Olwethu Makhanya
South Africa · Defender

Olwethu Makhanya

YAŞ21
KULÜPRangers
DOĞUM YERİDurban
LİGWorld Cup
BU SEZON0G · 0A
OYUNCU PROFİLİMajor League Soccer 2026 · 168 defanslar
Müdahale — %92 (2.29) Pas arası — %59 (1.22) Blok — %46 (0.46) İkili mücadele — %53 (%57) Pas isabeti — %11 (%80) Faul (az iyi) — %44 (1.07) 51 ORT. % 92 59 46 53 11 44
  • Müdahale 2.29 %92
  • Pas arası 1.22 %59
  • Blok 0.46 %46
  • İkili mücadele %57 %53
  • Pas isabeti %80 %11
  • Faul (az iyi) 1.07 %44
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 1179 dakika oynadı.
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2025/26 · 1 G+A
2023 0 2024 0 2025 1 2026 0
GolAsist
2026/27 19 1.359 0 0 6.77
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
World CupSouth Africa 4 0 0 0
Major League SoccerPhiladelphia Union 13 1.179 0 0 6.70
UEFA Europa Conference LeagueRangers 2 180 0 0 7.25
Şut2%50 isabet
Kilit pas6
Drible8%80 başarı
İkili kazanılan79%59
Müdahale34
Faul142 kazanılan
Ofsayt2
İlk 11154 yedek
Kart61
2025/26 34 2.438 1 0 6.98
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Major League SoccerPhiladelphia Union 34 2.438 1 0 6.98
Şut11%36 isabet
Kilit pas6
Drible17%85 başarı
İkili kazanılan156%65
Müdahale58
Faul2715 kazanılan
İlk 11268 yedek
G+A / 900.04
Kart82
2024/25 14 0 0 0
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Major League SoccerPhiladelphia Union 14 0 0 0
2023/24 6 0 0 0
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Major League SoccerPhiladelphia Union 6 0 0 0
TOPLAM GOL1
İLK 112827 yedek girdi
KART11
FORMA29
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR1 gol
1-15' — 0 16-30' — 0 31-45' — 0 46-60' — 1 61-75' — 0 76-90+' — 0 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 1 46-60'
  • 1-15' 0 %0
  • 16-30' 0 %0
  • 31-45' 0 %0
  • 46-60' 1 %100
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 0 %0
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-4-2 — 29 4-2-3-1 — 9 4-3-1-2 — 9 3-4-1-2 — 2 3-1-4-2 — 1 3-5-2 — 1 51 maç
  • 4-4-229%57
  • 4-2-3-19%18
  • 4-3-1-29%18
  • 3-4-1-22%4
  • 3-1-4-21%2
  • 3-5-21%2
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
27.08.2026 FK JablonecA 1-0 105 7.2
20.08.2026 FK JablonecH 1-0 75 7.3
28.06.2026 CanadaH 0-1
25.06.2026 South KoreaH 1-0
18.06.2026 Czech RepublicA 1-1
11.06.2026 MexicoA 2-0
16.05.2026 Columbus CrewH 1-1 90 7.0
13.05.2026 Orlando City SCA 4-3 99 1 5.9
09.05.2026 New England RevolutionA 2-1 90 7.2
02.05.2026 Nashville SCH 0-0 90 7.3
25.04.2026 Columbus CrewA 2-0 90 1 6.5
22.04.2026 Toronto FCA 3-3 90 6.2
18.04.2026 DC UnitedH 0-0 90 7.7
11.04.2026 CF MontrealA 1-2 90 5.9
04.04.2026 CharlotteA 2-1 90 6.6
21.03.2026 Chicago FireH 1-2 90 5.9
14.03.2026 Atlanta United FCA 3-1 90 7.0
01.03.2026 New York City FCH 1-2 90 7.2
22.02.2026 DC UnitedA 1-0 90 6.7
24.11.2025 New York City FCH 0-1 90 1 7.5
01.11.2025 Chicago FireA 0-3 90 8.2
26.10.2025 Chicago FireH 2-2 99 1 7.2
18.10.2025 CharlotteA 2-0 95 6.9
04.10.2025 New York City FCH 1-0 90 2 6.9
27.09.2025 DC UnitedA 0-6 90 6.6
30.08.2025 FC CincinnatiA 0-1 60 6.2
23.08.2025 Chicago FireH 4-0 59 7.0
16.08.2025 New York Red BullsA 1-0 98 6.9
09.08.2025 Toronto FCH 1-1 90 6.9
26.07.2025 Colorado RapidsH 3-1 90 1 7.3
20.07.2025 Houston DynamoA 1-1 45 6.6
16.07.2025 CF MontrealH 2-1 90 1 1 7.9
12.07.2025 New York Red BullsH 2-0 90 2 8.0
06.07.2025 Nashville SCA 1-0 103 6.2
29.06.2025 Columbus CrewA 1-0 90 7.2
26.06.2025 Chicago FireA 0-1 90 7.2
14.06.2025 CharlotteH 2-1 90 6.9
01.06.2025 FC DallasA 0-0 90 7.2
28.05.2025 Toronto FCA 1-2
24.05.2025 Inter MiamiH 3-3 90 6.7
17.05.2025 Atlanta United FCA 0-1 90 1 7.2
14.05.2025 Los Angeles GalaxyH 3-2 16 6.7
10.05.2025 Columbus CrewH 2-2 21 6.3
03.05.2025 CF MontrealA 1-2 90 7.0
26.04.2025 DC UnitedH 3-0 9 6.3
19.04.2025 Atlanta United FCH 3-0 29 6.9
12.04.2025 New York City FCA 1-0 86 6.9
05.04.2025 Orlando City SCH 0-0
29.03.2025 Inter MiamiA 2-1 8 6.2
16.03.2025 Nashville SCH 1-3 90 7.0
09.03.2025 New England RevolutionA 0-2 90 1 7.6
02.03.2025 FC CincinnatiH 4-1 90 6.9
23.02.2025 Orlando City SCA 2-4 90 1 7.0
18.09.2024 New York City FCA 1-5
31.08.2024 New York Red BullsA 0-2
28.08.2024 Columbus CrewH 0-1
13.07.2024 Toronto FCA 2-1
04.07.2024 Chicago FireA 4-3
29.06.2024 CF MontrealA 4-2
22.06.2024 CharlotteH 0-2
ŞUT6
GOL0
xG0.3
xG FARKI-0.3under performing
DÖNÜŞÜM%0.0
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
57' · xG 0.072 82' · xG 0.045 62' · xG 0.071 61' · xG 0.056 61' · xG 0.037 84' · xG 0.02
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Korner — 4 (%67) Duran top — 2 (%33) 6 şut
  • Korner4%67
  • Duran top2%33
Vücut bölgesine göre
Kafa — 3 (%50) Sağ ayak — 2 (%33) Sol ayak — 1 (%17) 6 şut
  • Kafa3%50
  • Sağ ayak2%33
  • Sol ayak1%17
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR6 şut
1-15' — 0 16-30' — 0 31-45' — 0 46-60' — 1 61-75' — 3 76-90+' — 2 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 3 61-75'
  • 1-15' 0 %0
  • 16-30' 0 %0
  • 31-45' 0 %0
  • 46-60' 1 %17
  • 61-75' 3 %50
  • 76-90+' 2 %33
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2022–2026 · 73 maç
Philadelphia Union 67maç 2023–2026
South Africa 4maç 2026
Rangers 2maç 2026
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2026-07-29 Philadelphia Union Rangers
2023-07-18 Stellenbosch FC Philadelphia €445k
2023-01-04 Stellenbosch R. Stellenbosch FC -
2022-07-01 Marumo Reserves Stellenbosch R. ?
TRANSFER SÖYLENTİLERİ
Glasgow Rangers %50 2026-07-28
Glasgow Rangers %50 2026-07-17
Söylentiler üçüncü taraf haberleridir, gerçekleşmiş transfer değildir.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟨 Major League Soccer2026 · Philadelphia Union 5sarı · 13 maç
🟥 Major League Soccer2025 · Philadelphia Union 1kırmızı · 22 maç
SCOUT RAPORUŞut haritası ve xG · 1179 dk

Takip listesi: Agresif savunma profili

Profil takip listesine girecek kadar güçlü; maç izleme ve rol kontrolü gerekiyor.

Güçlü yönler
Keşfedilmemiş profilYaş, oynadığı dakika ve skor dengesi olumlu.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Piyasa değeri eksikUcuz mu pahalı mı denebilmesi için piyasa değeri ve sözleşme bilgisi eksik.
Veri kapsamı uyarısıShot sample dusuk; xG/90 siralamasi dikkatli okunmali.
Bir scout sırada neye bakar
  • Aynı mevkideki alternatiflerle karşılaştırma.
  • Son beş maçtaki form eğrisi ve forma şansının istikrarı.
  • Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
  • Piyasa değeri ve sözleşme bilgisinin tamamlanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU76.8Major League Soccer 2026
PERFORMANS69.11179 dk
KARARİzlemeye değer72/100
FORM TRENDİYükselişte+8.7
KeşfedilmemişPerformansı piyasa değerinin üstünde.
ROL UYUMU2026
Defansif bek 79.0
Ayağı iyi stoper 78.2
Klasik stoper 75.6
Role fit pozitif; video, market ve baglam kontrolu ile shortlist'e alinabilir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 222 oyuncu
Scout skoru %99
Performans %80
Dakika %88
Değer / getiri %1
Tüm ligler · 912 oyuncu
Scout skoru %99
Performans %84
Dakika %87
Değer / getiri %1
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 97.2 80 100
Performans skoru 69.1 74 93
Pas hacmi / 90 52.37 42 100
Müdahale / 90 2.29 3 76
İkili mücadele kazanma 56.56 58 98
Pas arası / 90 1.22 1.9 64
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
FORM

Son form sezon icinde yukari gidiyor; trend skoru +8.7.

BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam