4-211%17
  • 4-3-1-28%13
  • 4-2-2-24%6
  • 4-1-4-12%3
  • 4-3-2-12%3
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
25.07.2026 SantosA 2-2 96 1 6.5
23.07.2026 FlamengoH 0-4 69 1 6.2
17.07.2026 BahiaA 2-0 95 3 6.0
31.05.2026 PalmeirasA 1-0 110 5 5.9
24.05.2026 CruzeiroA 2-1 90 2 6.3
10.05.2026 MirassolA 1-1 71 6.5
03.05.2026 RB BragantinoH 1-2 100 1 3 7.5
18.04.2026 BotafogoH 1-4 45 1 6.6
12.04.2026 Atletico ParanaenseA 2-0 56 6.3
05.04.2026 VitoriaH 1-1 90 2 6.3
02.04.2026 Atletico-MGH 0-4 76 1 6.3
22.03.2026 InternacionalA 2-0 60 3 6.3
20.03.2026 CorinthiansH 0-0 78 6.5
16.03.2026 GremioH 1-1 84 1 6.9
12.03.2026 Sao PauloA 2-0 68 6.6
11.02.2026 CoritibaH 3-3 10 6.3
28.01.2026 SantosH 4-2 37 6.2
07.12.2025 SantosA 3-0 14 6.5
04.12.2025 BotafogoH 2-2 1
30.11.2025 CearaA 1-1 16 6.9
23.11.2025 CorinthiansH 3-0
20.11.2025 JuventudeA 3-3 16 6.9
09.11.2025 FluminenseH 0-0
19.10.2025 Fortaleza ECH 1-0 12 6.2
16.10.2025 Atletico-MGA 1-1
05.10.2025 Sport RecifeH 1-1
27.09.2025 Vasco DA GamaA 2-0 9 6.3
21.09.2025 RB BragantinoH 2-1 1
15.09.2025 BahiaA 1-2 12 6.6
31.08.2025 Sao PauloH 1-0
23.08.2025 InternacionalH 2-1
18.08.2025 MirassolA 1-1
10.08.2025 SantosH 1-2
03.08.2025 BotafogoA 0-2
27.07.2025 CearaH 1-2 17 6.7
23.07.2025 CorinthiansA 0-0 6
20.07.2025 JuventudeH 4-0 1 1 1
17.07.2025 FluminenseA 0-2
13.07.2025 GremioH 4-1 10 6.7
12.06.2025 VitoriaA 0-0 45 1 6.9
01.06.2025 PalmeirasH 2-1
25.05.2025 Fortaleza ECA 0-2 23 6.5
18.05.2025 Atletico-MGH 0-0 16 1 7.0
11.05.2025 Sport RecifeA 0-4
04.05.2025 FlamengoH 2-1 1
27.04.2025 Vasco DA GamaH 1-0 1
06.04.2025 InternacionalA 3-0
29.03.2025 MirassolH 2-1 7
08.12.2024 RB BragantinoA 5-1 29 1 6.9
04.12.2024 FlamengoH 0-3 79 2 6.6
30.11.2024 CorinthiansH 2-4 101 2 2 8.6
26.11.2024 FluminenseA 0-0 90 1 6.9
20.11.2024 VitoriaH 0-1 82 1 6.7
09.11.2024 CruzeiroA 2-1 23 2 7.3
06.11.2024 InternacionalA 2-0 77 2 6.6
27.10.2024 Sao PauloH 1-1 81 1 6.9
18.10.2024 BotafogoA 1-1 19 1 7.0
03.10.2024 Atletico GoianienseH 2-0 82 6.7
29.09.2024 BahiaA 1-0 70 1 6.6
23.09.2024 Atletico ParanaenseH 0-0 99 3 6.9
ŞUT30
GOL1
xG3.8
xG FARKI-2.8under performing
DÖNÜŞÜM%3.3
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
87' · xG 0.141 51' · xG 0.019 90' · xG 0.788 90' · xG 0.067 69' · xG 0.037 63' · xG 0.029 45' · xG 0.071 72' · xG 0.041 58' · xG 0.065 27' · xG 0.054 13' · xG 0.107 67' · xG 0.351 50' · xG 0.095 72' · xG 0.02 69' · xG 0.076 90' · xG 0.019 9' · xG 0.024 90' · xG 0.08 81' · xG 0.486 46' · xG 0.032 23' · xG 0.235 · GOL 14' · xG 0.018 27' · xG 0.561 23' · xG 0.097 68' · xG 0.123 45' · xG 0.082 30' · xG 0.051 42' · xG 0.037 4' · xG 0.025 57' · xG 0.011
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 17 (%57) Kontra atak — 4 (%13) Açık oyun — 2 (%7) Duran top — 2 (%7) Taç sonrası — 2 (%7) Korner — 2 (%7) Diğer — 1 (%3) 30 şut
  • Asist sonrası17%57
  • Kontra atak4%13
  • Açık oyun2%7
  • Duran top2%7
  • Taç sonrası2%7
  • Korner2%7
  • Diğer1%3
Vücut bölgesine göre
Sağ ayak — 14 (%47) Kafa — 12 (%40) Sol ayak — 4 (%13) 30 şut
  • Sağ ayak14%47
  • Kafa12%40
  • Sol ayak4%13
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR30 şut
1-15' — 4 16-30' — 5 31-45' — 3 46-60' — 5 61-75' — 7 76-90+' — 6 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 7 61-75'
  • 1-15' 4 %13
  • 16-30' 5 %17
  • 31-45' 3 %10
  • 46-60' 5 %17
  • 61-75' 7 %23
  • 76-90+' 6 %20
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2008–2026 · 166 maç
Chapecoense-sc 17maç 2026
Cruzeiro 31maç 2025
Criciuma 35maç 2024
Swansea 11maç 2023
Congo DR 2014–2023
Rizespor 57maç 2021–2022
Middlesbrough 15maç 2020
Anderlecht 2018
Everton 2016–2017
Crystal Palace 2012–2015
Plymouth 2009–2010
Barnet 2008
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2025-01-03 Criciuma Cruzeiro
2024-03-20 Swansea Criciuma
2021-08-27 Everton Rizespor
2021-06-30 Middlesbrough Everton
2021-01-28 Everton Middlesbrough
2020-08-01 Sporting CP Everton
2019-09-02 Everton Sporting CP
2019-01-31 Everton Anderlecht
2018-08-25 Everton Aston Villa
2016-08-15 Crystal Palace Everton € 28.9M
2012-08-24 Bristol City Crystal Palace € 630K
2011-07-01 Plymouth Bristol City € 100K
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
01.2022 HastalıkKadroda yok 3 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
SCOUT RAPORUŞut haritası ve xG · 975 dk

İzlemede: Dengeli hücum profili

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Güvenilir veri kapsamıVeri kapsamı, bu okumayı yapmak için yeterli.
Soru işaretleri
Savunma profili zayıfSavunma aksiyonları ve ikili mücadele etkisi takip edilmeli.
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Piyasa değeri eksikUcuz mu pahalı mı denebilmesi için piyasa değeri ve sözleşme bilgisi eksik.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
  • Piyasa değeri ve sözleşme bilgisinin tamamlanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU42.8Serie A 2026
PERFORMANS36.4975 dk
KARARVeri yetersiz48/100
FORM TRENDİDüşüşte-9.1
ROL UYUMU2026
Pivot forvet 55.1
Bitirici 54.2
İçe kat eden kanat 54.1
Role fit sinyali var ama confidence 89/100 ve risk 8/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 141 oyuncu
Scout skoru %44
Performans %39
Dakika %83
Değer / getiri %4
Tüm ligler · 674 oyuncu
Scout skoru %43
Performans %42
Dakika %86
Değer / getiri %2
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 70 76 92
Ortalama rating 6.46 7.2 90
Tahmini xG / 90 0.324 0.42 77
Performans skoru 36.4 76 48
İkili mücadele kazanma 36.7 56 66
Şut / 90 1.57 3.2 49
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
FORM

Son form onceki pencereye gore dususte; trend skoru -9.1.

BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam