Issahaku Abdul Fatawu
Ghana · Attacker

Issahaku Abdul Fatawu

YAŞ21
BOY177
KİLO73
KULÜPIpswich
DOĞUM YERİTamale
LİGWorld Cup
BU SEZON0G · 1A
Gol00.00 / 90
Asist10.40 / 90
Şut20.80 / 90
Kilit pas72.80 / 90
Başarılı dripling62.40 / 90
Kazanılan ikili208.00 / 90
Rating6.72
OYUNCU PROFİLİPremier League 2026 · 58 orta sahalar
Kilit pas — %98 (2.80) Asist — %91 (0.40) Drible — %100 (2.40) Pas isabeti — %9 (%65) Top kapma — %77 (3.60) İkili mücadele — %51 (%45) 71 ORT. % 98 91 100 9 77 51
  • Kilit pas 2.80 %98
  • Asist 0.40 %91
  • Drible 2.40 %100
  • Pas isabeti %65 %9
  • Top kapma 3.60 %77
  • İkili mücadele %45 %51
Yüzdelik dilim, aynı lig ve sezonda aynı mevkideki oyunculara göre, 90 dakika başına hesaplanır. 225 dakika oynadı.
LİG SIRALAMALARINDA
🥉 Championship2023 · Leicester · 40 maç 13asist3.
14. Championship2025 · Leicester · 44 maç 9gol28. 7asist14.
Sıra, o sezonun yayımlanan gol veya asist krallığı tablosundaki yeridir.
KUPALAR
🏆 Championship2023/2024 · England
🏆 Africa U20 Cup of Nations2021 Mauritania · Africa
🥈 Taça da Liga2022/2023 · Portugal · 2nd Place
SEZON SEZON GOL VE ASİSTen iyi: 2023/24 · 19 G+A
2021 0 2022 0 2023 19 2024 2 2025 16 2026 1
GolAsist
2026/27 7 327 0 1 6.71
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueIpswich 3 225 0 1 6.72
World CupGhana 4 102 0 0 6.67
Şut3
Kilit pas8
Drible7%39 başarı
İkili kazanılan26%47
Müdahale8
Faul49 kazanılan
Ofsayt1
İlk 1134 yedek
G+A / 900.28
Kart2
2025/26 44 3.726 9 7 6.83
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
ChampionshipLeicester 44 3.726 9 7 6.83
Şut70%40 isabet
Kilit pas51
Drible112%44 başarı
İkili kazanılan267%44
Müdahale40
Faul5375 kazanılan
Ofsayt16
İlk 11431 yedek
G+A / 900.39
Kart7
2024/25 11 577 0 2 7.10
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Premier LeagueLeicester 11 577 0 2 7.10
Şut11%45 isabet
Kilit pas6
Drible29%51 başarı
İkili kazanılan84%55
Müdahale21
Faul1120 kazanılan
Ofsayt2
İlk 1165 yedek
G+A / 900.31
2023/24 40 2.839 6 13 7.55
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
ChampionshipLeicester 40 2.839 6 13 7.55
Şut57%26 isabet
Kilit pas66
Drible89%54 başarı
İkili kazanılan247%54
Müdahale64
Faul4445 kazanılan
Ofsayt11
İlk 11337 yedek
G+A / 900.6
Kart61
2022/23 26 169 0 0 6.53
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
UEFA Champions LeagueSporting CP 6 87 0 0 6.60
Primeira LigaSporting CP 11 80 0 0 6.45
UEFA Europa LeagueSporting CP 6 1 0 0
World CupGhana 3 1 0 0
Şut4%50 isabet
Drible3%25 başarı
İkili kazanılan15%34
Müdahale5
Faul46 kazanılan
İlk 11125 yedek
Kart1
2021/22 2 61 0 0 7.30
TURNUVA MAÇ DKG A RTG
Africa Cup of NationsGhana 2 61 0 0 7.30
Şut1%100 isabet
Kilit pas1
Drible5%83 başarı
İkili kazanılan10%71
Müdahale2
Faul12 kazanılan
İlk 1111 yedek
TOPLAM GOL7
İLK 115210 yedek girdi
KART9
FORMA7
HANGİ DAKİKALARDA GOL ATIYOR7 gol
1-15' — 1 16-30' — 3 31-45' — 0 46-60' — 1 61-75' — 0 76-90+' — 2 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 3 16-30'
  • 1-15' 1 %14
  • 16-30' 3 %43
  • 31-45' 0 %0
  • 46-60' 1 %14
  • 61-75' 0 %0
  • 76-90+' 2 %29
OYNADIĞI DİZİLİŞLER
4-2-3-1 — 55 4-3-3 — 3 3-4-3 — 1 4-1-4-1 — 1 4-4-1-1 — 1 61 maç
  • 4-2-3-155%90
  • 4-3-33%5
  • 3-4-31%2
  • 4-1-4-11%2
  • 4-4-1-11%2
ASİST AĞI
MAÇ GEÇMİŞİ60 maç
Tarih Rakip Skor dkGA ŞutRTG
04.09.2026 LiverpoolH 0-2 79 2 6.4
30.08.2026 Manchester UnitedA 5-2 83 1 6.5
22.08.2026 SunderlandH 2-1 63 7.3
04.07.2026 ColombiaA 1-0 25 6.5
27.06.2026 CroatiaA 2-1 49 1 6.6
23.06.2026 EnglandA 0-0 28 6.9
17.06.2026 PanamaH 1-0
24.04.2026 MillwallH 1-1 80 1 6.6
21.04.2026 Hull CityH 2-2 91 1 7.2
18.04.2026 PortsmouthA 1-0 84 6.9
11.04.2026 SwanseaH 0-1 89 3 6.7
06.04.2026 Sheffield WednesdayA 1-1 88 2 6.5
03.04.2026 PrestonH 2-2 98 5 7.2
21.03.2026 WatfordA 0-0 86 7.7
14.03.2026 QPRH 1-3 85 6.5
10.03.2026 Bristol CityH 2-0 89 1 4 7.3
07.03.2026 IpswichA 1-1 88 1 6.2
28.02.2026 NorwichH 0-2 90 1 6.7
24.02.2026 MiddlesbroughA 1-1 25 1 6.9
10.02.2026 SouthamptonH 3-4 84 1 1 7.0
07.02.2026 BirminghamA 2-1 77 1 3 7.5
31.01.2026 CharltonH 0-2 93 6.2
24.01.2026 Oxford UnitedH 1-2 91 1 3 7.2
20.01.2026 WrexhamA 1-1 90 6.2
17.01.2026 CoventryA 2-1 90 2 6.9
05.01.2026 West BromH 2-1 90 1 1 7.3
01.01.2026 Sheffield UtdA 3-1 90 3 6.2
29.12.2025 DerbyH 2-1 69 1 1 6.7
26.12.2025 WatfordH 1-2 90 3 6.2
20.12.2025 QPRA 4-1 73 5.9
13.12.2025 IpswichH 3-1 99 1 2 7.9
10.12.2025 Bristol CityA 2-2 84 1 6.3
06.12.2025 DerbyA 1-3 78 6.7
29.11.2025 Sheffield UtdH 2-3 90 1 1 7.0
25.11.2025 SouthamptonA 3-0 45 6.0
22.11.2025 Stoke CityH 2-1 89 1 1 6.9
08.11.2025 NorwichA 1-2 90 1 5 7.2
04.11.2025 MiddlesbroughH 1-1 85 2 6.3
01.11.2025 BlackburnH 0-2 90 1 6.3
25.10.2025 MillwallA 1-0 98 2 6.2
21.10.2025 Hull CityA 2-1 90 2 6.0
18.10.2025 PortsmouthH 1-1 90 1 3 7.5
04.10.2025 SwanseaA 1-3 89 1 2 7.9
30.09.2025 WrexhamH 1-1 90 7.3
26.09.2025 West BromA 1-1 90 2 6.9
20.09.2025 CoventryH 0-0 90 2 7.6
13.09.2025 Oxford UnitedA 2-2 75 1 6.6
29.08.2025 BirminghamH 2-0 87 1 2 7.6
23.08.2025 CharltonA 0-1 83 1 1 7.3
16.08.2025 PrestonA 2-1 86 3 6.0
10.08.2025 Sheffield WednesdayH 2-1 78 3 7.3
10.11.2024 Manchester UnitedA 3-0 90 1 7.9
02.11.2024 IpswichA 1-1 90 1 7.0
25.10.2024 Nottingham ForestH 1-3 90 1 6.5
19.10.2024 SouthamptonA 2-3 31 1 2 7.3
05.10.2024 BournemouthH 1-0 8 6.5
28.09.2024 ArsenalA 4-2 1
21.09.2024 EvertonH 1-1 1
14.09.2024 Crystal PalaceA 2-2 18 1 6.7
31.08.2024 Aston VillaH 1-2 68 2 6.9
ŞUT115
GOL9
xG5.0
xG FARKI+4.0over performing
DÖNÜŞÜM%7.8
ŞUT HARİTASIdaire büyüklüğü = xG
45' · xG 0.011 2' · xG 0.052 90' · xG 0.014 82' · xG 0.058 68' · xG 0.021 63' · xG 0.035 58' · xG 0.019 40' · xG 0.08 90' · xG 0.017 33' · xG 0.028 72' · xG 0.019 90' · xG 0.019 50' · xG 0.026 45' · xG 0.084 45' · xG 0.037 45' · xG 0.048 20' · xG 0.037 72' · xG 0.04 55' · xG 0.037 7' · xG 0.091 47' · xG 0.017 63' · xG 0.057 86' · xG 0.011 75' · xG 0.046 72' · xG 0.043 59' · xG 0.02 28' · xG 0.061 · GOL 82' · xG 0.014 84' · xG 0.025 22' · xG 0.035 14' · xG 0.037 1' · xG 0.023 54' · xG 0.022 21' · xG 0.046 · GOL 16' · xG 0.053 29' · xG 0.054 · GOL 84' · xG 0.09 · GOL 83' · xG 0.01 67' · xG 0.043 85' · xG 0.03 69' · xG 0.011 48' · xG 0.073 90' · xG 0.114 · GOL 87' · xG 0.01 90' · xG 0.048 81' · xG 0.051 88' · xG 0.03 56' · xG 0.024 53' · xG 0.027 49' · xG 0.034 34' · xG 0.034 73' · xG 0.018 63' · xG 0.016 31' · xG 0.015 43' · xG 0.073 · GOL 41' · xG 0.012 32' · xG 0.049 6' · xG 0.011 70' · xG 0.081 86' · xG 0.01 68' · xG 0.092 49' · xG 0.009 48' · xG 0.147 18' · xG 0.016 75' · xG 0.01 15' · xG 0.02 90' · xG 0.02 83' · xG 0.521 66' · xG 0.016 45' · xG 0.064 24' · xG 0.038 23' · xG 0.031 72' · xG 0.013 69' · xG 0.118 38' · xG 0.019 39' · xG 0.036 15' · xG 0.031 3' · xG 0.132 45' · xG 0.018 42' · xG 0.026 15' · xG 0.034 80' · xG 0.011 77' · xG 0.035 · GOL 63' · xG 0.043 33' · xG 0.093 22' · xG 0.08 68' · xG 0.01 40' · xG 0.036 23' · xG 0.014 21' · xG 0.037 3' · xG 0.009 31' · xG 0.016 30' · xG 0.028 6' · xG 0.041 45' · xG 0.014 10' · xG 0.018 8' · xG 0.067 · GOL 7' · xG 0.034 64' · xG 0.035 62' · xG 0.009 49' · xG 0.014 6' · xG 0.034 45' · xG 0.068 15' · xG 0.015 7' · xG 0.062 84' · xG 0.023 78' · xG 0.016 67' · xG 0.379 19' · xG 0.019 9' · xG 0.024 48' · xG 0.016 · GOL 25' · xG 0.015 59' · xG 0.016 56' · xG 0.016 11' · xG 0.015
GolŞutKale yukarıda
ŞUT DAĞILIMI
Duruma göre
Asist sonrası — 56 (%49) Korner — 18 (%16) Açık oyun — 17 (%15) Kontra atak — 10 (%9) Taç sonrası — 6 (%5) Duran top — 4 (%3) Diğer — 4 (%3) 115 şut
  • Asist sonrası56%49
  • Korner18%16
  • Açık oyun17%15
  • Kontra atak10%9
  • Taç sonrası6%5
  • Duran top4%3
  • Diğer4%3
Vücut bölgesine göre
Sol ayak — 107 (%93) Sağ ayak — 4 (%3) Kafa — 4 (%3) 115 şut
  • Sol ayak107%93
  • Sağ ayak4%3
  • Kafa4%3
HANGİ DAKİKALARDA ŞUT ÇEKİYOR115 şut
1-15' — 19 16-30' — 15 31-45' — 21 46-60' — 16 61-75' — 22 76-90+' — 22 1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90+ 22 61-75'
  • 1-15' 19 %17
  • 16-30' 15 %13
  • 31-45' 21 %18
  • 46-60' 16 %14
  • 61-75' 22 %19
  • 76-90+' 22 %19
PİYASA DEĞERİ€24.00M+118.2%
KAÇIRDIĞI MAÇ27
DİSİPLİN1kart krallığı tablolarında
FORMA GİYDİĞİ KULÜPLER2021–2026 · 130 maç
Ghana 9maç 2021–2026
Ipswich 3maç 2026
Leicester 95maç 2023–2025
Ghana U23 2022–2023
Sporting CP 23maç 2022
Ghana U20 2021–2022
Şerit kalınlığı maç sayısını gösterir; soluk satırlar maç kayıtlarımızdan eski dönemlerdir.
TRANSFER GEÇMİŞİ
2026-07-20 Leicester Ipswich
2024-07-01 Sporting Leicester €16.25m
2024-06-30 Leicester Sporting End of loan
2023-08-31 Sporting Leicester Loan fee:<br /><i class="normaler-text">€750k</i>
2022-07-01 Sporting CP U23 Sporting -
2022-04-06 Steadfast FC Sporting CP U23 €1.20m
2022-02-12 Dreams FC Steadfast FC End of loan
2021-10-24 Steadfast FC Dreams FC loan transfer
2019-07-01 TUFA Steadfast FC free transfer
SAKATLIK VE EKSİKLİK GEÇMİŞİ
05.2025 Diz sakatlığıKadroda yok 27 maç
Başlık sakatlığın sebebi, rozet ise sağlayıcının kaydettiği katılım durumudur.
TRANSFER SÖYLENTİLERİ
Ipswich Town %50 2026-07-21
Ipswich Town %50 2026-07-19
Ipswich Town %50 2026-07-16
Söylentiler üçüncü taraf haberleridir, gerçekleşmiş transfer değildir.
KART KRALLIĞI TABLOLARINDA
🟥 Championship2023 · Leicester 1kırmızı · 40 maç
SCOUT RAPORUAggregated only · 3726 dk

İzlemede: Top taşıyan hücumcu

Net bir yargıya varmak için erken; form ve oynadığı dakika arttıkça tekrar bakılmalı.

Güçlü yönler
Oyun sürekliliğiPas hacmi, reyting ve oynadığı dakika dengeli.
Teknik dayanıklılıkDrible, ikili mücadele ve isabet kalitesi iyi.
Soru işaretleri
Hücum katkısı sınırlıGol ve şut tehdidi, oynadığı role göre düşük kalabilir.
Savunma profili zayıfSavunma aksiyonları ve ikili mücadele etkisi takip edilmeli.
Veri kapsamı uyarısıEvent/shotmap proxy yok; rapor aggregate istatistiklerle sinirli.
Model primi riskiModelin beklediği değer, güncel piyasa değerinin altında kalıyor.
Bir scout sırada neye bakar
  • Üç dört hafta sonra dakika ve form eğrisine tekrar bakılması.
  • Daha dar bir lig ve mevki havuzunda yeniden sıralanması.
  • Ayrıntılı olay verisi yoksa maç izleyerek doğrulama.
Rapor, aynı sezon verisinden scouting modeli tarafından yazılır; bu sayfa yalnızca gösterir.
SCOUT SKORU67.6Championship 2025
PERFORMANS57.93726 dk
KARARVeri yetersiz53/100
Güvenilir dakikaDüzenli forma şansı buluyor, rotasyon riski düşük.
ROL UYUMU2025
Çizgi kanadı 79.1
Bağlantı kuran forvet 78.3
Baskıcı forvet 78.0
Role fit sinyali var ama confidence 48/100 ve risk 44/100 nedeniyle ek kontrol gerekir.
NEREDE DURUYOR
Kendi liginde · 217 oyuncu
Scout skoru %85
Performans %80
Dakika %100
Değer / getiri %1
Tüm ligler · 6526 oyuncu
Scout skoru %90
Performans %75
Dakika %100
Değer / getiri %5
BU KARAR NEDEN
MetrikDeğerHedefPuan
Dakika güvenliği 100 74 100
Ortalama rating 6.83 7.2 95
Performans skoru 57.9 76 76
Başarılı drible / 90 2.71 2.2 100
Kilit pas / 90 1.23 2 62
Asist / 90 0.17 0.32 53
Skorlar, roller ve karar scouting modeli tarafından üretilir; bu sayfa onları yalnızca okur, yeniden hesaplamaz.
BENZER PROFİLLERaynı mevki, 90 dakikada
Benzerlik; 90 dakikalık üretim, yaratıcılık, drible ve ikili mücadele profilini aynı mevki grubundaki ve aynı sezondaki oyuncularla karşılaştırır.
Haftanın takımı, taktik profil ve AI tahminleri ücretsiz üyelikle açık.Ücretsiz üye ol
Reklam
Reklam