Martin Olsson
Sweden · Midfielder

Martin Olsson

YAŞ28
BOY185
KİLO81
DOĞUM YERİLinköping
LİGAllsvenskan
BU SEZON1G · 2A
Gol10.06 / 90
Asist20.11 / 90
Şut90.50 / 90
Kilit pas201.11 / 90
Başarılı dripling201.11 / 90
Kazanılan ikili703.88 / 90
Rating7.09
OYUNCU PROFİLİAllsvenskan 2026 · 90 orta sahalar
Kilit pas — %42 (1.11) Asist — %42 (0.11) Drible — %75 (1.11) Pas isabeti — %49 (%83) Top kapma — %45 (2.77) İkili mücadele — %71 (%53) 54 ORT. % 42 42 75 49 45 71
  • Kilit pas 1.11 %42
  • Asist 0.11 %42
  • Drible 1.11 %75
  • Pas isabeti %83 %49
  • Top kapma 2.77 %45
  • İkili mücadele %53 %71
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 1625 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
11. Allsvenskan2020 · IF Elfsborg · 29 maç 5asist11.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🥈 AllsvenskanNone · Sweden · 2nd Place
🥈 Allsvenskan2020 · Sweden · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2020/21 · 9 G+A
2020 9 2021 5 2022 7 2023 5 2024 2 2025 2 2026 3
GolAsist
2026/27 19 1.625 1 2 7.09
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
AllsvenskanIF Elfsborg 19 1.625 1 2 7.09
Şut9%56 isabet
Kilit pas20
Drible20%57 başarı
İkili kazanılan70%53
Müdahale28
Faul1218 kazanılan
İlk 1119
G+A / 900.17
Kart3
2025/26 20 1.705 0 2 7.00
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
AllsvenskanIF Elfsborg 20 1.705 0 2 7.00
Şut7%57 isabet
Kilit pas25
Drible35%66 başarı
İkili kazanılan96%49
Müdahale33
Faul3019 kazanılan
İlk 11191 yedek
G+A / 900.11
Kart4
2024/25 18 789 1 1 6.60
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
EredivisieHeerenveen 18 789 1 1 6.60
Şut8%62 isabet
Kilit pas11
Drible13%39 başarı
İkili kazanılan39%34
Müdahale19
Faul165 kazanılan
İlk 1199 yedek
G+A / 900.23
Kart1
2023/24 34 2.736 2 3 6.88
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
EredivisieHeerenveen 34 2.736 2 3 6.88
Şut24%46 isabet
Kilit pas33
Drible41%63 başarı
İkili kazanılan137%49
Müdahale58
Faul3222 kazanılan
İlk 11322 yedek
G+A / 900.16
Kart3
2022/23 37 2.729 4 3 6.80
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
EredivisieHeerenveen 22 1.410 0 1 6.59
AllsvenskanIF elfsborg 15 1.319 4 2 7.02
Şut19%42 isabet
Kilit pas44
Drible41%60 başarı
İkili kazanılan113%43
Müdahale35
Faul3323 kazanılan
Ofsayt1
İlk 11325 yedek
G+A / 900.23
Kart4
2021/22 19 1.404 2 3 6.91
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
AllsvenskanIF elfsborg 19 1.404 2 3 6.91
Şut10%50 isabet
Kilit pas31
Drible38%67 başarı
İkili kazanılan81%47
Müdahale13
Faul1922 kazanılan
İlk 11154 yedek
G+A / 900.32
Kart1
2020/21 29 2.302 4 5 7.07
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
AllsvenskanIF elfsborg 29 2.302 4 5 7.07
Şut36%42 isabet
Kilit pas51
Drible47%68 başarı
İkili kazanılan108%52
Müdahale37
Faul3829 kazanılan
İlk 1129
G+A / 900.35
Kart4
TOPLAM GOL2
İLK 113412 yedek girdi
KART5
FORMA19
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR2 gol
1-15' — 0 16-30' — 1 31-45' — 0 46-60' — 1 61-75' — 0 76-90+' — 0 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 1 16-30'
  • 1-15' 0 %0
  • 16-30' 1 %50
  • 31-45' 0 %0
  • 46-60' 1 %50
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 0 %0
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 23 3-4-3 — 12 4-4-2 — 5 5-3-2 — 2 3-4-1-2 — 1 3-5-2 — 1 44 maç
  • 4-2-3-123%52
  • 3-4-312%27
  • 4-4-25%11
  • 5-3-22%5
  • 3-4-1-21%2
  • 3-5-21%2
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
06.09.2026 IF BrommapojkarnaA 2-1 90 1 6.4
23.08.2026 IFK GoteborgA 1-1 57 7.2
14.08.2026 Vasteras SK FKH 3-0 78 1 7.2
08.08.2026 Mjallby AIFA 0-1 84 1 2 7.9
26.07.2026 Malmo FFA 1-2 90 6.6
19.07.2026 SiriusH 1-3 87 6.9
12.07.2026 GaisA 1-0 59 7.2
05.07.2026 Hammarby FFH 1-2 90 1 6.3
29.05.2026 Orgryte ISA 2-2 90 1 6.2
25.05.2026 BK HackenH 1-1 90 7.2
21.05.2026 Mjallby AIFH 1-1 90 7.5
16.05.2026 HalmstadA 1-1 90 7.0
08.05.2026 IF BrommapojkarnaH 2-0 90 7.3
03.05.2026 AIK StockholmH 1-1 90 1 7.9
27.04.2026 Kalmar FFA 2-1 90 1 7.2
22.04.2026 Djurgardens IFH 2-1 90 6.9
17.04.2026 Degerfors IFA 0-1 90 1 6.9
11.04.2026 Vasteras SK FKA 2-2 90 6.3
06.04.2026 IFK GoteborgH 2-0 90 2 8.7
09.11.2025 Hammarby FFA 3-0 88 5.9
02.11.2025 AIK StockholmH 0-3 90 1 7.2
26.10.2025 SiriusA 4-0 90 6.3
19.10.2025 Osters IFH 5-1 62 7.6
19.07.2025 Djurgardens IFA 1-0 45 6.9
12.07.2025 IFK GoteborgA 1-2 89 1 7.3
06.07.2025 BK HackenH 0-2 80 6.7
29.06.2025 IFK VarnamoA 0-0 90 1 6.9
31.05.2025 Hammarby FFH 0-2 90 6.9
25.05.2025 HalmstadA 1-4 90 7.2
19.05.2025 Djurgardens IFH 4-0 90 6.9
15.05.2025 IF BrommapojkarnaH 4-3 90 1 7.5
11.05.2025 Osters IFA 0-1 90 2 7.2
05.05.2025 GaisH 2-0 90 7.0
27.04.2025 AIK StockholmA 2-0 90 1 7.2
23.04.2025 SiriusH 4-3 90 1 7.0
19.04.2025 Degerfors IFA 0-1 89 1 7.6
12.04.2025 IFK NorrkopingH 2-0 90 7.2
07.04.2025 Malmo FFA 2-1 82 6.2
30.03.2025 Mjallby AIFH 2-2 90 7.3
12.01.2025 NAC BredaA 2-4
21.12.2024 Almere City FCA 3-0
14.12.2024 PSV EindhovenH 1-0 10 6.3
08.12.2024 Willem IIA 1-2 27 1 6.6
29.11.2024 WaalwijkH 1-1
23.11.2024 FeyenoordA 3-0
10.11.2024 GO Ahead EaglesH 1-0
02.11.2024 Fortuna SittardA 3-0
26.10.2024 Sparta RotterdamH 2-0 76 6.7
19.10.2024 NEC NijmegenA 3-0 12 6.2
06.10.2024 PEC ZwolleH 1-1 74 1 6.0
27.09.2024 HeraclesA 2-1 60 1 6.7
22.09.2024 GroningenH 2-1 90 6.3
17.09.2024 TwenteA 2-0 80 6.7
14.09.2024 AZ AlkmaarA 9-1 90 1 6.0
31.08.2024 NAC BredaH 4-0 90 1 1 1 8.2
17.08.2024 UtrechtH 1-1 90 3 7.0
11.08.2024 AjaxA 1-0 90 6.5
19.05.2024 Sparta RotterdamA 2-1 22 6.9
12.05.2024 VitesseH 1-3 22 6.7
03.05.2024 Almere City FCA 1-1 57 7.2
ŞUT14
GOL1
xG0.0
xG FARKI+1.0over performing
DÖNÜŞÜM%7.1
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
65' · xG 0.0 90' · xG 0.0 23' · xG 0.0 34' · xG 0.0 68' · xG 0.0 70' · xG 0.0 61' · xG 0.0 46' · xG 0.0 33' · xG 0.0 87' · xG 0.0 26' · xG 0.0 79' · xG 0.0 55' · xG 0.0 22' · xG 0.0 · GOL
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 8 (%57) Korner — 3 (%21) Taç sonrası — 2 (%14) Açık oyun — 1 (%7) 14 şut
  • Asist sonrası8%57
  • Korner3%21
  • Taç sonrası2%14
  • Açık oyun1%7
Vücut bölgesine göre
Sağ ayak — 13 (%93) Kafa — 1 (%7) 14 şut
  • Sağ ayak13%93
  • Kafa1%7
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR14 şut
1-15' — 0 16-30' — 3 31-45' — 2 46-60' — 2 61-75' — 4 76-90+' — 3 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 4 61-75'
  • 1-15' 0 %0
  • 16-30' 3 %21
  • 31-45' 2 %14
  • 46-60' 2 %14
  • 61-75' 4 %29
  • 76-90+' 3 %21
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2015–2026 · 176 maç
IF Elfsborg 102maç 2020–2026
Heerenveen 74maç 2022–2024
Sweden 2024
Sweden U21 2019
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2025-01-29 Heerenveen IF Elfsborg
2025-01-29 Heerenveen Elfsborg €1.00m
2022-08-02 IF Elfsborg Heerenveen
2022-08-02 Elfsborg Heerenveen €1.30m
2016-09-30 IF Elfsborg U21 Elfsborg -
2016-01-01 IF Elfsborg U19 IF Elfsborg U21 -
2015-01-01 IF Elfsborg U17 IF Elfsborg U19 -
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
01.2025 HastalıkŞüpheli 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
SCOUT RAPORUŞut haritası ve xG · 990 dk

İzlemede: Dengeli orta saha profili

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Piyasa değeri eksikUcuz mu pahalı mı denebilmesi için piyasa değeri ve sözleşme bilgisi eksik.
Veri kapsamı uyarısıShot sample dusuk; xG/90 siralamasi dikkatli okunmali.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
  • Piyasa değeri ve sözleşme bilgisinin tamamlanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU56.1Allsvenskan 2026
PERFORMANS56.7990 dk
KARARVeri yetersiz59/100
FORM TRENDİYükselişte+9.4
ROL UYUMU2026
Derinden oyun kurucu 70.5
Top kapan ön libero 68.2
Box-to-box orta saha 67.5
Role fit sinyali var ama confidence 84/100 ve risk 8/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 185 oyuncu
Scout skoru %84
Performans %78
Dakika %100
Değer / getiri %1
Tüm ligler · 1512 oyuncu
Scout skoru %83
Performans %84
Dakika %88
Değer / getiri %1
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 72 82 88
Pas hacmi / 90 43.73 72 61
Performans skoru 56.7 76 75
Ortalama rating 7.19 7.2 100
Kilit pas / 90 1 1.4 71
Pas arası / 90 1.18 1.6 74
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
FORM

Son form sezon icinde yukari gidiyor; trend skoru +9.4.

BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam