Ian Maatsen
Netherlands · Defender

Ian Maatsen

YAŞ23
BOY178
KİLO57
DOĞUM YERİVlaardingen
LİGUEFA Super Cup
BU SEZON0G · 0A
Şut31.59 / 90
Kazanılan ikili42.12 / 90
Rating5.55
BU SEZON vs GEÇEN SEZON90 dakikada
Şut 1.590.77
Kazanılan ikili 2.125.27
Dolu nokta bu sezon, boş nokta geçen sezon.
KUPALAR
🏆 Florida Cup2023 · World
🏆 Premier League Summer Series2023 · World
🏆 Championship2022/2023 · England
🏆 UEFA U17 Championship2019 Republic of Ire · Europe
🥈 UEFA Champions League2023/2024 · Europe · 2nd Place
🥈 FA Cup2019/2020 · England · 2nd Place
🥈 UEFA Super Cup2019/2020 · Europe · 2nd Place
🥈 UEFA Youth League2018/2019 · Europe · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2022/23 · 10 G+A
2021 4 2022 10 2023 5 2024 4 2025 2 2026 0
GolAsist
2026/27 2 170 0 0 5.55
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueAston Villa 2 170 0 0 5.55
Şut3
İkili kazanılan4%21
Müdahale4
Faul4
İlk 112
2025/26 53 2.177 1 1 6.67
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueAston Villa 38 1.641 0 1 6.57
UEFA Europa LeagueAston Villa 15 536 1 0 6.96
Şut19%37 isabet
Kilit pas31
Drible23%40 başarı
İkili kazanılan125%50
Müdahale55
Faul1828 kazanılan
Ofsayt2
İlk 112330 yedek
G+A / 900.08
Kart2
2024/25 49 1.548 2 2 6.84
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueAston Villa 37 1.164 1 2 6.80
UEFA Champions LeagueAston Villa 12 384 1 0 6.94
Şut18%39 isabet
Kilit pas25
Drible19%46 başarı
İkili kazanılan90%51
Müdahale44
Faul1412 kazanılan
Ofsayt3
İlk 111336 yedek
G+A / 900.23
Kart3
2023/24 43 2.121 3 2 7.09
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
BundesligaBorussia Dortmund 16 1.269 2 2 7.24
UEFA Champions LeagueBorussia Dortmund 7 630 1 0 7.03
Premier LeagueChelsea 20 222 0 0 6.42
Şut15%53 isabet
Kilit pas15
Drible18%45 başarı
İkili kazanılan88%42
Müdahale48
Faul2814 kazanılan
İlk 112320 yedek
G+A / 900.21
Kart9
2022/23 40 3.305 4 6 7.01
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
ChampionshipBurnley 40 3.305 4 6 7.01
Şut21%52 isabet
Kilit pas39
Drible26%46 başarı
İkili kazanılan152%47
Müdahale76
Faul3429 kazanılan
Ofsayt3
İlk 11382 yedek
G+A / 900.27
Kart81
2021/22 41 3.153 3 1 6.82
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
ChampionshipCoventry 41 3.153 3 1 6.82
Şut30%37 isabet
Kilit pas41
Drible29%40 başarı
İkili kazanılan168%45
Müdahale77
Faul5331 kazanılan
Ofsayt7
İlk 11356 yedek
G+A / 900.11
Kart91
TOPLAM GOL6
İLK 115592 yedek girdi
KART13
FORMA29
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR6 gol
1-15' — 0 16-30' — 1 31-45' — 1 46-60' — 1 61-75' — 1 76-90+' — 2 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 2 76-90+'
  • 1-15' 0 %0
  • 16-30' 1 %17
  • 31-45' 1 %17
  • 46-60' 1 %17
  • 61-75' 1 %17
  • 76-90+' 2 %33
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 119 4-3-3 — 11 4-4-2 — 5 3-4-2-1 — 4 4-2-2-2 — 3 3-4-3 — 1 143 maç
  • 4-2-3-1119%83
  • 4-3-311%8
  • 4-4-25%3
  • 3-4-2-14%3
  • 4-2-2-23%2
  • 3-4-31%1
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
31.08.2026 ArsenalH 0-1 88 2 5.6
23.08.2026 BrightonA 4-0 82 1 5.5
24.05.2026 Manchester CityA 1-2 97 6.9
20.05.2026 SC FreiburgA 0-3 3
15.05.2026 LiverpoolH 4-2 12 6.2
10.05.2026 BurnleyA 2-2 74 1 6.5
07.05.2026 Nottingham ForestH 4-0
03.05.2026 TottenhamH 1-2 86 5.9
30.04.2026 Nottingham ForestA 1-0 13 6.6
25.04.2026 FulhamA 1-0
19.04.2026 SunderlandH 4-3 70 1 6.7
16.04.2026 BolognaH 4-0
12.04.2026 Nottingham ForestA 1-1 13 1 6.9
09.04.2026 BolognaA 1-3
22.03.2026 West HamH 2-0
19.03.2026 LilleH 2-0 88 6.2
15.03.2026 Manchester UnitedA 3-1 15 6.3
12.03.2026 LilleA 0-1
04.03.2026 ChelseaH 1-4 96 5.9
27.02.2026 WolvesA 2-0 24 1 6.7
21.02.2026 LeedsH 1-1 92 6.3
11.02.2026 BrightonH 1-0 93 1 6.7
07.02.2026 BournemouthA 1-1 9 6.5
01.02.2026 BrentfordH 0-1 95 1 6.6
29.01.2026 Red Bull SalzburgH 3-2
25.01.2026 NewcastleA 0-2 90 7.0
22.01.2026 FenerbahceA 0-1 10 6.3
18.01.2026 EvertonH 0-1 73 1 7.3
07.01.2026 Crystal PalaceA 0-0 17 1 6.9
03.01.2026 Nottingham ForestH 3-1 69 2 6.2
30.12.2025 ArsenalA 4-1
27.12.2025 ChelseaA 1-2 83 1 6.2
21.12.2025 Manchester UnitedH 2-1 75 1 6.6
14.12.2025 West HamA 2-3 75 6.9
11.12.2025 FC Basel 1893A 1-2
06.12.2025 ArsenalH 2-1 90 1 6.5
03.12.2025 BrightonA 3-4 70 1 6.9
30.11.2025 WolvesH 1-0
27.11.2025 BSC Young BoysH 2-1 90 1 6.9
23.11.2025 LeedsA 1-2 45 6.9
09.11.2025 BournemouthH 4-0
06.11.2025 Maccabi Tel AvivH 2-0 90 1 3 8.2
01.11.2025 LiverpoolA 2-0 15 6.3
26.10.2025 Manchester CityH 1-0 11 6.2
23.10.2025 GO Ahead EaglesA 2-1 90 1 7.2
19.10.2025 TottenhamA 1-2 8 1 7.2
05.10.2025 BurnleyH 2-1 1
02.10.2025 FeyenoordA 0-2 77 7.0
28.09.2025 FulhamH 3-1
25.09.2025 BolognaH 1-0 75 7.3
21.09.2025 SunderlandA 1-1 32 6.3
13.09.2025 EvertonA 0-0
31.08.2025 Crystal PalaceH 0-3 84 6.2
23.08.2025 BrentfordA 1-0 27 6.9
16.08.2025 NewcastleH 0-0
25.05.2025 Manchester UnitedA 2-0 90 5.2
16.05.2025 TottenhamH 2-0 90 1 7.3
10.05.2025 BournemouthA 0-1 1
03.05.2025 FulhamH 1-0 71 1 6.9
22.04.2025 Manchester CityA 2-1
ŞUT23
GOL0
xG1.4
xG FARKI-1.4under performing
DÖNÜŞÜM%0.0
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
17' · xG 0.041 56' · xG 0.02 85' · xG 0.148 90' · xG 0.077 77' · xG 0.126 90' · xG 0.074 21' · xG 0.071 8' · xG 0.016 86' · xG 0.036 11' · xG 0.019 66' · xG 0.116 17' · xG 0.04 8' · xG 0.059 8' · xG 0.027 57' · xG 0.097 59' · xG 0.06 61' · xG 0.048 87' · xG 0.045 73' · xG 0.13 78' · xG 0.018 52' · xG 0.026 47' · xG 0.039 27' · xG 0.034
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Korner — 9 (%39) Asist sonrası — 9 (%39) Taç sonrası — 3 (%13) Kontra atak — 1 (%4) Açık oyun — 1 (%4) 23 şut
  • Korner9%39
  • Asist sonrası9%39
  • Taç sonrası3%13
  • Kontra atak1%4
  • Açık oyun1%4
Vücut bölgesine göre
Sol ayak — 19 (%83) Sağ ayak — 4 (%17) 23 şut
  • Sol ayak19%83
  • Sağ ayak4%17
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR23 şut
1-15' — 4 16-30' — 4 31-45' — 0 46-60' — 5 61-75' — 3 76-90+' — 7 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 7 76-90+'
  • 1-15' 4 %17
  • 16-30' 4 %17
  • 31-45' 0 %0
  • 46-60' 5 %22
  • 61-75' 3 %13
  • 76-90+' 7 %30
AKSİYON HARİTASI2392 aksiyon
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 10 10 10 10 10 11 11 11 12 12 13 13 13 14 14 14 14 14 15 15 15 15 15 16 16 17 19 19 19 20 23 24 24 24 24 25 27 27 28 28 29 30 30 30 32 33 33 34 37 37 39 40 41 42 45 46 46 46 54 66 68 71 74 77 78 84 102
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %48 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 8 8 9 9 9 9 10 10 10 10 11 11 12 12 13 13 13 13 13 14 14 14 14 14 15 15 16 17 18 18 18 19 20 23 23 23 28 28 29 30 30 33 33 35 36 41 43 44 44 51 56 63 64 66
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %52 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 6 6 6 6 6 6 7 7 7 7 8 8 8 9 9 10 14 14 14 14 15 15 15 16 17 18 18 21 22 30
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %49 Rakip kale →
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 6 6 6 6 7 7 7 8 9 9 9 11 14 14 14 14 16 16 17 18 18 19 20 25 30 37
← Kendi kalesi Ortalama saha derinliği: %37 Rakip kale →
EN SIK YAPTIĞI AKSİYONLAR2392
Pas 1337 Pas — 1337 (%61) Top tema… 182 Top teması — 182 (%8) Çalım 153 Çalım — 153 (%7) Uzakl… 114 Uzaklaştırma — 114 (%5) Top k… 97 Top kazanma — 97 (%4) Blok… 91 Bloke edilen pas — 91 (%4) Faul — 72 (%3) Müdahale — 57 (%3) Top kaptırma — 53 (%2) Pas arası — 51 (%2)
  • Pas1337%61
  • Top teması182%8
  • Çalım153%7
  • Uzaklaştırma114%5
  • Top kazanma97%4
  • Bloke edilen pas91%4
  • Faul72%3
  • Müdahale57%3
  • Top kaptırma53%2
  • Pas arası51%2
PİYASA DEĞERİ€30.00M+7.1%
KAÇIRDIĞI MAÇ1
DİSİPLİN2kart krallığı tablolarında
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2018–2026 · 228 maç
Aston Villa 104maç 2024–2026
Netherlands U21 2023–2025
Netherlands 2023–2024
Borussia Dortmund 23maç 2023
Chelsea 20maç 2023
Burnley 40maç 2022
Coventry 41maç 2021
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2024-07-01 Chelsea Aston Villa €44.50m
2024-06-30 Dortmund Chelsea End of loan
2024-01-12 Chelsea Dortmund Loan fee:<br /><i class="normaler-text">€2.30m</i>
2023-07-01 Chelsea U21 Chelsea -
2023-05-31 Burnley Chelsea U21 End of loan
2022-07-15 Chelsea U21 Burnley loan transfer
2022-05-31 Coventry Chelsea U23 End of loan
2021-07-30 Chelsea U23 Coventry loan transfer
2021-05-31 Charlton Chelsea U23 End of loan
2020-10-13 Chelsea U23 Charlton loan transfer
2019-07-01 Chelsea U18 Chelsea U23 -
2018-07-01 PSV Yth. Chelsea U18 €110k
2015-07-01 Sparta Youth PSV Yth. €26k
2013-07-01 Feyenoord Youth Sparta Youth free transfer
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
04.2024 Sarı kart cezasıKadroda yok 1 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟥 Championship2022 · Burnley 1kırmızı · 39 maç
🟥 Championship2021 · Coventry 1kırmızı · 40 maç
SCOUT RAPORUAyrıntılı olay verisi · 1641 dk

İzlemede: Agresif savunma profili

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Savunma etkisiMüdahale, pas arası ve ikili mücadele etkisi olumlu.
Güvenilir veri kapsamıVeri kapsamı, bu okumayı yapmak için yeterli.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Yaratıcılık sınırlıAsist, kilit pas ve top taşıma hacmi düşük.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU64.6Premier League 2025
PERFORMANS55.91641 dk
KARARİzlemeye değer68/100
ROL UYUMU2025
Ofansif bek 81.0
Defansif bek 77.3
Klasik stoper 75.2
Role fit pozitif; video, market ve baglam kontrolu ile shortlist'e alinabilir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 211 oyuncu
Scout skoru %75
Performans %50
Dakika %64
Değer / getiri %20
Tüm ligler · 8422 oyuncu
Scout skoru %78
Performans %52
Dakika %82
Değer / getiri %16
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Kilit pas / 90 1.37 1.4 98
Müdahale / 90 2.25 2.5 90
Dakika güvenliği 100 78 100
Pas hacmi / 90 38.12 48 79
Başarılı drible / 90 1.04 1.1 94
Performans skoru 55.9 74 76
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam