Birama Touré
Mali · Midfielder

Birama Touré

YAŞ33
BOY183
KİLO76
DOĞUM YERİKayes
LİG1. Lig
BU SEZON0G · 0A
Gol00.00 / 90
Asist00.00 / 90
Şut40.89 / 90
Kilit pas40.89 / 90
Başarılı dripling10.22 / 90
Kazanılan ikili102.22 / 90
Rating6.52
OYUNCU PROFİLİ1. Lig 2026 · 95 orta sahalar
Kilit pas — %36 (0.89) Asist — %0 (0.00) Drible — %21 (0.22) Pas isabeti — %89 (%90) Top kapma — %47 (2.22) İkili mücadele — %2 (%31) 32 ORT. % 36 0 21 89 47 2
  • Kilit pas 0.89 %36
  • Asist 0.00 %0
  • Drible 0.22 %21
  • Pas isabeti %90 %89
  • Top kapma 2.22 %47
  • İkili mücadele %31 %2
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 406 dakika oynadı.
KUPALAR
🥈 Super Cup2016/2017 · Belgium · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2022/23 · 2 G+A
2021 1 2022 2 2024 0 2025 2 2026 0
GolAsist
2026/27 5 406 0 0 6.52
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
1. LigManisa F.K. 5 406 0 0 6.52
Şut4
Kilit pas4
Drible1%50 başarı
İkili kazanılan10%31
Müdahale2
Faul75 kazanılan
İlk 115
Kart2
Kaptan4maçta
2025/26 23 1.819 2 0 6.84
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
1. LigManisa BBSK 22 1.798 2 0 6.84
1. LigManisa F.K. 1 21 0 0 6.60
Şut11%45 isabet
Kilit pas5
Drible8%62 başarı
İkili kazanılan85%52
Müdahale32
Faul2823 kazanılan
İlk 1123
G+A / 900.1
Kart6
Kaptan20maçta
2024/25 22 1.345 0 0 6.86
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
1. LigManisa BBSK 14 1.050 0 0 6.92
Ligue 1Montpellier 8 295 0 0 6.63
Şut6%33 isabet
Kilit pas5
Drible3%43 başarı
İkili kazanılan73%54
Müdahale27
Faul1414 kazanılan
Ofsayt1
İlk 11157 yedek
Kart2
2022/23 38 3.403 2 0 6.72
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Auxerre 38 3.403 2 0 6.72
Şut17%47 isabet
Kilit pas5
Drible10%56 başarı
İkili kazanılan166%46
Müdahale79
Faul5022 kazanılan
İlk 1138
G+A / 900.05
Kart3
Kaptan38maçta
2021/22 2 210 0 1 6.45
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Ligue 1Auxerre 2 210 0 1 6.45
Şut2
Kilit pas1
Drible1%33 başarı
İkili kazanılan12%35
Müdahale4
Faul41 kazanılan
İlk 112
G+A / 900.43
Kart1
Kaptan2maçta
TOPLAM GOL51 penaltı
İLK 11808 yedek girdi
KART12
VAR1onu ilgilendiren karar
FORMA12
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR5 gol
1-15' — 2 16-30' — 0 31-45' — 1 46-60' — 0 61-75' — 1 76-90+' — 1 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 2 1-15'
  • 1-15' 2 %40
  • 16-30' 0 %0
  • 31-45' 1 %20
  • 46-60' 0 %0
  • 61-75' 1 %20
  • 76-90+' 1 %20
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 33 4-1-4-1 — 15 4-3-3 — 13 3-4-2-1 — 11 4-4-2 — 4 5-4-1 — 4 80 maç
  • 4-2-3-133%41
  • 4-1-4-115%19
  • 4-3-313%16
  • 3-4-2-111%14
  • 4-4-24%5
  • 5-4-14%5
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
03.09.2026 Iğdır FKA 4-2 58 0 5.7
30.08.2026 Bodrum FKHC 0-0 82 1 7.3
24.08.2026 SivassporAC 2-2 89 1 6.2
15.08.2026 Vanspor FKHC 4-1 90 6.7
07.08.2026 BolusporAC 1-2 87 2 6.7
02.03.2026 Yeni ÇorumsporHC 0-1 21 6.6
22.02.2026 BB BodrumsporA 1-2 85 6.3
18.02.2026 BandırmasporH 3-2 87 2 6.9
13.02.2026 EroksporAC 3-1 81 1 6.9
08.02.2026 BolusporHC 4-1 93 1 6.7
31.01.2026 76 Iğdır BelediyesporAC 0-0 86 7.0
25.01.2026 İstanbulsporHC 1-0 95 6.6
17.01.2026 HataysporAC 2-2 64 1 6.3
12.01.2026 ÜmraniyesporHC 1-0 90 2 6.9
26.12.2025 SakaryasporAC 0-2 90 2 6.9
20.12.2025 KeçiörengücüHC 2-2 90 6.5
13.12.2025 Serik BelediyesporAC 0-1 90 1 1 8.2
07.12.2025 Van BBHC 2-1 90 7.3
28.11.2025 PendiksporAC 2-0 90 6.9
08.11.2025 SivassporAC 3-2 67 6.2
02.11.2025 AmedHC 0-3 56 6.9
25.10.2025 SarıyerAC 0-0 78 6.9
18.10.2025 Erzurum BBHC 1-1 45 6.3
03.10.2025 Yeni ÇorumsporAC 3-1 83 1 1 7.2
28.09.2025 BB BodrumsporHC 0-4 90 6.9
24.09.2025 BandırmasporA 1-4 80 6.3
20.09.2025 EroksporHC 3-4 89 7.5
13.09.2025 BolusporAC 2-0 79 6.9
10.05.2025 ÜmraniyesporA 0-1 73 1 7.3
18.04.2025 AnkaragucuH 2-1 90 6.9
13.04.2025 Yeni ÇorumsporA 3-2 90 1 7.2
08.04.2025 AmedH 2-2 90 6.3
05.04.2025 KeçiörengücüH 1-2 90 7.5
28.03.2025 Erzurum BBA 1-0 90 7.2
15.03.2025 PendiksporH 2-0 90 7.3
08.03.2025 EroksporA 1-1 81 6.6
04.03.2025 76 Iğdır BelediyesporH 0-1
28.02.2025 GenclerbirligiA 3-0 45 1 6.3
21.02.2025 BolusporH 0-2 65 6.5
15.02.2025 Yeni MalatyasporA 0-6 93 6.9
11.02.2025 KocaelisporH 0-2 67 1 7.0
08.02.2025 AdanasporA 2-1 86 7.0
26.01.2025 ToulouseA 1-2 1
10.11.2024 Stade Brestois 29H 3-1 51 1 6.9
03.11.2024 Le HavreA 1-0 15 6.9
27.10.2024 ToulouseH 0-3 29 6.9
20.10.2024 MarseilleH 0-5 90 6.2
06.10.2024 ReimsA 4-2 68 1 6.5
28.09.2024 MonacoA 2-1 22 6.7
22.09.2024 AuxerreH 3-2 19 6.3
03.06.2023 LensHC 1-3 90 1 6.9
27.05.2023 ToulouseAC 1-1 89 6.3
21.05.2023 Paris Saint GermainHC 1-2 90 1 6.9
14.05.2023 Stade Brestois 29AC 1-0 90 6.6
07.05.2023 Clermont FootHC 1-1 90 1 6.5
30.04.2023 MarseilleAC 2-1 90 1 1 7.0
22.04.2023 LilleHC 1-1 90 1 6.3
16.04.2023 NantesHC 2-1 90 1 6.9
09.04.2023 AjaccioAC 0-3 89 1 1 7.3
01.04.2023 Estac TroyesHC 1-0 90 7.0
ŞUT21
GOL2
xG0.0
xG FARKI+2.0over performing
DÖNÜŞÜM%9.5
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
22' · xG 0.0 45' · xG 0.0 74' · xG 0.0 55' · xG 0.0 63' · xG 0.0 59' · xG 0.0 59' · xG 0.0 48' · xG 0.0 26' · xG 0.0 25' · xG 0.0 3' · xG 0.0 63' · xG 0.0 1' · xG 0.0 · GOL 2' · xG 0.0 25' · xG 0.0 43' · xG 0.0 66' · xG 0.0 · GOL 87' · xG 0.0 4' · xG 0.0 53' · xG 0.0 43' · xG 0.0
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 7 (%33) Korner — 6 (%29) Açık oyun — 5 (%24) Taç sonrası — 2 (%10) Kontra atak — 1 (%5) 21 şut
  • Asist sonrası7%33
  • Korner6%29
  • Açık oyun5%24
  • Taç sonrası2%10
  • Kontra atak1%5
Vücut bölgesine göre
Sağ ayak — 11 (%52) Sol ayak — 8 (%38) Kafa — 2 (%10) 21 şut
  • Sağ ayak11%52
  • Sol ayak8%38
  • Kafa2%10
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR21 şut
1-15' — 4 16-30' — 4 31-45' — 3 46-60' — 5 61-75' — 4 76-90+' — 1 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 5 46-60'
  • 1-15' 4 %19
  • 16-30' 4 %19
  • 31-45' 3 %14
  • 46-60' 5 %24
  • 61-75' 4 %19
  • 76-90+' 1 %5
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2010–2026 · 90 maç
Manisa F.K. 42maç 2024–2026
Montpellier 8maç 2024
Al Riyadh 2023
Auxerre 40maç 2021–2022
Mali 2014–2018
Nantes 2012–2015
Beauvais 2010–2011
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2025-08-05 Montpellier Manisa BBSK
2025-07-01 Manisa BBSK Montpellier
2025-02-07 Montpellier Manisa FK loan transfer
2024-09-11 Without Club Montpellier -
2024-09-11 Al Riyadh Montpellier
2024-07-01 Al-Riyadh Without Club -
2023-07-21 Auxerre Al Riyadh
2023-07-21 AJ Auxerre Al-Riyadh free transfer
2017-07-17 Standard Liege Auxerre
2017-07-17 Standard Liège AJ Auxerre €500k
2017-07-01 Auxerre Standard Liege
2017-06-30 AJ Auxerre Standard Liège End of loan
2017-01-16 Standard Liège AJ Auxerre loan transfer
2017-01-16 Standard Liege Auxerre
2016-07-01 FC Nantes Standard Liège €550k
2015-06-30 Stade Brestois FC Nantes End of loan
2015-06-01 Stade Brestois 29 Nantes
2014-11-05 FC Nantes Stade Brestois loan transfer
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
01.2025 Kas sakatlığıKadroda yok 4 maç
11.2024 Sarı kart cezasıKadroda yok 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
SCOUT RAPORUŞut haritası ve xG · 1819 dk

İzlemede: Dengeli orta saha profili

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Savunma etkisiMüdahale, pas arası ve ikili mücadele etkisi olumlu.
Soru işaretleri
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Piyasa değeri eksikUcuz mu pahalı mı denebilmesi için piyasa değeri ve sözleşme bilgisi eksik.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
  • Piyasa değeri ve sözleşme bilgisinin tamamlanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU44.11. Lig 2025
PERFORMANS30.01819 dk
KARARVeri yetersiz54/100
Güvenilir dakikaDüzenli forma şansı buluyor, rotasyon riski düşük.
ROL UYUMU2025
Top kapan ön libero 78.9
Derinden oyun kurucu 68.6
Box-to-box orta saha 63.4
Role fit sinyali var ama confidence 88/100 ve risk 8/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 366 oyuncu
Scout skoru %48
Performans %43
Dakika %85
Değer / getiri %6
Tüm ligler · 11080 oyuncu
Scout skoru %52
Performans %40
Dakika %88
Değer / getiri %18
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 100 82 100
Ortalama rating 6.83 7.1 96
Pas arası / 90 1.83 2.3 80
İkili mücadele kazanma 51.83 58 89
Müdahale / 90 1.58 3.2 49
Performans skoru 30 75 40
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam